Streptokoky, zápaly močového mechúra a močových ciest zo sexu

amanda12
27. júl 2013

Tááák veľmi by ste mi pomohli, keby ste mi poradili čo robiť!!!! dlhé roky sa trápim s týmito problémami. Začalo to po prvom pohlavnom styku. Podotýkam, s priateľom, ktorý bol panic a vždy sme sa milovali s kondomom. Priateľ pracuje v zahraničí. Vždy keď bol preč, nebolo mi nič. Prišiel a asi po týždni, dvoch, niekedy po mesiaci odkedy sme mali sex (stále chránený) vždy bol a je problém. Rezanie, pálenie, .... Prvý rok som asi 6 x brala antibiotika, bez toho, aby sa unúvali zistiť čo mi je. Asi zápal močových ciest!!! Potom mi ale zistili, že mám v moči streptokoky, bielkoviny, .... Vždy sa to opakuje. Teraz aj nesúvisle s pohlavným stykom, už aj keď je 25 stupnov von a ja si dám kraťasy, šaty, sandály, mám problém. Naposledy pri gyn. prehliadke som požiadala o ster a tie koky mi vyšli aj v pošve. Dobrala som masť, momentálne som zasa na antibiotikach, pre silný zápal močového mechúra a o týždeň idem na kontrolny ster, som zvedavá čo mi vyjde. Som zúfala. Ešte že mám tolerantného priateľa, ale fakt, sex stojí za prd, pretože už viem, že po týždni, či dvoch týždňoch milovania príde opať problém. Už iba čakám kedy. Dookola a dookola. Samozrejem, po antibiotikách prichádza mikoza...... . Budúci rok máme svadbu. Chceme bejby, no bojím sa. Neviem si predstaviť. Sex, otehotnenie, zápal, antibiotika, mikoza, streptokoky...... chúďa dieťa!!!! Fakt sa bojím!!! Vyskúšala som už všeličo. Poslali ma aj na imunologiu, mám ju oslabenú, beriem lieky 2 mesiace (mám ich na 3) a už počas tých 2 mesiacov som mala 2 x problém. No des!!!! Vyskúšala som aj prírodné antibiotika, ktoré mi tak trocha pomohli na čas, aj urinal, beriem aj urovaxom, urologicky čaj......... ja si už myslím, že sa toho koka nezbavím!!! zúfalstvo!!!! Nielen že ma štve to, že nemôžeme mať poriadne ani sex, kedže priateľ chodí na 6 týždnov preč, potom je doma a polovicu času z toho kvôli mne nemôžeme........... ale bojím sa aj kvôli tomu otehotnieť!!!! Možno ten streptokok nesúvisí s pohlavným stykom. Možno on je samostatný problém a druhý problém je ten, že po sexe chytím zápal močového mechúra!!!! samozrejme aby toho nebolo málo, mám aj epilepsiu na ktorú beriem lieky, čiže lieky na lieky. Bojím sa otehotnieť!!! poradte mi!!!Prosím pomôžte mi!!!!

jessi03
28. mar 2020

@nikusqa to ano ak nic nepomaha tak jedine antb.

jana2518
30. mar 2020

@nikusqa aké si mala tie výsledky?

nikusqa
30. mar 2020

@jana2518 mam E.coli viac ako 10^5, tak hneď dnes som išla k urologovi a nasadil mi ATB

jessi03
1. apr 2020

Dievcata mne doktor elektronicky predpisal antb unasyn dufam ze uz tieto zaberu a zbavia ma toho.

nikusqa
1. apr 2020

@jessi03 unasyn sú dobre ATB, tak treba veriť, že už zaberú. Dúfam, že aj mne zaberú.

jessi03
2. apr 2020

@nikusqa no uvidime dufam ze zaberu.Ja ich mam brat 3x kazdych 8hodin na streptokoka.Ty si male ake davkovanie?

jana2518
2. apr 2020

@jessi03 aké si mala tentokrát príznaky? atb ti dal obvodný alebo urológ?

jana2518
2. apr 2020

@nikusqa Inak kamoška mala tiež dokola tuto e.coli a jej naňu pomohla blokurima(náhrada atb) podáva sa to tehotným a inak asi 5 rokoch, problémov s e.coli, je teraz tehotná a už vyše polroka má všetko ok. Na streptokoka, žiaľ u mňa táto blokurima vôbec nepomohla, nedali mi atb iba blokurimu a išla som asi 5 dňoch na kvb a opäť bol v moči, tak som už dostala normálne ATB.

nikusqa
2. apr 2020

@jessi03 myslíš Unasyn? Ja som ho brala 2x denne. Záleží aj na gramaži lebo je 250mg a 375mg, aký máš?

nikusqa
2. apr 2020

@jana2518 mne to tiež nezaberá. A aké ATB teraz máš?

jana2518
3. apr 2020

@nikusqa Ja som mala príznaky, tak som zaniesla moč na KVB pred 2 týždňami a vraj to bolo negatívne. Ale stále pociťujem diskonfort, pred týždňom sme boli v tom centre ako som písala a tam mi robili aj kultiváciu z pošvy brali krv a všetko v poriadku, tak ja už neviem, ale cítim že tam tu baktériu v močáku mám stále (len je zrejme v malom v množstve)

nikusqa
3. apr 2020

@jana2518 ja keď si idem sama zaniesť moč do labaku tak vždy ich upozornim, že nechcem iba screening ale kompletnú kultivaciu aj napriek negatívnemu screeningu, lebo tak ako píšeš, za to že ho mám "negativny" tak to neznamená, ze mám moč ok, tak už som si vybojovala podrobnú kultivku a už mi to poctivo kultivuju aj ked mam baktériu 10^2 alebo 10^3.

jana2518
3. apr 2020

@nikusqa tá podrobná kultivácia sa volá KVB, a on presne zistí o akú baktériu sa jedná. Ja som mala to KVB negatívne, Tú štandardnú kultiváciu si už ani nedávam robiť.

nikusqa
3. apr 2020

@jana2518 tak ja som im vždy pri odovzdávaní moču hovorila, že chcem podrobnú kultivku, že v mojom prípade aj ked nemám hodnoty baktérie vysoké to neznamená, že som ok, ja cítim, že sa niečo deje. Tak som tam narobila cez telefón bordel, že ja nebudem platiť (cez fakturu) nekompletnu kultivaciu, pri tom som im to hovorila a upozorňovala ich na to. A odvtedy mi už robia kompletnú kultivku. Ja sa nemavam odbiť a keď už si za to platím tak nech to mám tak vyšetrenie ako sa patrí a ako chcem.

jessi03
3. apr 2020

@nikusqa 375mg.Tak my dal davkovanie

jessi03
3. apr 2020

@jana2518 Skus si davat kapucinku tinkturu.

jana2518
3. apr 2020

@jessi03 mám každé ráno a večer beriem

jana2518
3. apr 2020

@nikusqa ja som cez obvodného riešila a všetko bez poplatku vramci poistenia

jessi03
3. apr 2020

@jana2518 ja mam tinkturu z pupenov kapucinku.24 kvapiek 3krat denne.No teraz mam antb tak teraz neuzivam.

nikusqa
3. apr 2020

@jana2518 dá sa aj cez obvodného ale ja mám slabú imunitu čiže tam do cakarne/ambulancie kde chodia chorí ľudia tak radšej ani nejdem keď nemusím a zakazal mi to aj imunolog chodiť medzi po doktoroch, zdravotných strediskách, nemocniciach a všade kde sa veľa ľudí pohybuje. Takže ja si radšej zaplatím a môžem to tam odniesť kedy chcem od pondelka do piatku, od 7:00 do 16:00, takže toto mi úplne vyhovuje a zase ta cena nie je tak vysoká, takže pohoda 😊

jana2518
4. apr 2020

@jessi03 ja mám tu istú ale ráno si dávam vyššiu dávku a potom večer už menej

jana2518
4. apr 2020

@nikusqa a to kde sa to dá doniesť a zaplatiť o tom som vôbec ani nevdedala že je taká možnosť

nikusqa
4. apr 2020

@jana2518 áno dá, na Slovensku je 6 odberových laboratórii. Ja som z BA a tu je taký labák, dokonca ho mám 5 minút od domu autom, takže pre mňa top, už ma tam aj sestrička pozná. Chodim tam aj na odbery krvi keď sa mi niečo nezdá alebo sa cítim zle, aj stolicu som tam viac krat odniesla a cenovo to je priatelnė a nebudem to riešiť cez obvodného dr. a chodiť medzi chorých ľudí keď nemusím, aj keď by som to mala zadarmo ale nie, radšej si zaplatím.

jana2518
5. apr 2020

@nikusqa to je super že sa to takto dá vôbec som o tom nevedela a ako to nájdem na nete? Názov tých laboratórií nevieš

nikusqa
5. apr 2020

@jana2518 jasne, ze viem. Napisem ti to do ss

akinom0077
6. apr 2020

@nikusqa / vies do spravy poslat konkretnu adresu alebo fon kde je takato moznost?

jana2518
8. apr 2020

@nikusqa dakujem pekne.

bra34
28. sep 2020

@nikusqa ahoj, posles aj mne kontakt a nazov vysetrenia? chodis do alphamedicalu alebo medirexu? dik

nikusqa
28. sep 2020

@bra34 píšem ti ss

pikuli
10. nov 2020

@natali2103 ahoj pomohli ti Urixin?