Som týždeň po pôrode a nemôžem si sadnúť

dovidopp
23. sep 2021

Ahojte som týždeň po pôrode s stále si nemozem ani len sadnúť, ako ste si pomohli vy aby ste si mohli sadnúť ?

poslednepogo
23. sep 2021

@dovidopp nafukovacie koleso, a cez to uterák. Alebo zrolovany uterák

nelca0510
23. sep 2021

@dovidopp na vankúši som sedela ešte dlllho

erika212
23. sep 2021

Ja som 8 dní po pôrode ale ja som nemala ani nástrih, mala som super pôrod. Ale kocka čo so mnou lezala na izbe bola dost pozosivana. Používala sprej CICATRIDINA a veľmi ho chválila. Skus o ňom tu nájsť diskusie. Je dosť populárny. Mne ho chvála Bohu nebolo treba 🤭.

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika101192
23. sep 2021

Ja som tiez nevedela sedieť. Jedine na fit lopte aj to tak po 2 az 3 tyzdnoch

deti95060810
23. sep 2021

no mala som... neboj , prejde....

althejka
23. sep 2021

ja som si sadla prvy raz po dvoch tyzdnoch. a nastrih ma bolieva pri zmene pocasia uz 8mi rok 😂

vanda323
23. sep 2021

@dovidopp Taká taburetka z Poľska čo sa dá otvoriť, zhora..ten vrch som vybrala a sedela som v tej diere asi pol roka...

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danusiatko
23. sep 2021

@dovidopp ja som si kupila vankus s dierou, naplneny gulickami, sedela som na nom veeelmi dlho

kvetinka1797
23. sep 2021

@lululucy nemyslis vazne 🙈😂😂😂

leuska15leuska15
23. sep 2021

@dovidopp presne po mesiaci sme mali krstiny a musela som sedieť celú hodinu v kostole a bolo to utrpenie. Chodila som stále ako kačka

tanyan
23. sep 2021

Ak je problém kostrč, tak tá môže byť v dôsledku tlakov pri pôrode vychýlená alebo zlomená.
Ak ťa bolí šitie, tak odporúčam na hojenie dermo chlorophyl (najskôr sprej, po zlepšení stavu gél).
Ak sú problém hemoroidy, tak procto glyvenol (krém) alebo avenoc (čapíky alebo krém - homeopatikum).
Mimochodom, procto glyvenol obsahuje aj lidokain, takže pomôže veľmi rýchlo aj od bolesti.
Inak všeobecne na bolesť mne počas tehotenstva a dojčenia veľmi pomohol od bolesti Traumeel S - homeopatikum tabletky a krém (nie na sliznicu).

bagre
23. sep 2021

@dovidopp ja som si 2 týždne nesadla po prvom pôrode, len tak opatrne bokom... koleso dom doma nemala, tak som si len odtrpela.

paskolinka
23. sep 2021

ja som dva mesiace nemohla poriadne sediet. kup si taky ten okruhly vankus s dierou 😉

sara07
23. sep 2021

s nastrihom som si nesadla dobry mesiac na detskom nafukovacom kolese som sedavala potom tak dalšie dva na kraji a nie dlho a potom bolo dobre
bez nastrihu som sedela hned v pohode v ten den ako bol pôrod ,šitie take dva stehy len ,proste nie je mudr ako mudr

marianna_peskova
23. sep 2021

Kúp si koleso na sedenie. Aspoň pre mňa bol zrolovaný uterák nepohodlný. A potom odporúčam Rosalgin, Dermochlorophyl alebo Ginexid na ranu po šití.

nevenka
23. sep 2021

@sara07 ja som mala toho isteho 3x a na prvy raz nastrih ako svet a dieta 2800g 😒. Omina ma to dodnes, co uz bude 8 rokov. Druhe bez nastrihu a bez sitia, ten isty doktor, ale asi pol roka ma bolela kostrc a krizova kost a hemoroidy, na povodnom siti sa mi spravil hematom, to bolelo fest. A tretie - rovnako ako prve, ale este rychlejsie bolo vonku, odspodu ma nebolelo velmi, samozrejme, dotlacene to bolo, opuchnute, ale to zavinovanie maternice, auuu...este 7 mesiacov po porode ma bolelo tak divne podbrusko, posledne 2 mesiace je to lepsie.
Tak je to asi fakt aj porod od porodu, nielen od doktora zavisi, ale aj od ostatnych faktorov.

miriam11
23. sep 2021

@dovidopp sedela som na detskom nafukovacom kolese. 3x do dňa som si robila tam dole obklady z repikoveho čaju. Super to pomohlo.

sara07
23. sep 2021

@nevenka mne sa zavinovala maternica bez problemov, bez trocha bolesti to som mala asi štastie

katka1389
23. sep 2021

@dovidopp ja som mala poporodny vankus bez neho to neslo este dobre dlho.Potom.uz bolo dobre

petamich
23. sep 2021

som dva mesiace po porode a este vzdy mam dni kedy si nemozem sadnut bez poporodneho vankusa a neviem ci ma boli panva, vnutorne sitie, vonkajsie alebo hemeroid alebo vsetko naraz 😂 mne pomohol ten vankus, cicatridina sprej a cipky (cipky ale tebe su asi na nic, ak mas vonkajsie poranenia), drzim paste!

snezienkaaa82
24. sep 2021

No ja som tiež pol roka nesedela a poviem vám, som 5 rokov po pôrode a stále nám bolesti ba strihu, niekjedy, si ani sadnúť nemozem.