Odmietli ste pichanie Fraxiparine po sekcii?

mijka58
19. jan 2022

Ahojte, odmietli ste pichanie fraxiparinu po sekcii ?
Som 5 dní po sekcii a dnes mi môj gyn predpísal na 14 dní injekcie. Beriem aj wobenzyn. Bude to mať nejaké následky ak to seba pichať nebudem ?
Ďakujem

dejna_
19. jan 2022

@mijka58 no fraxaparin je na riedenie krvi čiže keď si ho nebudeš pichať môžeš mať trombozu. Ja si picham celé tehotenstvo ale clexan to je to isté skoro ...to je veľmi veľa injekcií tých 14 ks dáš v pohode a určite tu liečbu dodrz inak sa môžeš ohroziť a to určite nechceš ..a wobenzym by som asi bez odporúčania lekára s injekciami nekombinovala.

vanda323
19. jan 2022

@dejna_ Ahoj. Aj mňa čaká sekcia to znamená že každá žena dostáva fraxik? Už som si ho raz pichala pri Covide

andreagartnerova
19. jan 2022

Po sekcii som si tiež pichala fraxiparin.

snehulak77
19. jan 2022

Po každom chirurgickom zákroku sa pichá. Aj po operácii chrbtice, ruky. Aj pri zlomeninach. Rozhodne by som ho len tak nevysadila. Wobenzym s tým vôbec nič nemá.

angi07
19. jan 2022

@mijka58 mne pichali v nemocnici 5 dni a potom dali tabletku na doma este na 4-5 dni ale pichat som doma nemusela nic.mala som sekciu tiez, no mozno tvoj krvny obraz si to vyzaduje inak nevidim dovod a nechapem ani preco to odmietas 😑

dejna_
19. jan 2022

@vanda323 nie podľa mňa záleží od krvného obrazu ..susedka mala dva krát sekciu a nikdy nespomínala že by si pichala injekcie na riedenie krvi ...ale možno jej pichali v nemocnici 5 dní a nevedela že do bolo toto ...

vanda323
19. jan 2022

@dejna_ Ďakujem za odpoveď. Ja som si pri covide pichala doma vraj som mala hustšiu krv

simca06022011
19. jan 2022

opytala si sa preco ti ho dava? ja som bola na operacii, dali mi ho uz pred operaciou, a hned po opke povedal lekar ze si to nemam davat, ze nie som leziaci pacient. Jedine co mi to totiz sposobilo bol obrovksy hematom v oblasti operacie. Lebo mne teda krv riedit netreba 🙂 mozno nejake vysledky maju, ze je to potrebne... treba sa opytat.

dejna_
19. jan 2022

@vanda323 hej netreba to podceniť keď to lekár naordinuje určite kvôli nejakej indikacii 🙂

vanda323
19. jan 2022

@dejna_ Tiež si myslím....neboli to nič hrozne . Pichala mi to muž....akože pocit to bol nepríjemný ale druhý deň už oka

cherry_cherry
19. jan 2022

A preco si to nechces pichat? Radsej trombozu? Fraxiparine sa bezne picha po pred a po operaciach. Ja mam problemy s krvou a pri oboch tehotenstvach som si 9 mesiacov pichala Fraxiparine a nie je to nic strasne. 14 dni je fakt nic. Ked dostanes trombozu, tak to bude ovela horsie.

ivka21
19. jan 2022

@mijka58 lekári vedia na čo ti to predpísali a trombózu by som neriskovala áno je to nepríjemné ale 14 dní vydržíš ja som si pichala 4 mesiace a prežila som to

roberta000
19. jan 2022

@mijka58 ja som po cisarskom dostala trombozu a pichala som si fraxiparine 4 mesiace 🙈

mamina0078
19. jan 2022

Následok to môže mať taký, že ti vznikne trombóza, fraxiparine sa pichá po každom chirurgickom zákroku, vrátane sekcie

zuzik307
19. jan 2022

tromboza je jedna vec, plucna embolia, ktora moze vzniknut po uvolneni trombu je zivot ohrozujuci stav /podla rozsahu/...

vulka
19. jan 2022

@snehulak77 To nepíšeš správne. Po každej operácii sa nepichá fraxiparin.

ariannazara
19. jan 2022

Kde je problém? Muž má zlomenú nohu a picham mu uz mesiac

whatever1
19. jan 2022

@mijka58 ak mas strach z injekcii opytaj sa ci ti nemozu predpisat nieco ine ako nahradu.

snehulak77
19. jan 2022

@vulka Prevencia tromboembolickej choroby:

- najmä vo všeobecnej chirurgii alebo ortopédii

- u vysokorizikových pacientov s internými ochoreniami (pri respiračnom zlyhaní a/alebo respiračnej infekcii a/alebo kardiálnom zlyhaní), ako aj hospitalizovaných na jednotke intenzívnej starostlivosti

· Liečba tromboembolickej choroby

· Prevencia zrážania krvi počas hemodialýzy

· Liečba nestabilnej angíny pektoris a non‑Q infarktu myokardu

Tak áno, mimo všeobecnej a orto nie, no.

V každom prípade, ak autorka nechápe, že wobenzym nenahrádza fraxiparin, tak asi odborník tiež nebude. Treba sa držať odporúčaní lekárov a ak nesúhlasím, tak s nimi o tom diskutovať.

marrilyn
19. jan 2022

@vanda323 nemusi byt po sekcii predpisany zrovna fraxiparin. Mne ho pichali iba kym som bola v nemocnici a na domov mi dali tabletky, uz neviem ci to bol anopyrin ci nieco ine, ale doma som uz pichat nemusela.

vanda323
19. jan 2022

@marrilyn Aha, vidíš to som ani netušila že po zákroku sa berú lieky takéto

margaretka_
19. jan 2022

ja mam za sebou 2 sekcie. co vsetko mi pichali v nemocke neviem, ale na doma som nemala už nič. každopadne ak to lekar naordinoval, tak by som to respektovala, prip riesila s nim

marianeta
19. jan 2022

Mne na riedenie krvi pichali iba pár dní po sekcii v pôrodnici.. Na domov som nedostala nič.. Mala som dva cisárske..

viera77
19. jan 2022

Takisto som mala po 2 sekciách len počas pobytu v nemocnici, na doma už nič.
Ale po 2 operáciách kŕčových žíl som si po prepustení pichala ešte 10 dní. Po prvej operácii som to ešte zvládala, ale po druhej som už bola z tých ihiel totálne KO, nezvládala som to ani po psychickej stránke. Išla som hneď k mojej obvodnej, vysvetlila situáciu a bez problémov mi predpísala tabletky na riedenie krvi, názov si už ale nepamätám. Tiež ich užíval môj otec po operácii kŕčových žíl, žiadne ihly na doma.

cherry_cherry
19. jan 2022

@viera77 tak ale ona bude dojcit. Neviem, ci sa daju dat tabletky aj pocas dojcenia. Pocas tehotenstva nie. A zasa tie injekcie, no ziadna katastrofa to nie je. Akoze 10-14 dni je fakt nic. Ja som si den co den pichala 9 mesiacov injekcie a prezila som to bez ujmy. A pri druhom tehotenstve opat 9 mesiacov, plus este 6 tyzdnov po porode. Nehovorim, ze je to prijemne, ale su aj horsie veci ako si raz za den pichnut 0.3ml fraxiparinu. Napriklad taka tromboza je urcite horsia a o uvolnenom trombe ani nehovorim.
A fraxiparine a clexane su nizkomolekularne hepariny, maju velmi malo neziaducich ucinkov a pri kratkodobom riziku tvroby zrazenin su najlepsou volbou. Lepsou ako tabletky.

viera77
19. jan 2022

@cherry_cherry OK, každý berie pichanie injekcií inak, čo vydržíš ty a nič to pre teba nie je, môže byť pre druhého mega problém. Autorka injekcie z bližšie nešpecifikovaného dôvodu pravdepodobne odmieta. Ja osobne som s nimi mala problém, napísala som len svoju skúsenosť.

didi2102
19. jan 2022

@vanda323 Ja mám napr 2sekcie za sebou,jednu ťažšiu , druhá lepšia,pichali mi iba v nemocnici ,doma už nie

cherry_cherry
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
summersunny94
19. jan 2022

@mijka58 ak ti to DR predpísal , vedel čo robí. Ja som si pichala celé tehotenstvo Fraxiparine až do ukončenia šestonedelia, okolo 220-230 injekcií 🙂

vanda323
20. jan 2022

@didi2102 Aha, tak asi je to individuálne.....