Rakovina krčka maternice - prvé stádium

11. sep 2022

Ahojte. Je tu niekto ,komu diagnostikovali rakovinu krčka maternice v 1.B stadiu? Rada by som sa porozprávala. Poradila si navzájom.

michaela22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. sep 2022

@michaela22 to čo znamená? 🙈som tu nová vo fóre

eternity24
11. sep 2022

Máte jej napísať súkromu správu

autor
11. sep 2022

@eternity24 ďakujem,už sa stalo ☺️

autor
12. sep 2022

@eternity24 mala si aj ty takýto problém?

eternity24
12. sep 2022

Našťastie nie, teta mala, bohužiaľ vám neviem povedať ktoré štádium. Dostala sa z toho bez väčších provlemov.

autor
12. sep 2022

@eternity24 ďakujem,každé pozitívne slovo teraz pomôže 😊

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eternity24
12. sep 2022

Držím palce 😉

aurelia2000
12. sep 2022

Jasné, že sa z toho dostaneš!!! To máš len taký prvotny šok z diagnózy. Ja som sa dostala z 3. štádia inej rakoviny, takže aj ty to dokážeš!!!

autor
12. sep 2022

@aurelia2000 ahoj 🙂 Ďakujem za podporu. Dnes som sa dozvedela že v pondelok idem na ct kde mi pozrú metastazy a potom budem vedieť presne štádium. Aspon si to ja myslím ze kvôli tomu idem na ct. Joj strašne sa bojím. S lekármi neviem veľmi komunikovať ,keďže sú ďaleko.

aurelia2000
12. sep 2022

Neboj sa toho CT. Obleč sa tak, aby si nemala v oblečení žiadne kovy - zipsy, háčiky....A nebudeš sa musieť vyzliekať. Komunikovať nemusíš, oni vedia, čo majú robiť a budú ťa navigovať. Netráp sa celé dni premýšľaním o chorobe, rob všetko, čo doteraz, pln si svoje povinnosti a aj nejakú zábavu do toho pridaj. Dobré jedlo, knihy, filmy a aj trochu hmotnej márnivosti (kabelky, voňavky, šaty a podobne blbosti). Určite máš rodinu, tak sa im venuj ako doteraz. Zvykneš si s tým žiť. Nejdeš umrieť, ideš sa liečiť!

autor
12. sep 2022

@aurelia2000 je to veĺmi ťažké, nemyslieť na to. Vždy ma niečo nové bolí. Tak pripisujem si tomu. A ty si už v poriadku? Ďakujem za dobré rady. Musím asi vypiť aj tú kontrastnú látku.

aurelia2000
12. sep 2022

Áno, zatiaľ som v poriadku. Kontrastnu látku buď dostaneš vypiť alebo do žily. Jasné, že ťa vždy niečo nové boli, to nás všetkých - to robí psychika, telo si vymýšľa.

autor
12. sep 2022

@aurelia2000 si super ako sa k tomu staviaš🙂máš môj obdiv.

autor
12. sep 2022

@aurelia2000 môžem sa ťa ešte opýtať či si mala alebo máš nejakú špeciálnu stravu?

aurelia2000
12. sep 2022

Nemám špeciálnu stravu, ale ja som sa vždy zdravo stravovala a vidíš, ako som dopadla 🙂 Ako sa k tomu staviam - to ma naučili iní pacienti, ja som to tiež v úvode išla vzdať. O pár mesiacov ty budeš podporovať iných. Nevyhadzuj peniaze na alternatívnu "liecbu' , dopraj si radšej bežne radosti života. Len oficiálne liečebné postupy fungujú.

autor
12. sep 2022

@aurelia2000 ďakujem. Ty si úžasná naozaj. Ja som sa veľmi upustila po materskej v stravovaní,pribrala som,nehýbala sa. Jedla veľa veĺa sladkého a skoro žiadne zeleniny . Vynechala som 2 roky u gynekológa. A teraz....

autor
6. nov 2022

@aurelia2000 ahoj aurelia,si tu ešte?

aurelia2000
6. nov 2022

Áno, som 😁 A chodím do práce 😆 Dúfam, že aj ty sa máš po počiatočnom šoku dobre a žiješ na plný plyn 🤩

mikadooo
6. nov 2022

Ahoj, prvé štádium akejkoľvek rakoviny je naozaj tá lepšia diagnóza. Je veľmi veľká šanca, že po absolvovaní liečby budeš zdravá. Škoda, že nestihli objaviť predrakovinový stav, kedy stačí spraviť konizáciu krčka a tie ženy žijú ďalej akoby sa nič nestalo (teda samozrejme, chodia na kontroly, to aj ty budeš určite chodiť). Máš veľmi vysokú šancu byť po liečbe opäť plnohodnotne zdravá. Prvé štádium je naozaj dobrá správa pri tejto diagnóze. Len absolvuj všetko ako treba 🙏, aby neskôr v budúcnosti naozaj stačili už len tie kontroly každého pol roka... Veľmi ti držím palce, nech máš liečbu čoskoro úspešne za sebou. (PS môj známy mal 3. štádium rakoviny hrubého čreva, liečba bola dlhá a namáhavá, cca rok a pol - rádioterapia, operácia, chemoterapia, ale už vyše dva roky je bez akejkoľvek liečby a chodí len na kontroly. A to sme sa veľmi báli, keď mu povedali, že 3.štádium, lebo to už môže byť evtl aj trochu rozlezené - našťastie vyzerá, že rakovinové bunky nestihli migrovať po tele, alebo bola chemoterapia dostatočne silná a všetko to vyzabíjala). Drž sa ♥️♥️♥️♥️♥️.

autor
6. nov 2022

@mikadooo ďakujem ti veĺmi❤️. Ja som mala IB2 stadium ale histologia velmi zla prognoza grade 3.
6cm karcinóm. A to mi nedá spávať.

sanylind
23. nov 2022

Ahoj ja mam podobne výsledky.Uz si po liečbe,operácií?

lilinkaaa29
20. dec 2022

Ahoj prosim ta a ake si mala vysledky z cytologie

autor
20. dec 2022

@lilinkaaa29 ahoj. Mne už nerobili cytológiu. Gynekolog videl že je tam už niečo tak poslal hneď do bratislavy na onko.

natasha1988
14. apr 2023

Ahoj, mozem sa opytat ako sa liečiš? Ako to zvladaš? Kolko mas rokov?

autor
14. apr 2023

@natasha1988 ahoj. Ja mám 40. Už mám po liečbe ,skončila som v januári. Už chodím len na kontroly.

aurelia2000
14. apr 2023

Toto sa dobre číta 👍 Drž sa ❤️

portys
17. máj 2023

Ahojte je tu prosím niekto komu diagnostikovali rakovinu krčka prechod druhé a tretie štádium ? Koľko ste čakali na operáciu prosím ?

autor
17. máj 2023

@portys ahoj. Ja som mala prvé štádium a na operáciu som čakala 1 mesiac od zistenia. Keď máš otázky rada Ti
Odpoviem