Otehotneli ste s nízkym Anti-Müllerovým hormónom prirodzene?

seliselka
6. feb 2015

Ahojte baby, mam nizke AMH 0,46 odporucaju mi ivf...su tu take co otehotneli aj prirodzene aj ked mali tak nizke amh?
Prosim piste ak mate take skusenosti....nech moja nadej stupa ☹

zorka33
25. mar 2015

@seliselka ahoj, ja som mala 0,43 a potom som zacala brat D3 vitamin, behom dvoch tyzdnov mi stupol na 0,79... tehotna zatial nie som, ale ja tam mam aj ine problemy. je tu dobra diskusia o AMH, su baby co neotehotneli na IVF ale uplne neocakavane prirodzene aj s nizkou AMH. drzim palce. 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

mimik07
24. mar 2017

Ja som mala v novembri 0,02,zacala som brat inofolic a v decembri som otehotnela som prirodzene. Su to len cisla a nic si z toho nerobte.

hyacintka
28. aug 2018

@mimik07
Ahoj, to si ma povzbudila!Dakujem!!!Ja som mala amh 0,02,potom 0,07 po pol rocnom cviceni hormon jogy, budem mat 42 v dec.,neviem ci skusat,ci ist na darovane.teraz mi vynechal cyklus,berem estrogen na doplnenie,vraj predcasny prechod. Ale nastastie 1 dcerku 15 rocnu mam. Ja mam pocit,ze ten Inofolic mi nepomaha,ty si mala tiez predcasny prechod a malo esteogenov? Co si este brala okrem Decka?Ja som skusila uz vselico,najviac mi pomaha hormon joga.

mimik07
29. aug 2018

Ahoj. Predčasný prechod sa u mňa nepotvrdil. Áno mala som uz malo vajíčok, aj malo kvalitných, zato som si nasadila inofolic, pila som aj alchemilkovy čaj. Ja som žiadne Déčko nebrala. Vtedy v decembri som otehotnela, no v januári som o to prišla.
Nevzdávali sme to. Zistila som, že to, že spojím pred menzesom ,znamená že mám málo nejakých hormónov, a teda keby sa aj podarilo, nevie sa to udržať. Bože nenapadne ma teraz akých hormónov, ale je na to Vitex jahňací, aj som si ho potom objednala, užíva sa vždy od ovulácie po ms. A potom sa nám v máji podarilo zasa a určite mi dopomohol aj ten Vitex.
Teraz mám " už" 7 mesačného krásneho zdravého syna 😊
Tadááá, toto je moje AMH 0,02, bez pomoci lekárov, IVF a podobných zázrakov 😉

mimik07
29. aug 2018

@hyacintka ⬆️správa vyššie

hyacintka
30. aug 2018

@mimik07
Naaaadherny! Gratulujem.A ake si mala fsh? Na zaklade coho ti nepotvrdili prechod?

mimik07
30. aug 2018

@hyacintka joj to už si nepamätám veru.
A ďakujem

hyacintka
30. aug 2018

@mimik07
A caju si kolko pila denne? Vitex mam kupeny aj Kotvicnik.

mimik07
30. aug 2018

@hyacintka raz za deň, iba večer, pol litra. Ale ten sa pije iba do ovulácie

hyacintka
31. aug 2018

@mimik07
Vitex od ovu po menstruaciu a alchemilku po menstruacii do ovu? Kotvicnik na zvysenie estrogenu si nebrala? Lebo toho mam malo,tak berem estrofem.

mimik07
31. aug 2018

@hyacintka áno, tak ako píšeš. Kotvicnik som nebrala. Brala som len to čo som napísala

mamcotka
11. feb 2019

Ja mám AMH 0,9 polyp a myómy a otehotnela som po 20 mesiacov prirodzene. Predtým som som skúšala letrozol a ešte predtým clostylbegyt a hoci mi utvorili vajíčka nepraskali a neotehotnela som. Už mi jeden polyp odstranovali kyretazou v lete.. a bum teraz znova a ešte aj tehotná. Tak dúfam že to dopadne dobre

mimik07
12. feb 2019

@mamcotka ale co, cele AMH 👎
Mne to povedal dr v novembri 2016 ze nikdy prirodzene, ze to je ako vyhrat jackpot v lote, a odvtedy uz som 3 krat bola tehotna a prirodzene

mamcotka
26. feb 2019

@mimik07 veru. Nech to ženy nevzdávajú.. tiež krútili nosmi že prirodzene sotva..a teraz čakám dvojičky

bebena1989
9. okt 2019

Ahoj žienky, moje amh je 0.6 a môj partner má 16miliónov spermií/1ml.
O dva týždne ideme na konzultáciu do Martina, brali nám krv, tak budú výsledky presnejšie. To moje amh je ešte z minulého roka 0.6. Bojím sa, že to bude ešte horšie.
Potrebujem počuť, resp prečítať si nejakú podporu nádej. Doktorka na prvej konzultácii povedala, že takýto prípad jedine na umelé otehotnenie vidí.

zorka33
10. okt 2019

@bebena1989
Ja som mala 0,7, potom 0,34 atd... mam dve deti, prveho po insemke a druheho syna neplanovane 😆
Na tvojom mieste popracujem na kvalite vajicok, je dolezitejsia ako kvantita. Odporucam dlhodobo D3 a inozitol.
Umele by som riesila az ako poslednu moznost. Vela stastia 🙂

bebena1989
13. okt 2019

@zorka33 co je insemka? 😀
Kúpila som si vit D3 kvapky. A v utorok si idem kúpiť materskú kašičku. Po koľkých mesiacoch sa to môže zmeniť, pripadne zlepšiť užívaním D3?
A ďakujem za odpoveď a nádej 😊

bebena1989
13. okt 2019

@zorka33 a ešte som začala užívať inofolic. To mi minulý rok odporučil môj doktor, tak som začala opäť s tým. Inozitol nepoznám, to už radšej nebudem toľko toho užívať. Veľa som čítala o vit D3 a materskej kašičke na diskusiách, tak preto som sa rozhodla kúpiť si zrovna to.

bebena1989
13. okt 2019

@zorka33 a vlastne ten inofolic obsahuje okrem kyseliny listovej aj ten inozitol 😀

bebena1989
15. okt 2019

Žienky, kúpila som si včeliu materskú kašičku. Ako ste ju užívali? Koľko a ako často?

petruska21
6. nov 2019

Ahojte, som zúfalá mám len 24 rokov a mám nízke AMH, keď mi doktorka oznámila, že mám málo vajíčok a za chvíľu tam nemusí nič byt, musím čo najrýchlejšie otehotnieť ... tak som skoro odpadla ... taká mladá a vajíčok ako 40-ročná, už dva roky sa snažíme o dieťatko a nič, manžel má spermiogram takmer v poriadku, ja som bola teraz na laparoskopii na priefukoch tak dúfam že zabralo a budeme mat vianočný darček || čiarky ❤️ Odporučili mi ak neotehotniem teraz do konca roka prirodzene, ísť na IUI a potom na IVF ... neviem ako sa s tým zmieriť a bojím sa že sa to nepodarí ani umelým ... keby som aspoň vedela ako rýchlo sa tie vajka môžu minút ... ako rýchlo klesá ten AMH?? Bola niektorá z Vás znova na meraní AMH po nejakom čase ?

bebena1989
20. nov 2019

Žienky, včera som bola na odbere vajíčok (v sanatorium Helios v Martine). Vybrali mi 5 vajíčok. Dnes som volala ohľadom vajíčok, či sa podarili odplodniť a odpoveď bola, že z 5-tich vajíčok 3 vajíčka po očistení neboli kvalitné, či čo a 2 vajíčka ešte vyskúšajú zajtra oplodniť, ale že tomu nedávajú veľkú šancu, pretože nie sú dosť kvalitné. Volala mi dnes už aj doktorka, aby som sa objednala na konzultáciu. Na stimuláciu som pichala injekcie Diphereline a Meriofert Kit. Mala som krátky stimulačný protokol. Mojím problémom je, že folikuly mi rýchlo praskajú, takže mi vajíčka nikdy nedozreli (ešte aj vajíčok mám málo a málo kvalitných - ako u 40ročnej ženy). Môj partner má 16,3miliónov spermií/1ml (spodná hranica je 15miliónov/1ml) a ešte k tomu 41% má nezdravých spermií.
Je tu nejaká žena, ktorá má podobný problém ako ja aj so svojím partnerom?
Neviete poradiť, ako zlepšiť kvalitu spermií a aj vajíčok? A čo s praskajúcimi folikulami? Nedá sa to obísť bez hormonálnych liekov a injekcií? Alebo aspoň niečo z toho?

Ďakujem Vám vopred za všetky vaše rady a vaše skúsenosti

pietrula
21. mar 2023

@bebena1989 ahoj, ako, podarilo sa?

pietrula
21. mar 2023

@petruska21 A tebe sa podarilo? Mna tiez zaujima, ako rychlo klesa AMH, aj ked u kazdej zeny to moze byt ine.

petruska21
21. mar 2023

@pietrula ahoj podarilo 🙂 prvé máme z IVF na druhý pokus 🙏 s druhým som otehotnela prirodzene 4 mesiace po pôrode bohužiaľ som potratila, ale hneď na to som otehotnela znova prirodzene a tak mám doma dvoch zdravých chlapcov ❤️❤️❤️ nikdy som neverila, že po tom všetkom dokážem otehotnieť prirodzene …,ja som mala pri IVF 24 rokov a vajíčka mi prvý krát vytiahli len dve aj to vôbec neboli schopné oplodnenia s druhé IVF tiež iba dve, ale schopné oplodnili sa obe, prvé sa neujalo a z druhého mam syna 🙂 ale je to asi individuálne ja som aj bola mladá, tak aj keď ich mám málo sú možno kvalitné 🙂 neviem ale každopádne veľmi držím palce 🙏

pietrula
21. mar 2023

@petruska21 blahozelam 🙂 a ake amh si mala v case IVF?

petruska21
21. mar 2023

@pietrula ja som mala 1,0 pól roka pred prvým IVF, a na sone my vraveli, že mam malé vaječníky, tak to bolo zrejmé nie len z krvi … nebolo najnižšie ale vzhľadom k môjmu veku bolo dosť nízke :/ a ty máš aké amh?

pietrula
21. mar 2023

@petruska21 Ja mam o hodne nizsie, a dost mi kolise.