Tabletky Esmya

ewelyna17
9. nov 2012

Ahojte. Máte niektorá skúsenosti s tabletkami Esmya ?.Resp.užíva ich už (keďže sú nové na SK) niektorá z vás a ako to na nich vplýva?

nikanko
22. nov 2012

ahoj, ja uz mam kuru za sebou. zajtra idem na kontrolu tak som zvedava. ale ked to zhrniem.
par hodin po tabletkach ma vzdy bolelo brucho a mala som ho tvrde - tam sa mi to nachadza... take akoby kramove bolesti. ked som mala mat kramy - co som mala vdaka tabletkam vynechane tak mi bolo aj tak 2 dni zle a aj tyzden pred tym som bola nervozna ako keby som mala dostat.
na beznej prehliadke mi namerali myom 10 cm pred liecbou, teraz som ho mala 14-15 cm ale su v nom nejake tmave miesta co nevedela doktorka identifikovat - po trojmesacnej liecbe. som zvedava co mi povie lekar co to ma na starosti. toto bola bezna moja gynda.
3 mesiace a 3 kg navyse.
asi som ta nepotesila, ale mozno tvoje telo to prijme lepsie. 😕 dufam ze tie tmave miesta su diery a zacina to miznut. 😅 no co uz, zostava dufat, uvidim zajtra 😅

ewelyna17
autor
22. nov 2012

@nikanko ahoj, no to som rada ze sa niekto konecne ozval 🙂 lebo nic konkretne som este o tychto tabletkach nenasla. Mne tieto tabletky poradil lekar nieco ako pred operaciou , ze su nejake nove na trhu ale konkretne sme sa este nedohodli a ani s nimi nema skusenosti. Jednu kuru hormonalnym pripravkom uz mam za sebou a myom sa mi zmensil, len este stale oddalujem operaciu tak by som ich vyskusala. Ale si ma nepotesila ze ti ten myom narastol za tri mesiace dost :( A inac hradila si plnu sumu? Lebo mne v lekarni ani nevedeli este povedat ako je to hradene.
A na zajtra drzim palce. Nech to dobre dopadne. 🙂

nikanko
22. nov 2012

jeden mesiac stoji 175 euro a to si daj x 3. ale pocula som ze od noveho roka by mala nieco hradit poistovna tak sa ti urcite oplati pockat tu chvilu 😀
ja som dala 500 eur za to ze sa mi to zvacsilo 😝 ale dufam ze tie skvrny su pozitivna sprava
inak co za tabletky si mala ty?

ewelyna17
autor
23. nov 2012

@nikanko ... no tak si myslim ze to je riadna cena...aspon keby mal clovek 100% istotu ...som zvedava uz aj ja co to mas za skvrny 🙂
ja som brala injekcie Lucrin Depot 1 x za mesiac po dobu 6 mesiacov...myom sa mi zmensil o 3cm. Ale chodim aj na akupunkturu ...co ak 🙂 nechce sa mi moc ist na operaciu ☹
predtym som mala hormonalnu antikoncepciu ale to mi nezaberalo...myom si rastol...a teraz po roku od zistenia je taky isty velky ako ked mi ho zistili ... a odvtedy uz rastol aj sa zmensil 😀

severanka96
9. jan 2013

ahojte baby neviete či je už zaradená esmya do liekov alebo sa platí za neho?môj gynda mi povedal,že od januára bude hradený ale ešte som mu nevolala lebo aj tak idem na operáciu,ale inú,tak len zisťujem či neviete niektorá...dakujem

ewelyna17
autor
9. jan 2013

@severanka96 ahoj...od januara by sa za tabletky malo doplacat okolo 14-16 eur a ostatnu cast hradi poistovna .

severanka96
9. jan 2013

@ewelyna17 ďakujem pekne za info moc si mi pomohla 🙂

kabokova2
15. jan 2013

@severanka96 Ahoj , ja som dnes bola pre ne , za krabičku 15EUR/3x 45Eur , no tak som sama zvedava , ako to dopadne, dost negatívne odozvy sú tu.

leeena99
16. jan 2013

Ty kokosss.....sme dobre pokusne kraliky, aj na mna to idu teraz testovat mam myom

karin01
17. jan 2013

dobry vecer,
neda sa mi nereagovat na tuto temu. mam 35; 6 mesacneho zdraveho syna a 3 myomy v maternici, 2 mi vybrali pri sekcii. tiez mi lekarka doporucila esmyu. briem 2he balenie za plnu sumu (bohuzial mi to naprd vyslo a zaciatkom mesiaca este chceli v lekarni plnu sumu). zatial jedine co som zaregistrovala je, ze mi vynechala menstruacia a vyhadzala som sa akoby som bola v puberte.

janka2604
2. feb 2013

Ahojte,dnes je to piaty den čo uzivam Esmyu a jedine co zatial pozorujem je ze ma boli podbruško ako pred menštruaciou.Mam dva myomy 2cm a 2,5 cm...Som velmi zvedava ci mi ten liek pomoze aspon trochu ich zmensit.Snazili sme sa s priatelom o babo a nedarilo sa nam asi aj kvoli tym myomom.Uz dvakrat som asi aj kvôli nim potratila.Nerada by som sla na operaciu.Mam strach z toho ze sa nieco nepodari a ja uz nebudem moct mat deticky nikdy... Ja som doplacala za 28-tabletkove balenie 15 eur

jana_26
5. feb 2013

Ahojte...chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s Esmyou. Do ukončenia 3-mesačnej kúry mi chýba ešte jedno balenie. Takisto pociťujem mierne bolesti v podbrušku, brucho mám tvrdé, bolia ma zuby a výrazne som z nich schudla 🙂. Na ultrazvuku nejaké zmeny nevidieť, maximálne tak to, že myómy sa nezväčšujú..ja ich mám na maternici dosť veľa 😢 .

katsik22
7. feb 2013

Ahojte.Aj ja by som sa s vami chcela podelit o skusenostiach s esmyou.Užn mám po liečbe.Jeden myom mi zmyzol,druhy sa zmenšil.Ale aj tak musim ist na laparoskopiu aby mi ho vybrali.Tažkosti som nemala žiadne ak nepočitam ,že som sa rozjedla a nemala som menzes.

severanka96
9. feb 2013

no fajn...stále váham podľa vašich skúsenostiach či sa na to dať alebo nie...naposledy skúšky s tabletkami hormonálnymi Qlaira dopadli strašne zle,stav ako tesne pred mrtvicou,smrťka na jazyku bleble,tak mám hrozný strach...som aj po rhinoplastike,tak neviete niekto či sa môže užívať liek s hormonmy po tomto zákroku? ďakujem vám za rady 🙂

verbova
13. feb 2013

Ahojte,
a ja mám myóm na maternici asi 5 cm. Tiež ma posielajú na operáciu, ale odmietla som. Lekárka mi povedela, že keď nemám problémy tak to nie je také súrne. Ale neviem prečo ma neinformovala o tom lieku. Veď poisťovňu viacej stojí operácia ako lieky. Už mi to tak pripadá, že lekár lekárovi nahráva pacientov. Chystám sa jej zavolať čo mi na to povie. Ale aspoň mám nejakú nádej, že sa to zmenší, keď je to hormonálny liek, tak sa aj toho troška bojím. Ale na druhej strane si myslím, že to nebude horšie ako operácia. Tak držme si palce nech sa všetky uzdravíme. Nestačí , že rodíme deti a ešte aj toto.

iii111
18. feb 2013

@kabokova2 Ahoj, zaujímalo by ma, či si išla na operáciu? Pretože môj lekár mi predpísal esmyu na zmenšenie myómov, ale povedal, že si lieky musím hradiť v plnej výške sama, vraj poisťovńa ich prepláca iba v prípade, ak žena ide na operáciu na odstránenie maternice. Je to pravda? Pretože som si myslela, že Esmya má liečiť nádory, keď žena nechce prísť o maternicu?

kalista32
18. feb 2013

ahojko ja ich užívam druhý cyklus a výsledky mám dobre zatiaľ musím si odbehnúť 😒 😒 ešte sa vrátim a podelím sa potrebnejšie o skúsenosť 😎 😎 🙂

kalista32
18. feb 2013

žienky chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s užívaním tohto lieku esmya . ja užívam tento liek a nechystám sa na žiadnu operáciu ale na IVF ale keďže mám 4 cm. myóm tak mi moja MUDr. navrhla liečbu s týmto liekom nakoľko som na čakačke pred IVF . o 26 dní som bola na kontrole a ten prekliaty 😠 😠 😒 myóm sa mi zmenšil na 2,5 cm. takže pre mňa je to pozitívna správa 🙂 🙂 🙂 😉 . a čo sa týka znášania tohto lieku mám silné bolesti hlavy , vynechala mi perióda , mám veľmi nafúknuté brucho ako keby som bola v 4 -tom mesiaci a okrem iných samozrejme silné neočakávané krče v podbrušku 😒 😒 😒 . pri užívaní týchto liekov je aj nadmerná únava a spavosť 😒 😒 😒 ale ja osobne som odhodlaná znášať tieto vedľajšie účinky ☹ ☹ ☹ lebo výsledky po tejto liečbe u mňa sú pozitívne určite tento liek je a bude pre mnohé ženy prínosom . Račej medikamentózna liečba ako operácia pokiaľ sa jej dá vyhnúť 🙂 🙂 😎

matana1
26. feb 2013

Ahojte žienky. Môj myóm pred začatím liečby meral 6 cm a keďže mi spôsoboval dosť problémov, chcela som ísť na embolizáciu myómu. Lekár mi však navrhol liečbu Esmyou,ktorú beriem od 28.12.2012 a na kontrole 15.2.2013 meral myóm 3,7cm. Takže liečba zaberá. Teraz beriem už poslednú dávku. Okrem toho, že mi vymeškal cyklus a po začatí liečby som sa vyhádzala ako muchotrávka /čo už našťastie zmizlo/ nemám žiadne iné ťažkosti. 🙂

kalista32
1. mar 2013

@matana1 no to je super 🙂 a koľko mesiacov si sa liečila 🙂 ?

onewoman
5. mar 2013

Ahoj všetkým 😉 pridám sa k Vám so svojimi zatiaľ 14dňovými skúsenosťami, ale poviem Vám, že som rada, že ako tu čítam, sme viaceré s rovnakými príznakmi.Mám myóm na meternici je 4-5 cm, užívam liek ESMYA krátko, ale mám návaly tepla,keďže beriem leiky aj na tlak, tak mávam mierne závraty, bolesti hlavy, a tiež ma to vyhádzalo.Idem po mesiaci na kotrolu a som veľmi zvedavá, aké zmeny nastali.Mávam bolesti v podbrušku, a strašné pocity hladu, čo ma neteší, keďže sa snažím schudnúť 😉 ale toto všetko je písané aj vo vedľajších účinkoch, čo verím že pominie a liečba bude účinná, držíme si palce!!!

ewelyna17
autor
5. mar 2013

Ahojte..tak ja som po mesačnej liečbe esmyou ... po mesiaci sa myóm nezmenšil ani nezväčšil ☹ ... dúfam že ešte pred operáciou sa mi myóm zmenší .. príznaky nemám žiadne..možno len trošku viac jem (ale neviem či vplyvom tabletiek 😀) a vynechala mi menštruácia ... žiadne bolesti ani som sa nevyhádzala a ani návaly tepla nemám čo som vplyvom inej liečby mala .. takže držím všetkým palce 🙂

lucy215
6. mar 2013

Ahojte, prvy krat prispievam...za tyzden a pol koncim liecbu esmyou....minuly rok som bola na operacii, pretoze mi myomy robili problemy....dva mesiace po operacii sa mi objavil dalsi 3 cm, lekarka bola dost prekvapena, nakolko mesiac predtym tam nic nebolo.....jednoducho to vo mne nejako rastie ako dive....rozpravala mi o tychto tabletkach ale vtedy sa plne hradili.....zacala so s liecbou v decembri....vedlajsie priznaky, ked som mala dostat menstruaciu mala som bolesti klasika ako som zvyknuta, cakala som kedy pride a nic...to bolo prvy mesiac, potom som to uz brala v pohode, dalej unava, navaly tepla som mala prvy mesiac, teraz uz nie ale prehnane potenie neprestalo, az take cez pory nepomaha mi ani antirespirant, pytala som sa kamosiek, ze ci je to citit, povedali, ze vobec nie, vraj je to len moj pocit, naladovost, bolesti hlavy skoro kazdy den (mavam normalne bolesti hlavy ale nie casto) a pribrala som, nevazila som sa ale citim to na obleceni, je take "pretekarske" 🙂 a to ja s vahou problemy nemam, som zvedava ako dopadne kontrola.

entuzia
7. mar 2013

zdravím Vás ženy, o přípravku Esmya jsem se dozvěděla až díky Vaší diskuzi. je to až neuvěřitelné, že něco takového existuje a v české republice o této novince žeby neví protože jediné co u nás lékaři umí navrhnout za postup je - operace. Hledala jsem pak dále a léčba tady výjde na obrovské peníze tímto lékem. Jsem již silně anemická kvůli silnému krvácení a tento lék by mi mohl velmi pomoci... Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, případně mi prosím napište a je mi jasné, že zadarmo ani kuře nehrabe 😉 jsem už jen zoufalá ...

kalista32
8. mar 2013

@lucy215 tie vedľajšie účinky môžem potvrdiť ☹ ☹ ☹ držím ti palce aby kontrola dopadla tak ako si praješ veľa šťastia 🙂 🙂 😉 potom daj vedieť ako si dopadla 😉 😉 🙂

kalista32
8. mar 2013

@entuzia som veľmi prekvapená ,že u vás je to tak 😒 moja polovička je z ČR a má ztoho dosť 😖 a ja tiež som prekvapená lebo moja MUDr. kolo toho nerobila žiadne drahoty sama mi to navrhla najprv medikamentóznu liečbu nechce ma hneď pod nože . ja si myslím že to záleží na lekárovi akurát za esmyju doplácam 15 ečka nič navyše 🙂 🙂 porad sa s viacerými lekármi prajem ti aby si natrafila na toho správneho 🙂 🙂 😉

entuzia
8. mar 2013

@kalista32 zdravím Te, ono to nebude lékařem(to také a že jsem jich vyzkoušela spoustu) ale zdravotnictvím jako takovým a bohužel zde to není pro ženy hrazeno zdravotní pojišťovnou takže doplácíš cca za 3 měsíční kúru asi 15.000, a to je pro normální lidi dost astronomická částka ... tak mě napadlo, že by mi právě s tímto nějaká žena co ví co tato nemoc obnáší pomůže... co kdyby některá ztratila právě předepsaný recept, nechala si ho napsat znovu a místo něho .... 😉 oboustranná spokojenost...

lucy215
9. mar 2013

@entuzia no keby to slo tak lahko, u nas su tie liekyna predpis od januara, predtym stali na jeden mesia az do 170€.... lekarka mi povedala, ci nevydrzim do januara.....vedela presne od kedy bude poistovna liek hradit.....vykaslala som sa na jeden mesiac a zaplatila som ho....inak som potom dostala recept hned na dva mesiace, musela som ist hned do lekarne liek objednat, nedrzia ho bezne lekarnici, cize tadialto cesta urcite nevedie. Dufam, ze aj u vas bude velmi rychlo hradeny poistovnou, skus sa informovat, lekari to vedia aj niekolko mesiacov dopredu.

lucy215
9. mar 2013

@kalista32 dakujem pekne, ozvem sa urcite, uz ma caka len posledny tyzden.....no a vo stvrtok som sa aj vazila...dala som sa do programu 100 dni do formy 🙂 rucicka ukazala o 6 kg viac 😒 vsetci ma ubezpecuju, ze to nie je vidiet 😉 no su fakt zlati...kazdopadne toto nie je momentalne ten najvacsi problem, som rada, ze to budem mat konecne za sebou, dufam, ze s dobrym vysledkom 🙂

lucy215
9. mar 2013

@matana1 ahoj matana, kedy mas kontrolu? Kolko si sa liecila? Ja mam kontrolu az po vybrati 3 balenia, to mi konci buduci tyzden v nedelu.