Priechodnosť vajíčkovodov

88matulka88
23. aug 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať, keď sa robí vyšetrenie priechodnosti vajickovodov pomocou UZ, robí sa aj prefuk? Vyčistí to vajickovody? Alebo je to len čisto vyšetrenie na zobrazenie priechodnosti?

nafka0483
23. aug 2021

@88matulka88 Tym, ze tam vstreknu kontrastnu latku, tak ta svojim sposobom vajickovody "preplachne", cize je mozne, ze nejake mensie prekazky alebo zuzenie sa tym napravi. Ak su ale nepriechodne, tak latka nepostupuje dalej a potom je mozne urobit laparoskopicku operaciu na spriechodnenie.

gabika128
23. aug 2021

@88matulka88 mne aj kamoške tak robili s výsledkom nepriechodné vajcovody. Do pol roka sme ostali normálne tehotné. Možno to tam trochu pomohlo 😅

88matulka88
autor
23. aug 2021

Ďakujem za odpovede, tiež si myslím, že trocha to môže pomôcť🤗no veď uvidíme☺️

sono2
23. aug 2021

@88matulka88 ja som mala nepriechodne. Dr vysvetlila že oni ako taký tlak vyvinú ale nesmú príliš.
Kvôli prasknutiu. Takže ak ukáže tvoje vyšetrenie nepriechodnosť neni záruka že sa pri operácii opraví. Skôr nie ako áno

abbies
24. aug 2021

@88matulka88 mne pozerali vajcovody pod ultrazvukom. Vstrekovali tekutinu. Výsledok bol, že tekutina neprešla vajcovodmi a teda sú podľa všetkého neprechodné, ale nie je to na 100%, mohol tam byť aj nejaký spasmus, kŕč. Každopádne prvé dieťa máme z IVF, druhé prirodzene.

sono2
24. aug 2021

@abbies my rovnako s tým že ja som mala aj lapao a ľavú stranu akože troška ale že mizivá šanca. Tehu dojčenim sa niečo uvoľnilo asi. Aj dr pri operácii povedala ze sú ok nemaju zápal čiže sme ich nechali a behom pol roka som otehotnela ani možno to nie.

abbies
24. aug 2021

@sono2 aj ja si myslím. Pri druhom som si kúpila ovulačné testy z Číny 😀 a bolo to na prvý šup. Tuším ani 10ks som neminula

sono2
24. aug 2021

@abbies A čo si mala za problém?
Len nepriechodnosť?
Ja presne viem kedy som otehotnela.
Po pôrode prišla ms do 9 mesiacov a potom pravidelná od 13 mesiacov a vieš ako to je sex zriedka aspoň my.
Párkrát sme trafili ovu a potom si hovorím no tak sa teda ten zázrak nekoná a na dovolenke si hovorím že sranda ako to vyšlo že prvýkrát ovu na dovolenke, že musím vždy brať tabletky lebo veď mi vychádzali vždy krámy a sa ma muž pýta že kde dat obsah hovorim tak dnu veď chceme ďalšie nie a tehotná.
A vidíš to som hneď vstala že umyť vyčurať a tehu som ostala😊 z jedného sexu a ešte aj dcéra pritom už bol vrchol hlienu že syn by mal byť
Som dostala odmenu po štyroch rokoch investovaných nervov peňazí.
V podobe 2 dievčat čo bol môj sen

abbies
24. aug 2021

@sono2 vlastne nevieme, muž mal zhoršený spermiogram, mne teda ten test na priechodnosť vyšiel zle, ale hlavne asi bol problém v tom, že robil na kamióne a chodieval domov raz za mesiac na pár dní. Teda sme sa asi netrafili do plodných dní. Pri druhom už robil tu a vedeli sme to "načasovať" Pri prvom sa prvý pokus nepodaril, pri kryotransfere sa nepodarilo rozmrazenie. Pri druhom pokuse to nevyšlo, až druhý kryotransfer

sono2
24. aug 2021

@abbies tak gratulujem.

88matulka88
autor
26. aug 2021

U mna zistili priechodnost oboch vajickovodov, robili hlavne kvoli tomu, aby vedeli ci vobec stimolovat tbl. alebo hned ma posielat na ivf. Takze teraz sme dostali clostilbegyt a za 3 mesiace by sa malo zadarit. zaujime ma o ci sa da precistit tie vajickovody pomocou tej kontrastnej latky, lebo som videla ze viacej zien po "prefuku" rychlejsie otehotnie. A hlavne to mi vrta v hlave, ze ja po zakroku som krvacala mierne a teraz je uz 4. den a dnes este stale mam mierne spinenie do ruzova, tak teraz neviem ci ta latka alebo to ze mi tam uvolnili nieco. a v den zakroku vecer nenormalny tlak velmi velke bolesti som mala... verim v to ze sa nam podari uz konecne 🙂