Norethisteron - skúsenosti

pozitivka
1. apr 2023

Ahojte dievčence. V júni mám ísť na dovolenku a presne na začiatok prvého dňa mi vychádza menzes. Chcem si ho oddialiť pomocou Norethisteronu a rozmýšľam, že to urobím už teraz v apríli, aby som sa potom na dovolenke vyhla prípadným NÚ. Mávam pravidelný 29 dňový cyklus. Aké s ním máte skúsenosti? Za koľko dni od vyradenia prišiel menzes? A nasledujúci a ďalší prišiel načas? Posunie mi to teda celkovo cyklus o napr. 10 dní ako potrebujem? Brala som ho už raz zhruba pred 8 rokmi, NÚ žiadne, len ako mi prišiel menzes ďalej a ako to bolo s jeho pravidelnosťou si už nepamätám.

lilianka28
1. apr 2023

@pozitivka teraz určite nie. Daj si pred dovolenkou.

ninka99865
1. apr 2023

@pozitivka ja by som to riešila takto ako píšeš. Tiež som potrebovala o pár mesiacov niečo rieist tak som si posunula už skor. Len si musíš odsledovať ovulaciu aby si vedela kefy nasadiť. Mne dr kázala 7 dni pred ms a užívať kým nechceš dostať. Po vysadení prišli na 3 deň a ďalší cyklus už bol presne aky mal byt.

pozitivka
autor
1. apr 2023

@ninka99865 až 7 dní? Nestačí 3? Mávam úplne presne na deň menzes, takže odsledovať si to viem dobre. Len mám strach, aby mi to nerozhádzalo cyklus. Ale to sa dopredu asi nikdy predpovedať nedá. Asi to risknem. Mávam aj predmenštruačný syndróm, nechcem to nechávať až na dovolenku.

ninka99865
1. apr 2023

@pozitivka ja by som to tiež nenechávala na dovolenku. Už len to žeby som musela brat tie lieky tam. Ja som tiež bola prekvapená že až toľko ale tak mi nakazala Gyn 🤷‍♀️ tiež som bola v tom že stačí 3-4 pred… ale ak to máš odskúšané tak nasad tak.

majamat
1. apr 2023

@pozitivka ak dr hovori, ze 7dni, tak asi to bude tak treba, id eo to, ze ked sa nasadi neskorol, uz nemusi zabrat, lebo hormony su uz rozbehnute a telo prirpavene na ms.

pozitivka
autor
1. apr 2023

@majamat v príbalovom letáku sú 3 dni. Tak ale nasadím zajtra, bude to 4 dni, hádam postačí.

pozitivka
autor
1. apr 2023

@ninka99865 ďakujem, nasadím 4 dni, viac už nestihnem.

ninka99865
1. apr 2023

@pozitivka držím prsty 👍

ninka99865
1. apr 2023

@majamat áno tak mi to presne odôvodnila

majamat
1. apr 2023

ja som ho brala teraz,a le nie na oddialenie, ale dr mi ho predpisal, koli tomu, ze sa mi dobre neodlucila sliznica maternice. brala som to od 18dc a brala som ho 12dni. na 3 den po vysadeni som dostala ms. cize mi to oddialilo ms asi o 5-6cni.
neziaduce ucinky -jedine som mala pocit rano, ze sa chvejem. no obcas mi top anrobia aj moje hormony pred ms. aj ked uz davno nie. ked som dostala ms, bolo mi zle, ale neviem ci som amla crevnu chripku, ci nie, lebo to bolo cele take nezvycajne-.

luccija
1. apr 2023

@pozitivka sprav to už teraz stačí 3,4 dni do 2 dní po dobrati väčšinou dostanes

pozitivka
autor
1. apr 2023

@ninka99865 vďaka ☺️

ella_mey
17. máj 2023

Baby, ak by Vám niektorej zostal, tak odkúpim 🙏 ďakujem

petra151515
25. júl 2023

Ahojte možem teto liek zacat pit v strede mendzesu?

radka2119
4. sep 2023

Ak by mal niekto doma nazvyš,kúpila by som, ďakujem

kristinkaris
11. okt 2023

@pozitivka ahoj mňa by zaujímalo či ti to nerozhádzalo cyklus.. tiež akurát začínam brat

pozitivka
autor
19. okt 2023

@kristinkaris ahoj, už asi neskoro, ale nie, nerozhádzalo, len prvy menzes som mala dosť silný a bolestivý a spustil sa mi skôr, počas uźívania tabliet. Ďalší menzes prišiel načas a bez komplikácií.

kristinkaris
20. okt 2023

@pozitivka zajtra mám poslednú tbl tak som zvedava dokedy príde ms 😬

zabiatko04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz