Prvé gynekologické vyšetrenie

nathaly098
18. aug 2021

Ahojte, chcem sa opýtať a možno aj poradiť. Je mi to síce veľmi trápne ale mam 25 rokov zatiaľ som ešte nebola nikdy u gynekológa. (Mam stáleho partnera už 9 rokov. Nikdy som nemala žiadne ťažkosti ani nič, tak som to furt odkladala).
Ani teraz mi nie je nič ale zvažujem ze už by bol čas ísť pre istotu ci je všetko v poriadku. Neviem prečo no nejako sa furt nemôžem odhodlať objednať sa.
V koľkých rokoch ste boli vy ? Načo sa Mam pripraviť?
Viem, že som hlúpa a na svoj vek už som tam mala byt dávno, ale len pomyslenie nato ma nejako odrádza :D ďakujem pekne

katulastraka
18. aug 2021

@nathaly098 no mas sa pripravit hlavne na to, ze ta doktor zdrbe za to, ze si tam prvykrat v 25ke :D no a potom normalka, pokecas, vyjdes na kozu, urobi ti sono zospodu, vyter na vysetrenie a ides domov.

buberova
18. aug 2021

Bola som asi v 16 kvôli akné a potom pred svadbou čiže v 22..

veronikaszabova
18. aug 2021

@nathaly098 no uz si tam mala byt davno. Ja osobne chodim od 16 rokov na preventivne prehliadky kazdy rok, kazde 2 roky sono prs...

trema
18. aug 2021

@katulastraka doktor ju nema co zdrbavat

katulastraka
18. aug 2021

@trema tak nehovorim ze ju psychicky znici, ale kazdy doktor jej povie svoj nazor na to, ze uz tam mala byt davno, pretoze aj ked nema ziadne tazkosti, tak predsalen tam moze nieco byt a je dobre to podchytit co najskor...hlavne ak sexualne zije tak dlhu dobu. Keby bola panna tak ok.

babovka2321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonkazga
18. aug 2021

Od 18 chodim na preventivne prehliadky. Vyber si lekara, zavolaj a objednaj sa.

1mina
18. aug 2021

je mozne ze doktor bude mat poznamku ze ste mala byt davno ale hlavne je ze ste isla 🙂 preventivky su dolezite, a normalne pohodka vyberte si dobreho podla recenzii, objednate sa, pridete lahnete kukne, sono,vyter aspon moji gyn. boli vzdy mily kecaju pritom , mozno da aj vymenny listok na usg prsnikov a dovi to je vsetko 🙂

ninusa221
18. aug 2021

Neboj je to v pohode ja som išla prvy krat teraz v lete mam 21 aj to by som nešla keby mama ma neobjedná 😅 hrozne som sa bála.. ale uplne super mala som detskú gynekologičku.. pytala sa ma na lieky úrazy atď potom som išla na kozu spravila mi tie steri, potom ma pohmatala zo spodu prstami.. pytala sa ma menštruáciu či je pravidelná potom spravila sono zo spodu a to bolo všetko ešte mi dala žiadanku na sono prsníkov 🙂 takze pohoda ja co som antitalent na doktorov 🤣🤷🏽‍♀️

matus7030
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
18. aug 2021

@nathaly098 Mozno ta zdrbe, mozno nie. Ale objednaj sa urcite...nie je to nic strasne ani bolestive. Sama si potom povies ci toho si sa bala 🙂 Lekara si vyber podla odporucani.

Ja som bola asi v 18tke prvykrat, ale moj lekar vkuse len o antikoncepcii hovoril, a pritom nebol dovod, takze potom som bola uz len asi 2-3x a viac ma nevidel. Inak som problemy nastastie nemala, tak som ani nebola nutena chodit.

A az ked som sa natrvalo prestahovala do ineho mesta, tak som si nasla noveho gynekologa a akosi mal hned moju doveru a absolutne nemam problem k nemu chodit. 🙂

evkamotka
18. aug 2021

1x som bola koncom vs. Ja som vlastne ani nechcela, no kamoska (rovesnicka) mala zdrav problem a potrebovala ist, tak ma namocila do takejto skvelej spolocnej akcie :D

matus7030
18. aug 2021

@nathaly098 Ahoj. Nájdi si na nete gynekológov v tvojom meste. Obvolaj ich, zisti kto berie nové pacientky a objednaj sa. Tiez som bola az neskor a viem ako sa cítis. Cim viac to vsak oddalujes, tym to bude horsie. Budete sa rozpravat, zisti o tebe zakladne veci. Potom ti spravi sono cez vaginu a cytologický ster. Neboli to, moze to byt len neprijmne, ale naozaj nic hrozne. No a este ta posle na sono prsnikov, v niektorych ambulanciach ho robia aj na mieste. Držim palce a určite choď do toho! Kvoli sebe 🙂

althinka
18. aug 2021

Bude to v pohode, nezdrbe ťa a proste spraví preventívku,možno max bude viac vysvetľovať ak nemáš skúsenosti s vyšetreniami. Bude to ok a ty spokojná ak povie, že je všetko v poriadku🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenicka777
18. aug 2021

@katulastraka nie každí doktor hneď ľudí zdrbe možno natrafi na úplne normálneho doktora alebo doktorku ktorý /ktora jej všetko pekne vysvetli a vyšetrí 🙂 niet sa čoho báť

nikita606nns
18. aug 2021

@nathaly098 ja chodievam každe 2 mesiace od 18 stich predtým som chodila od 16stich ročne. Ničoho sa neboj je to normálna vec. Daj si vyšetriť aj či nemáš podozrenie na rakovinu. Ja chodievam často kvôli cystam a zápalom :/ aj v zahraničí takže kľud je to ako normálny doktor

kofolala
18. aug 2021

9 rokov mas stáleho partnera a este si nebola gyn.vysetrena? Už si ta mala davno byt! 🤦🏻‍♀️
@nathaly098

timejka020
18. aug 2021

@nathaly098 Ja som bola prvý krát u svojho gyn.ked som mala 25 dôvod tehotenstvo a vôbec ma tam nikto nezdrbal ani nič 🙂☺

lacathe
18. aug 2021

prvykrat som bola v 28 a nikto nic.. treba len prekonat..tiez som to roky odkladala no naslo si ma to 🙂 urcite chod..nie je to nic zle 😉

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nathaly098
autor
18. aug 2021

Ďakujem Všetkým ste zlaté. Už som objednaná takže ďakujem za podporu a rady. 🙂pekný deň všetkým

nathaly098
autor
18. aug 2021

@hazelgracegus akože aj keby ma "zdrbal" nič si z toho nerobím, veď ja som si vedomá toho ze som mala ísť už dávno. Tak ale čo už. Radšej neskôr ako nikdy no. 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz