Syndróm polycystických ovárií

jena555
12. júl 2016

Ahojte prosím vás už som s toho na nervy ... Doktor povedal že mam syndrom policystyckych ovarii viac k tomu ani nedodal moj gynekolo vraj je vsetko ok ale citala som na internete ze to moze branit k otehotneniu ani sa necudujem ... Nepravidelny menzes som mala,a uz mam pravidelny ako som brala HAK softine.. Neviem co mam robit ... Podla vas mam zmenit gynekologa alebo ?? Lebo snazim sa asi zbytocne o dietatko ? Dakujem vopred za odpovede 🙂

bobulazelena
12. júl 2016

Skus sa pridat k tejto skupine, myslim za baby ti tam poradia vserko ohladom toho
https://www.modrykonik.sk/group/6023/detail/

bubuliatkova
12. júl 2016

@jena555 Pozerám, že si z môjho okresu. Mňa "liečil" Mudr.Braun síce neúspešne 😒 , ale chvália ho ako skvelého odborníka...A moja dcérka už bude mať 10 rokov. 🙂 🙂 🙂 Stal sa zázrak, resp.príroda to tak chcela. 🙂 🙂 🙂
Inak, odvtedy beriem HAK a pečeňové testy mám na výbornú...proste mi chýbajú hormóny v tele. 😢 😢 😢

jena555
autor
12. júl 2016

Ja už neviem ... Strasne by sme chceli s priatelom babo kazdy den ideme na plno aj tri krat za den a cakam este do Ms dnes som si robila test vysla iba / 18 teho mam dostat ... Len neviem ci vlastne mozem byt tehotna vobec ked mam tie polycysticke vajecniky ... 😕😕

jena555
autor
12. júl 2016

Uz mi to je trapne .. S mojim priatelom hovorit o babetku ked vidi ze sa nam to nedari

lilyianka
12. júl 2016

hlavne ist 3x denne na plno nema ziadny vyznam.....preco to nerobite kazdy druhy prip.treti den?

bobulazelena
12. júl 2016

@jena555 jasne ze mozes otwhotniwt...problem polycystickych vajecnikov je predovsetkym v neprividelnej ovulacii, pripadne qnovulacnych cykloch.
Treba parkrat ist na folikulometriu k lekarovi aby si vedela ci normalne prebieha ovulacia

jena555
autor
12. júl 2016

@lilyianka už som mu povedala že to nieje dobre kazdý deņ a tri krat .. Ale ked to chlapovi nevysvetlim. Stale chce a ja uz neviem co mam robit co mu na to povedat .. Sa ma pyta a nevie sa dockat ci dostanem Ms co mu mam na to povedat je mi to trapne

bobulazelena
12. júl 2016

@jena555 podla novsich studii je praveze casty sex prospesny na tvorbu zdravych spermii...kazdy gynekolog ti odporuci inak. Takze toto by som za nejaky prpblem nepovazovala

zupap
12. júl 2016

@jena555 tak ja si v prvom rade myslím ,že Tvojmu mužovi Ti nemá byť trápne hocičo povedať,ci?? To už je o čom potom ? V prvom rade treba mať komunikáciu vyriesenu. Tak s mužom ako aj s gynekológom.
K Tvojej otázke,tiez mam túto diagnózu,dokonca mi po gynek.operacii hneď po svadbe povedali,ze ja nikdy mať deti normálnou cestou nebudem. A mám 3. Úplne bez problémov . Takže nemyslím ,že je to stratené. Hoci neviem ,koľko sa už snažíte.

machiattko
12. júl 2016

Pre zeny s PCO,ktore sa snazia otehotniet,je odporucany vyzivovy doplnok Inofolic.aj mne ho odporucil moj gynekolog. Vybrala som dve balenia,chcela som,aby mi napravil cyklus,ani sme sa o dieta nesnazili,skor naopak a zrazu hups,dve ciarky na tehotenskom teste.🙂 takze nejaky ucinok zrejme tento pripravok ma,skus vyskusat

jena555
autor
13. júl 2016

@zupap snazime sa uz rok a pol a stale nic .... No ja uz fakt neviem ... Mozno je to tym ze na to myslime ... Sme spolu 7 rokov a ja mam 27 a on 35 ... A uz aj to dieta je nam komplikovane splodit

jena555
autor
13. júl 2016

@machiattko dakujem vyskusam 🙂

lilyianka
13. júl 2016

partner bol na vysetreni?

katarina40
15. júl 2016

ahooj ja sa tiez liecim na polycysticke vajecniky a menzes mam iba po vyvolavackach takze ta chapem ze si uz ztoho zufala a zvlast ked chces babetko...uzivala som antikoncepciu regulon ale iba aby som mala ako taky menzes lebo bez nej ju nedostanem vobec ☹mame to tazke a liek nato ani ani neexistuje takze ti drzim palce nech sa dari a neries to a babetko urcite pride veela stastia🙂))