Vysoká sliznica po potrate

lemon_99
4. nov 2022

Ahojte pred 3 dnami mi bola podaná tableta na vypudenie GS vaku po anembryomole v Ruzinove.
1) Ostala mi vsak zvýšená sliznica 14mm cca plus/ minus, lekárska povedala ze sa to este bude odlucovat a pri MS to odide ze neni potrebný kyret, mali ste niektore vyššiu sliznicu a bolo to ok?
2) ja som sa strasne bala mimomaternicoveho aj ked mi vsetky doktorky hovorili ze pri HCG 10 500 by to uz bol velky problem teraz po podaní tablety kleslo na 930, myslite ze to mimomaternicove nebude ? (Gestacny vak bol b maternici prazdny)
3) moze ma boliet zaludok po podaní Misoprostolu cez ústa? (Ked som krvacala som ju musela prehltnúť) od bolesti som si davala Nurofen 400mg a uz dva dni ma boli zaludok :/

Dakujem ❤️🙏🏼

trgypadl
4. nov 2022

Kedy mate dalsiu kontrolu?

lemon_99
autor
4. nov 2022

@trgypadl povedali ze o 2 týždne u mojho gynekologa stačí, ze by to malo byt v poriadku

svetlonos
5. nov 2022

@lemon_99
Ahoj,
aj ja som mala zvysenu, brala som dupaston 10 dni. Sliznica skutocne vysla pocas ms aj mimo ciklu som krvala obcas. Do dvoch mesiacov to bolo ok. S mimomaternicovym ti neviem poradit, u mna to bol spontanny potrat pomerne na zaciatku.
A pre povzbudenie - na koci tretieho mesiaca som znovu otehotnela 🙂 Tak ti pravem vsetko dobre a dalsie bezproblemove tehotenstvo, ak si zelas byt tehotna 🙂

trgypadl
5. nov 2022

@lemon_99 drzim prsty, aby bolo vsetko ok. Ak sa Vam cokolvek nebude zdať radsej navstivte gynekologa aj skor, urcite bude robit este kontrolny odber, drzim palce

lemon_99
autor
5. nov 2022

@svetlonos a kolko mm sliznicu si mala? Uvidim no nechcem ist zbytocne na kyret ked netreba hovorili ze ak je pod 20mm malo by sa to vyplatit tak dufam 🙏🏼
Ukľudňujem sa tym ze pri mmt by boli nejake komplikacie a to HCG by asi nekleslo tak rapidne

lucinka5051
5. nov 2022

@lemon_99 ahoj stava sa to...chce to cas...jeden dva cykly, docistis sa a sliznica sa da tiez dokopy... nezlakni sa ak bude aj mimo cyklu spinit ...telo sa spamatava..u mna to chcelo dva cykly na uplne zotavenie a uz je vsetko ok...zaludok ta boliet moze, sestra dokonca aj vracala z toho.. kontroluju ta tazke neboj..

lemon_99
autor
5. nov 2022

@lucinka5051 vazne az tak? Mne len boli dva dni brucho a mam slabe krce v podbrušku a krvacam stale aj 2 dnu po tabletke, myslite ze je to ok ak sa stale docistujem?

lemon_99
autor
5. nov 2022

@lucinka5051 ja som uz mala paranoje že ma boli brucho (zaludok) lebo mam urcite mimomaternicove a neviem co ja sa sama uplne vystresujem zbytocne

lucinka5051
5. nov 2022

@lemon_99 jasne, ono to potrva..nechaj nech sa telo vycisti..na najblizsej kontrole ta pozru a snad nebude treba kyret... 🙂

lucinka5051
5. nov 2022

@lemon_99 pri mimomaternicovom by ta bolelo okolie vajecnikov a nie trosku ale dost..plus zeny.mavajy rozne vytoky pri tom.. zaludok nie. To ta boli zjavne po liekoch... a hadam ti robili sono a ak by islo o mimomaternicove ta by to videli... mala si prazdny vak ale v maternici cize nemyslim si ze mimomaternicove ..

lemon_99
autor
5. nov 2022

@lucinka5051 hej a HCG som mala az 10 500 co je dost vysoke aby som mala ked tam nejake problemy po potrate padlo po prvom dni tablety na 930 tak snad je 5o na dobre ceste ale myslela slm ze sa za 2 dni vycistim no nie ze budem krvacat viac a bude ma to pobolievať ako pri mendzese

lucinka5051
5. nov 2022

@lemon_99 ojoj 2 dni je strasne malinko..daj tomu cas...ja som tak 10 dni krvacala 🙂