Žiadna spermia vo vzorke

alica1980
3. mar 2014

Ahojte,nie som tu nová,dlho vystupujem pod iným nickom ako snažilka....ale už k nim zrejme nepatrím.Manželovi nenašiel urolog žiadnu spermiu vo vzorke.Živú ani mrtvu....pol roka sme sa snažili,začala som brať inofolic a teraz toto....totálne som na dne,stále plačem(nikdy som nebola plačlivá),už plačem aj pri milovaní,chýba mi ten pocit,že možno sa to podarí,nohy si vyložím hore a pod.rituály....mám jedno dieťa ,ale je z predošlého vzťahu.Veľmi túžime po spoločnom.Nechcem,aby moje dieťa vyrastalo ako jedináčik.Diagnoza aazospermia a pôjdeme ešte na kontrolné vyšetrenie,ale nič si od toho nesľubujem.Nedokážem sa zmieriť s tým,že už nikdy nebudem tehotná,nebudem kočíkovať svoje dieťa....mám pocit,že upadám do depresie a cítim sa zároveň nevďačná,lebo môžem byť vlastne rada,že aspoň jedno mám....je nás tu viac s podobnými pocitmi?...potrebujem nejaké názory a skúsenosti vás,čo máte skúsenosť s um.oplodnením.Neviete,či mi to bude hradiť poisťovňa,ak už dieťa mám?

hencsike
12. mar 2014

@alica1980 Sme vyvolené, budeme mať vysnívané dieťatko až po prekonaní týchto obchádzok. Čaká nás dlhá cesta, ver tomu, nebude to lahké, ale to príde. Napíš potom, ako dopadli vyšetrenia. Neplač, si silná.

domuska11
12. mar 2014

@hencsike my sme uz po tom vsetkom 🙂 trapili,liecili sme sa presne 14 mesiacov,nakoniec bola aj tak operacia a momentalne cakam na vklad drobca 🙂 my sme najprv boli v heliose,teraz sme v iscare ale operacia bola v prahe. Poslu vas na genetiku,urolog,androlog .ono najhorsie je cakanie na vysledky,furt stale nieco..cakacie doby dlhe,ale co neurobisre babatko 🙂

alica1980
autor
12. mar 2014

@hencsike Ti poviem....Ak sa mi to podarí,budem si tehotenstvo aj materstvo oveľa viac užívať a vážiť,lebo budem vedieť,čo všetko tomu predchádzalo.Lebo syn bol počatý na druhý pokus a to som si po prvom cykle hovorila,že som asi nie v poriadku,keď som neotehotnela hneď,keď sme mali sex cez plodné dni....ach tá sladká nevedomosť 🙂

alica1980
autor
12. mar 2014

@kveta No áno,je to možné,ale takto funguje už dlho.Nevie odpočívať,ani keď je doma.Hneď ide na záhradu a maká.Asi ho to budem musieť naučiť.....nič nerobiť.

alica1980
autor
13. mar 2014

baby dnes spermiogram č.2 + vyšetrenie...diagnoza potvrdená,vo vzorke jedno niečo čo sa podobá spermii a má veľmi slabú pohyblivosť.Vzali krv a robil mu sono semenníkov,tie vyzerajú byť v poriadku.Manžel mal v detstve ten mumps a ťažký úraz hlavy na zadnej strane a že tam niekde je to centrum,čo ovplyvňuje hormony ,tak vyzerá to tak,že tam je pes zakopaný.Ale som celkom v poho.Celý deň som vyťahovala burinu zo záhrady,bolí ma celý človek a na nejaké fňukanie a sebaľútosť rozhodne nemám energiu 😉

domuska11
14. mar 2014

@alica1980 najdolezitejsie je,ze tam nasli tu 1.spermiu,neh je v akomkolvek stave! Viete,ze sa mu tvoria,bud mu nasadia hormony alebo pojdete na operaciu,ale uz teraz viete,ze tie spermie sa tvoria ! 🙂

alica1980
autor
14. mar 2014

@domuska11 veď to,aj DR povedal,že to nie je neriešiteľné.Tak sa tešíme,že zatiaľ nič nie je stratené.Vás kedy čaká ten vklad embria?

domuska11
14. mar 2014

@alica1980 v stredu idem na sono,ratam tak okolo soboty 🙂 urcite nieje nic stratene,mate nadej a velku ! Popripade pojdete na operaciu a tam?odoberu priamo zo semenovodov kvalitne spermie a bude 🙂

alica1980
autor
14. mar 2014

tak to už máš za dverami....Veľa šťastia a nezabudni napísať,ak to vyjde.Ono to určite vyjde! 🙂

alica1980
autor
18. mar 2014

@domuska11 ahoj,tak my už máme od urologa vysledky z krvi(čítam z papiera:Odber krvi do uzavretého systému na LH,Prolaktín,FsH,testosteron......hodnoty všetky v norme a sestrička mi len toľko povedala,nech si prídem po výsledky a idem za svojim gyn. a že on nás pošle na umelé oplodnenie....Na sone mu vtedy nič na semenníkoch nenašli patalogické,vlastne sme úplne v poriadku,len tie spermie tam nie sú....čakala som asi trochu viac od toho doktora.Nie,že nás hneď len pošle do centra.Nevieš,čo nás čaká v tom centre?Budú robiť manželovi nejaké komplexnejšie vyšetrenia a povedia nám,či vôbec je možné oplodnenie jeho spermiami?

domuska11
18. mar 2014

@alica1980 takze, my sme tiez mali hp v poriadku,len?mne to nedalo,ze je vsetko ok a spermie niesu.poslala som vsetky vysledky tomu doktorovi do?prahy,odpisal,ze mame 2x nizsi testosteron ako ma byt,jedna vec su hodnoty a druha ich tabulky,neberu vek do uvahy ani diagnozu..cize tak...pojdete do centra,poslu vas na genetiku,tam sa caka cca 6 tyzdnov na vysledok a podla?mna vam odporucia hned mesa-tese,chirurgicky?odber spermii,skor by som isla do nejakej liecby,vam sa spermie tvoria tak je niekde zrada.hlavne sa nenechajte hned nahovorit na operaciu,netvrdim,ze na nu nepojdete,len niekedy treba naozaj liecit az potom rezat...muzovi vysetrovat nebudu nic,s prepacenim nemaju co 🙂 tebe zoberu krv aj?muzovi,vypisete ziadost na ivf.neviem ci mas uz vybrate nejake centrum alebo ci uz niekde chodite..tam si tiez treba dobre zvazit kde ist..napr. v heliose operuje gynekolog 🙂 Iscare ma svojho urologa,sidli v BA.obvodak dava od toho ruky prec,ani by va, v tom nevedel pomoct..fakt to je uz len na centre,urcite pojdete cez ivf,len je rozdiel s?akymi spermiami !!! Kludne sa pytaj cokolvek,rada pomozem 🙂

alica1980
autor
18. mar 2014

@domuska11 myslíš že by sme mali skúsiť najprv nejaké vitamíny?Našli mu tam vtedy citujem"jeden útvar ako spermia veľmi slabej pohyblivosti. Pri tom mesa tese nie je problém,že nemá spermie?tam by to mali vytiahnuť rovno z nadsemenníkov,že?Aj ja by som v tomto prípade musela brať pred tým injekcie,keď som plodná a problém je len u manžela?Narovinu ti poviem,bojím sa hlavne tých pálok,čo od nás budú pýtať.Splácame auto,dom,no však bežné problémy ako každý druhý slovák a ešte som aj nezamestnaná,lebo malý ide až od septembra do škôlky.To asi na splátky nerobia,či? 😀

eeffka
18. mar 2014

@alica1980 v prvom pripade prestan revat, povzbud manzela a prepac ale je to to od teba take sebecke, ze TY chces mat dieta, a chces a chces a chces.... a muz nech sa aj da rozsekat na platky len aby sa naslo pol spermie... brr
ty by si mala v prvom rade podporovat manzela pretoze neviem ako by bolo tebe keby ti oznamili ze nemas vajicko ani jedno ani pol a ani nijaky vyklepok... Tvoj muz sa musi citit ako taky chudak a ty riesis ci budete mat na umele a ci ty nebudes musiet brat injekcie lebo TY SI OK, ON ma problem.... no zopakuj to este zo 10x a aby si nezostala sama...
Dieta "zadarmo" vo vasom pripade zrejme nebude, tak sa na to financne pripravte ak bude muz ochotny podstupovat rozne potupne vysetrenia a opatrenia.

adulka1979
18. mar 2014

@alica1980 Ahoj Alica, nebuď smutná, ani s nulovým spermiogramom nič nie je stratené. My sme si tiež tým prešli. A som v 20 týždni tehotenstva. 🙂
Partner mal tiež azoospermiu, tj. žiadne spermie. Tak bol na operácii mesa/tese kde mu zo semenníkov odobrali spermie, keďže tie sa mu tvoria. To sa dá zistiť hormonálnym vyšetrením z krvi, či sa tvoria. Operácia bola v krátkodobej narkóze, ešte v ten deň išiel domov. Stála 550eur. A potom samozrejme umelým oplodnením sa všetko riešilo. Takže nezúfaj, síce aj ja som sa bála, či sa to podarí, ale teraz viem, že to nie je nemožné ani pri tejto diagnóze.

alica1980
autor
18. mar 2014

@eeffka Nerozumiem o čo sa ti momentálne jedná a kôli čomu si mi napísala...asi patríš k tým,čo sa tu na MK hádajú a radšej sa niekomu vysmejú a zhodia,ako pomôžu.Po prvé:v úvodnom príspevku som žiadala jasne o názory a skúsenosti žien,ktoré majú skúsenosti s umelým oplodnením.Ak k ním nepatríš,tak na tvoje dojmy a pojmy zvedavá nie som.Po druhé:aspoň si si teda mohla dať námahu a prečítať si ostatné moje príspevky.Keby áno,dočítala by si sa,že už nerevem a manželovi som oporou a téma dieťa nie je u nás na dennom poriadku.Ale to je vedľajšie.žiadala som len rady od tých,ktoré niečo podobné prežívajú.ďakujem za tvoj názor a viac nereagujem na tvoje výsmechy.

alica1980
autor
18. mar 2014

ďakujem ti,tvoje pozitívne skúsenosti mi razom vyčarili úsmev.Gratulujem k bábätku.Platili ste len tých 550? To nie je také hrozné.Čo som čítala,platia niektoré dosť aj za lieky a nejaké injekcie.

eeffka
18. mar 2014

@alica1980 precitala som si to cele a prepac mam pocit ze ta naozaj trapi len to ci to splatite a to je od teba sebecke. To nebol vysmech ale aby sa ti trochu otvorili oci co svojim spravanim robis cloveku, ktory za to nemoze. a s umelym nemam sice chvalabohu ziadnu osobnu skusenost ale v mojom blizkom okoli som mala 2pary co to riesili aj vyriesili ale nebolo to zadarmo.

alica1980
autor
18. mar 2014

Túto vec riešim od 28.2.2014 keď sme boli na prvom spermiograme.Je fakt,že zas tak veľa diskusii o IVF a podobne nemám v rukáve,ale zatiaľ v každej čo som čítala sa riešilo,koľko čo stálo.Neprišlo mi to však divné,ani sebecké,ale logické....len toľko eeffka a už sa prosím choď odbavovať niekde inde.Ďakujem za pochopenie.

diskutujuci
18. mar 2014

@alica1980 ahoj podla mna pocet deti s tym nic nema niesme v cine .. len hlavne reaguje na tvioj strach a depresie nieje to OK, nevzdvaj sa draha...

domuska11
18. mar 2014

@alica1980 vitaminy sme aj my skusali,nepomohli...neviem,mozno treba skusit...nas to stalo dost,ale my sme to riesili v Prahe,tu stoji operavia od tych 500-1000 eur,samotne ivf cca 1400 eur.ak mu budu odoberat spermie zomsemenikov,tam su kvalitnejsie,idu priamo do semenovodov...tato diagnoza je tazka,akosom tinuz pisala ale nieje neriesitelna...pri samotnom ivf si pichas hormony,nieje to take hrozne,da sa to zvladnut,lebo vies,ze s kazdou injekciou si blizsie k babatku.napr.muz si pichal 3x tyzdenne pregnyl a merional cca 6 mesiacov a este jedn avec,krv ti nenapovie,ci sa spermie tvoria...toto mi hned androlog vysvetlil,ze na zaklade hp nevedia priamo urcit ci pri zakroku najdu spermie resp.ci sa tvoria.

alica1980
autor
18. mar 2014

@diskutujuci vďaka,ale skutočne pocit depresie ma držal len tých prvých pár dní a cítim sa viac menej len smutná aj aj to,len keď som sama.Akonáhle príde manžel z práce,snažím sa doma vytvoriť veselú a príjemnú atmosféru a môj syn mi k tomu veľmi pomáha.Máme jeho a za to som vďačná,ale urobíme všetko čo bude v našich silách,aby sme boli štyria.Keď sa nevydarí,aspoň budem žiť s vedomím,že som len nečinne všetko hodila za hlavu a zmierila sa s tým,že osud je raz taký

alica1980
autor
18. mar 2014

@domuska11 k andrologovi potrebujeme odporučenie od gynekologa,tak ako aj ku urologovi?

diskutujuci
18. mar 2014

@alica1980 dakujem ti velmi, si vzacna zena, mudra a chapava, tvoj manzel musi byt stastny zemu davas zazemie a potom sa nicoho nemusis bat a smutok ? 🙂 ten patri ludom, kazdy ho ma

domuska11
18. mar 2014

@alica1980 navstivte centrum,tam sa dohodnete na postupe,urcite bude treba este aj genetiku.sa mi zda,ze sme vymenny listok nemali,netusim .uz vies ake centrum??

alica1980
autor
18. mar 2014

@domuska11 na budúci týžden ideme ešte len po tie výsledky do Levíc,potom idem ku svojmu gyn. a uvidím,čo mi povie a odporučí.Zatiaľ som nerozmýšľala do ktorého centra pôjdeme.

hencsike
28. mar 2014

@alica1980 Ahoj Alica, boli sme v gyn five, môjmu urobili 2.spermiogram, má ich málo a málopohyblive, ale
sú. na budúci týžden ho objednali k urológovi, andrológovi, ja mám ísť na 3. deň po mrche na krv. Išli sme
len n a konzultáciu a vidís, máme vypísanú žiadosť do poisťovňe, partner mal ísť na vyšetrenie krvy u nás doma, potrebujú k tomu aj moje posledné cytologické vyšetrenie. Na spermiogram nám napísali doporučenie ICSI, no neviem, či rovnú pôjdu na to, alebo nás budú tlačiť do niečoho iného.

alica1980
autor
30. mar 2014

@hencsike Ja ani neviem,či sa budeme hneď hnať do nejakého centra.Hodnoty v krvi manželovi síce vyšli všetky v norme,ale všetko tesne nad minimom. Čo pozeral mm na nete,tak také hodnoty testosteronu sú normálne u 50 ročného chlapa,nie u 30 ročného... a dali sme si do súvisu pár vecí,ťažký úraz v detstve,odvtedy aj zle číta,v puberte mu nezhrubol hlas,má fakt dosť tenký hlas na chlapa a nespočet zlomenín,má veľmi slabé kosti a bolesti v tej zadnej časti hlavy,aj hrčka mu tam od toho úrazu ostala.No a presne tam niekde je to centrum v mozgu,kde sa testosteron vytvára.Takže hlavne kôli týmto zdr,problémom ideme obhaniať doktorov,nech mu spravia konečne riadne vyšetrenia.Nie,že krv máte ok a chodte na umelé oplodnenie.Že má plnú kartu zlomenín a hlas,pre ktorý sa mu v škole posmievali celú strednú,to žiadnemu doktorovi netrklo a nezaoberali sa tým. Som zvedavá,či teraz v 30 rokoch s tým dačo spravia.

adulka1979
31. mar 2014

@alica1980 Ahoj, keďže si ma neoznačila v príspevku, tvoj príspevok som si všimla až teraz. Samozrejme najprv nech manžel ide na vyšetrenia, prečo má azoospermiu. My sme boli aj na gentických testoch. Môjmu partnerovi sa spermie tvoria, len sa nedostanú tam kam majú, preto mal nulové hodnoty. Preto sme išli na tú operáciu Mesa/Tese. Tá stála tých 550eur, ale my sme potom absolvovali umelé oplodnenie, čo nás vyšlo ešte cca. 1200eur. Ale táto suma záleží od viacerých faktorov, presné ceny by ti povedali v centre.

seraa
16. jún 2014

@alica1980

ahoj alica
suhlasim s tebou
ivf je dnes dobry bussnise
nas hned poslali a pritim moj muz ma vsetky geneticke testy ok vsetko a ze aj horm. prof.
ale boli sme u jedeho dobreho doktora v zahranici a ten povedal ze ma nziku hladinu hormonov a ze to moze byt problem
dal mu hormony an 3 mesiace 5xdo tyzdna si musi pcihat a potom na kontrolny spg po 3 mesiacov
aby s avytvorila sperimia treba min 72 dni
takze prvej nez na nejaku operaciu aj my skusame hormonalnu liecbu

daj si skotrolovat horm profil teda tvojho muza niekym inym nie centromom assis. reproduk. tim ide len o peniaze ...
drzim palce