PMS - všetko mi vadí

7. jan 2024

Aj vy máte také PMS (10 dni pred MS), že vám všetko vadí? Ste nervózne, nič len sa s mužom hádate, hocičo vás vytočí.

petamich
7. jan 2024

ano 😂 schvalne som si zacala vsimat, ze kedy sa to deje, lebo az cudne to bolo, ze par dni mi vadi aj ze zmurkne a je to presne cca. 8-9 dni pred MS u mna

ariannazara
7. jan 2024

Jasne PMS potom príde MS tak týždeň z mesiaca som normálna a nezjapem po kazdom🤣

snehulak77
7. jan 2024

Jemine,anooo. Ja to mám pár dní pred tým ako dostanem, niekedy 5 inokedy len 2. Ale je to hrôza, som hrozne unavená, doslova labilna, všetko mi vadí, potim sa. Zhoršilo sa to asi posledné 2 roky, mám 33. Som už stará 🤣

mikadooo
7. jan 2024

Áno. Muž mi kúpil pod stromček čaj na nervy 😂. No, vyskúšam, uvidím...

autor
7. jan 2024

@mikadooo mne môj dneska povedal ze si mam vziať diazepan...

mikadooo
7. jan 2024

Vieš čo ja už aj nad tým som rozmýšľala, lebo my sme mali "vďaka" mne také sviatky že dovi dopo a nie že manžel ale ja som bola potom zo seba úplne hotová, všetci chodili po špičkách a ja aj tak nasratá ako tiger, povedala som, že toto už nikdy viac... Takže skúsim ten čaj a začala som nejaké online meditácie a dychové cvičenia tento týždeň a ešte nejaké "afirmácie" či čo to, ale tak neviem či to bude niečo platné, keď príde zas pms... Ale povedala som si, že toto už nemôžem takto robiť svojej rodine, aby som štvrťku z roka bola neznesiteľná kvôli hormónom. Môj muž, že čo by mi pomohlo? A ja že - utiecť na pustý ostrov a tam sa vyzúriť na kokosových orechoch alebo ja neviem... Tak mi kúpil ten čaj 🤭. Že nechce aby som ušla každý mesiac.

romikk22
7. jan 2024

Celá ja 😂 manžel si už zvykol ze som tedy iný človek

luccija
7. jan 2024

@mikadooo sa boji, že mu necháš deti na krku čo?🤪inak skúšala som všetko pupalku, magnézium, nepiť kávu, športovať, alchemylkovy caj a žiadna zmena ani sa nemusím pozrieť do kalendára a viem, že je tak 10 dní do menzesu.Moja bývala gynekologicka mi povedala, že si dáva Lexaurin, keď cíti, že je tenzna🙂

zojkaaa
7. jan 2024

Toto mi ,,dobre,, padlo, ja mam dostat zajtra/pozajtra ale ja som mala normalne nervovy kolaps teraz, komplet cele 2tyzdne sviatkov sme si posuvali choroby zrusili sme dovo zavreti sme doma, do toho PMS, dieta nechcelo spat a ja som zacala tak vrieskat ze som sa bala samej seba 🫤🙄 normalne aj ja googlim ze potrebujrm neco, teraz rev zo vsetjeho no otras

mikadooo
7. jan 2024

@luccija hehe, jasné, že sa "boji" detí 😄. Ale vieš čo, to čo ja vyvádzam, si zas tiež moc nezaslúži, hlavne tento rok fakt dosť cítim, že lietam do brutálnych extrémov. Lexaurin máme doma tiež, nejaké jedno poistné balenie (paradoxne - dostal ho muž 😂). Tak keď nebude nič zaberať, tak šupnem si ja aj on, ja nebudem na nervy z pms a on nebude na nervy zo mňa 🤭.

mikadooo
7. jan 2024

@luccija jo ešte mne poradila jedna známa indický čaj "tulsi", tak idem si zohnať aj ten, dám potom vedieť, či to zaberá. Ona sama nevedela, povedala, že možno to bol len placebo efekt ale proste dala si to a bola kľudná. A treba stres a nervy čítam že to je medovka, ľubovník a také.

kvietok2891
7. jan 2024

@ariannazara 😁 podobne 🤣

kikusahoj
8. jan 2024

No mne vadi uplne vsetko,vytaca na totalne vsetko co mi predtym nevadilo. Myslela som si,ze som asi vadna,ale vidim,ze v tom nie som sama. 😉

lenicka999
8. jan 2024

No jasné že mám, vytočí ma úplna maličkosť, a v tom momente mi je aj zo seba smiešno že ma to dokaže rozčúliť, ale neviem si pomoct.

tamtamka26
8. jan 2024

my máme doma tiež tichú domácnosť odvčera... 🙄 PMS v plnom prúde....

liusa82
8. jan 2024

hej všímam si to na sebe aj ja.Som aj viac plačlivá vtedy aj ked už sa spustí ms v prvé dni nie len pred.Aj nejaká somarina ma rozreve a rozruší čo inokedy vôbec.Hormony sú sila

autor
8. jan 2024

Ja som už trošku kľudnejšia, ale prsia mi idu streliť, čo tak ma bolia

autor
8. jan 2024

@tamtamka26 my tak mali včera, lebo sa so mnou nedalo rozprávať.

tamtamka26
8. jan 2024

Ja netuším, ako raz budem zvládať prechod 🤦🤦

gdulskadarina
9. jan 2024

mavam to aj ja, ale teda este si aj viacej pozornosti v tom obdobi vyzadujem, nic mi nie je dobre a hlavne mavam bolesti, aj krizov, aj podbruska, to bez Cetalgenu by som nezvladla a co sa tyka toho, ze som neprijemna a nesvoja, tak to uz muz vie odhadnut, ze to je menzesom, tak sa snazi aby som bola v pohode 😀

diankadop
11. jan 2024

@tamtamka26 myslim, ze v tom nie si sama, tiez mam z toho obavy, ale tak to si nevyberieme ako to ma byt, tak to bude, myslim, ze to nevieme nejako ovplyvnit 🙂

tamtamka26
11. jan 2024

@diankadop ja len dúfam, že dnešná medicína už má kvalitné páky na takéto problémy...

autor
11. jan 2024

Aj vás tak počas PMS bolia vkuse aj 4 dni prsia? Nedá sa zniesť ta bolesť...

dadus_ka
12. jan 2024

Pri brani antikoncepcie som to tak mala. Už som sama zo seba nechapala co vyvadzam. Po vysadeni sa to skludnilo.

tamtamka26
12. jan 2024

neviem, čo to ovplyvňuje, ale mňa to už posledné mesiace prešlo. pritom ešte v lete som hovorila dr., že sa to nedá vydržať, aké sú citlivé. a on, že v tom období si ich nemám dať chytať 🙄 ale že bez srandy.... no a že keď to už bude veľmi zlé, mám zavolať a predpíše mi Mastodynon, to sú homeo. tak skús sa popýtať.
Liek sa používa pri:
premenštruačnom syndróme s ťažkosťami ako mastodýnia, pocit napätia v prsníkoch, psychická nevyrovnanosť, zápcha, opuchy, bolesť hlavy/migréna
mastopatii (benígne bolestivé ochorenie prsníkov)
poruchách menštruačného cyklu (ako sú poruchy frekvencie krvácania, silné alebo dlhotrvajúce krvácanie alebo bolestivá menštruácia)

autor
12. jan 2024

@tamtamka26 mužovi som teraz zakázala sa ich dotykať. A keď chodím ta si ich musím pridržiavať...už nech príde ms...vtedy sa to ukľudní...čakám ju v nedeľu tá ešte prežijem nejak

diankadop
9. feb 2024

@tamtamka26 tak da sa kadeco, len casto je to riesenie s hormonmi a to je vec, ktorej ja osobne sa vyhybam, lebo nechcem zbytocne taketo veci do seba nejako davat, ked som schopna to zvladnut.

tamtamka26
9. feb 2024

@diankadop to, co spomínam, sú homeopatiká