Problémy po kyretáži

hrustik1
6. okt 2014

Som 3 tyzdne po kyretazi pre MA v 12tt a este stale spinim. Bola som u lekara na kontrole a v maternici mam este 2 male kusky asi placenty alebo neviem coho. Lekar mi nasadil ATB, kvoli moznej infekcii. S tym, ze by sa tie kusky mali vylucit. Dnes som bola po 5 dnoch na kontrole a este stale tam tie kusky mam. Spinim stale ale len trosicku.
Mate niektora podobnu skusenost po kyretazi? A aky postup navrhol potom vas lekar? Moj povedal, ze by to malo odist s menzesom, ale stale nic.... ☹ Uz som z toho nestastna, nestaci, ze sme prisli o miminko, este i toto musim riesit ☹

mmarry
6. okt 2014

ja som síce po spontánnom. ale tiež som sa úplne dočistila až po prvej ms. tá trvala 2 dni ale stačilo. ms prišla ale až po 5 týždnoch, medzi tým som nebrala žiadne ATB, len v nemocnici mi dali v deň potratu infuziu na stiahnutie maternice.

csenibaba
6. okt 2014

@hrustik1 Ahoj u mna bolo podobne v 12 tt kyretáz,a napriek v tomu ze som este v nemocnici stazovala ze sa velmi krvácam neurobily my kontrolny ultrazvuk!O tyzden som este stále krvácala a mala som bolesti aj 1 som odpadla,isla som za svojim dr.urobil my ultrazv.a zistil ze polocicu nechaly vo vnútri okamzite do nemocnici a urobili dalsi kyretaz ,potom infuzia s atb+tablety atb!Ja by som isla za doktorom nech ta posle na dalsi kyretaz!Mne bez slov spravily lebo som bola v strasnom stave a mala som krcok zatvoreny!

hrustik1
autor
6. okt 2014

@csenibaba ja myslim, ze by ma lekar poslal ak by to bolo nutne. Ja mam v maternici len 2 kusky niekolko milimetrove, ale kvoli nim stale spinim. Nemam bolesti ani teplotu, brala som tie atb ... len to spinenie a tie kusky ma hnevaju 😒

hrustik1
autor
6. okt 2014

@mmarry pozeram ze si tehulka s krasnym terminom porodu 🙂 drzim palce a nech sa dari. Chcela som sa ta opytat po akej dobe po kyrete si ostala opat tehotna?

mmarry
6. okt 2014

Ďakujem. mne nerobili kyret, čakala som nejaké tri týždne na spontánny potrat. Otehotnela som hneď po prvej ms.

mmarry
6. okt 2014

@hrustik1 Ďakujem. mne nerobili kyret, čakala som nejaké tri týždne na spontánny potrat. Otehotnela som hneď po prvej ms

monicka9
6. okt 2014

@hrustik1 ak ti tie kúsky neodídu z teľa samé budeš musieť na ďalšie čistenie maternice... Bola som pred troma týždňami na kyretazi v 9tt mna vyčistili dobre ale so mnou ležala mamička čo ju nedostatočne vyčistili lebo pri zákroku sa veľmi rozkrvacala tak jej nechali v maternici zvyšky odumreteho plodu a na druhý den keď prešlo krvácanie museli ju docistit....

monicka9
6. okt 2014

@hrustik1 ináč mne sono urobil môj gynekológ už tyzden po kyrete ak by náhodou boli dáke zvyšky tak aby rýchlo ma mohli vyčistiť... Ja ešte len čakám na prvy menzes po potrate a potom idem pobehať na odporučenie gynekológa nejaké vyšetrenia a snažiť sa môžme o miminko za 3 mesiace🙂

hrustik1
autor
6. okt 2014

@monicka9 mne kazali prist na kontrolu po 2-3 tyzdnoch, tak som aj bola a stale mam v maternici nejake drobne kusocky. Lekar mi ppvedal, ze sa nemam coho obavat, ze s 1.menzesom sa to vyplavi. Tak cakam a uvidim ☹ Akurat mi povedal, ze keby som nejako velmi krvacala ( prudom), tak hned k nemu pocas dna alebo rovno do nemocnice. Ale verim, ze to sa nestane a bude to fajn. Je to strasne, ze musim prezivat taketo veci, akoby nestacilo ze som prisla o dietatko este i toto nejako nevyslo ☹

monicka9
6. okt 2014

@hrustik1 tak držím ti palce aby nebol další kyret aby sa tie zvyšky vyplavili s menzesom... Teplotu zvýšenú nemáš??? To sa ma hneď pýtal dr keď som prišla tyzden po kyrete na kontrolu... A neboj nebuď smutná všetko bude dobre a bábätko vyjde na budúce🙂 ja mam tiež dve deticky a rútime po treťom pracujeme na ňom 2 roky no a v priebehu dvoch rokov som mala 4x potrat.. 2x medzi 5-6 tt a 2x v 9tt s kyretazou☹ no nevzdavam sa verím ze to už vyjde🙂 idem teraz keď mi menzes pride pobehať všetky vyšetrenia aby sme boli istý ze som oka aby ďalšie tehotenstvo mi už konečne vyšlo🙂

hrustik1
autor
6. okt 2014

@monicka9 joj, ty si si potom tiez presla vselicim ☹ Ja mam za sebou dva potraty - jeden v 8tt a teraz v 12tt ☹ Tak velmi sme sa teraz na miminko tesili, vsetko vyzeralo v poriadku a ked som si isla o tehotensku knizku mi lekar zial povedal, ze miminku nebije srdiecko 😎 Ale verim, ze nabuduce sa podari a vsetko dobre dopadne. A tebe drzim tiez palce nech sa vam podari splodit a najma vynosit zdrave dietatko. A mozno sa spolu stretneme i v nejakej skupine mamiciek cakateliek 😉

monicka9
6. okt 2014

@hrustik1 no mne bilo srdiečko v 7tt a v 8tt už nebilo... No čo už ja som to hneď prijala,veď všetko je tak ako ma byt a dieťatko vie kedy ma prísť🙂 ja si počkám na neho veriiiiiim ze to vyjde lebo túžim a snívam o ňom tak to predsa musí vyjsť🙂 zatiaľ si užívam moje krásne,zdravé deturence a už sa teším keď sa budeme môcť snazilkovat o ďalšie miminko vždy som túžila mat velkuuuuu rodinku🙂 tak okolo Vianoc sa pokúsime🙂 veľmi ti držím palce,neboj sa bábätko pride v správny čas treba VERIŤ my ženy sme silne bytosti🙂 a veru možno sa stretneme v dakej sukromke s pôrodmi 2015😀. Bozkaj deticky tvoje krásne dobrú nocku🙂

lienkaluky
12. nov 2016

@hrustik1 Ahoj, chcem sa spytat ako si dopadla s tym spinenim po kyrete? Ja mam podobny problem ako si mala ty, tiez som 3 tyzdne po kyrete a stale spinim, no mne na sone povedali ze maternica je cista ze tam je uz len dutinka co sa nestiahla ale ze je prazdna ...

hrustik1
autor
12. nov 2016

@lienkaluky ahoj, už je to riadne dlho odvtedy, ale spomienky sú stále živé ☹ Nakoniec som musela podstúpiť druhu kyretaz, lebo menzes sa mi nespustil a vyše 6 týždňov som spinila a krvácala s prestavkami. V novembri má nanovo čistili a našli 2cm zbytky zárodku ☹ Dostala som z toho zápal maternice, takže až do konca roka som vtedy musela brať silné antibiotiká.
Ale dobrá správa je, že som nasledujúci rok v máji 2015 ostala opäť tehotná a dnes sa tešíme z 9 mesačného zlobrika Maximka . Síce som mala veľmi komplikovane tehotenstvo - mala som praeviu centralis ( krcok nakomplet prekrytý placentou). Podľa lekára za to mohla tá kyretaz a následný silný zápal maternice. Ale našťastie všetko dobre dopadlo a my sme dnes doma už piati 🙂 Držím palce

lienkaluky
12. nov 2016

@hrustik1 ooch a to tie 2cm zarodku nebolo vidno na sone? Je to mozne? Tak to si ma vobec nepotesila ☹

hrustik1
autor
12. nov 2016

@lienkaluky na sone videli nejake rezidua, ale moj gynekolog dufam, ze ked sa spusti menzes, tak to odide. Zial nestalo sa tak, a kvoli tym reziduam som mala stale falosne pozitivny tehu test, takze sa menzes ani nemohol spustit. Preto bolo potrebne to cistenie. Ale to nemusi byt vobec tvoj pripad. Mne ked po 6tyzdnoch povedali, ze musim ist opat na kyretaz, som sa normalne potesila, ze tentokrat to uz poriadne vycistia a bude pokoj. Totizto 6 tyzdnov krvacat nie je prave najprijemnejsie ...

lienkaluky
12. nov 2016

@hrustik1 mrzi ma ze si to musela absolvovat 2x ... Dufam ze to nebude aj moj pripad ☹ mne dvaja dr robili sono a povedali ze je maternica cista a aj tehu test mi ukazuje uz len jednu ciarku tak nechapem preco tak dlho spinim a ani zapal nemam ziadny ☹