Trhlinky na konečníku

6. máj 2021

Ahojte,

mám nepríjemný problém , a to že sa mi na konečníku vytvárajú trhlinky, ktoré veľmi svrbia, štípu a niekedy aj mokvajú. Skúšala som framykoin, calcium masť aj canesten, zatiaľ nič nepomohlo. Má niekto podobnú skúsenosť a čo vám pomohlo? Sprchujem sa 2x denne, hygienou to asi nebude. Ďakujem vopred za každú odpoveď.

nikpa
6. máj 2021

Máš tvrdú stolicu? Alebo vieš z čoho sa ti trhlinky tvoria? Treba vyriešit hlavne to. Ja keď mám problém so stolicou tak vtedy to mávam, pokiaľ len trochu na wc tlačím, hneď sa mi spravia ranky a je problém ako máš ty...

monro
6. máj 2021

Tiež to mávam po tvrdej stolici, potom mám aj krv na papieri. naozaj to môže byť tým.

kkovacovak
6. máj 2021

A nemáte náhodou hemoroidy?

aknamorka22
6. máj 2021

Ahoj, mne pomáha Repíková masť a pri stolici si vyložím nohy na taký stolček aby som ako keby cupela. Vtedy sa mi ľahšie vyondieva :D a nepodrazdim si tak konečník 🙂 skúšala som všetky maste na hemeroidy ale žiadna nepomohla

banderaska29
6. máj 2021

Ahoj mávam to aj ja :( Fungicidin krémik, bielo oranžová tubička. krásne to zaberá večer po sprche dám a ráno je dobre 🙂 a skús aj sedavé kupele v repíku.

gertrudka222
6. máj 2021

Nemas nahodou vnutorne hemeroidy? Ak ano vyskusaj mast z lekarne alebo dubovu koru

desertroses
31. okt 2021

@monro amo dlho to máte? A riešite to s lekárom nejak, alebo nie?

monro
31. okt 2021

@desertroses uz som to davno nemala. Mne sa to stalo sem tam, nie pravidelne. Neriesila som to u lekara.