Norethisteron a alkohol

5. apr 2024

Ahojte, dnes som čítala v nejakej téme, že keď sa užíva norethisteron na oddialenie ms, tak sa nesmie alkohol. Mňa zaujíma, či ste naozaj počas dovolenky nevypili ani jeden alko drink, keď ste brali tieto tabletky? Ms mi vychádza akurát na dovolenku v lete, no keď si predstavím, že nebudem môcť kvôli tabletkam ani ochutnať miestny alkohol po večeroch, tak ma to odrádza. Jasne ze sa nejdembopijat,ale tak dovolenka je dovolenka 🙈zahrávam sa aj s myšlienkou (keďže ideme v júli), že si v máji oddialim ms. Ale nebude to risk, že mi totálne rozhodli cyklus a ja nebudem. Ani len tušiť kedy mi ms v júli prídu? Ako ste to riešili?

andaluzia12
5. apr 2024

vždy, keď ma postretne táto situácia, odďaľujem menzes mesiac skôr.. následne sa mi posunie aj ďalšia perióda...

autor
5. apr 2024

@andaluzia12 ale ďalšia perióda ti už príde normálne áno? Niesu nejaké extra výkyvy? Ze si potom dostala ďalší mesiac napr na 40 DC, toho sa bojim

mmoonna
5. apr 2024

Ja som na dovolenke brala norerhisteron a aj drinky si dala. Všetko v poriadku

lubina
5. apr 2024

tieto tabletky mozu rozhodit cyklus a nasledujuci mesiac moze prist v inom termine, ako by si cakala (to sa stalo mojej dcere vlani)...preto radsej posuvat skor, ako len o jeden mesiac pred dovolenkou, lebo ono sa to upravi samozrejme na normalny cyklus, len ten prvy po posunuti nemusi byt celkom podla vypoctov

autor
5. apr 2024

@lubina ideme v júli, tak keď ten májový oddialim o par dní. Tak este ma čaká júnový cyklus- vtedy uvidím ci uz bude chodiť normálne ze 🙂

tenerifka
5. apr 2024

Som pravidelna uzivatelka Norethisterone, kedze aj teraz ked mam 50 rokov, tak mi chodi ako chce (20 dni, 19 dni, 33 dni, 21 dni....). Robim to tak, ze ten cyklus presne pred zacatim dovolenky naplanujem tak, ze Norethisterone vysadim 4 dni predtym, ako chcem, aby mi prisla mrcha.... Mrcha pride, po 5 dñoch odide a ja odchadzam na dovolenku na 3 tyzdne. Ta dalsia mi zazarakom pride az takmer po mesiaci, ked uz som doma

autor
5. apr 2024

@tenerifka
@lubina
@mmoonna baby a ešte otázka, ako dlho si ním môžem oddialiť ms? Môžem ho užívať aj viac ako týždeň?

tenerifka
6. apr 2024

Myslim, ze max. je to 14 dni, najdes to v prospekte

galioska
6. apr 2024

tak ja som ho uzivala 3 mesiace v kuse, vybechala som ken cas na menzes. Ja som non stop krvacala to preto, stale to mam vselijako idem do prechodu a radsej tiezo hormony ked ozaj treba ako brat dlhodobo...