Zlé výsledky z cytológie po šestonedelí

lolinka2701
26. okt 2020

Ahojte boli ste na tom niektorá podobne prosím vás? Od pôrodu syna takmer 6r.som nemala bohvie aké výsledky z cytologie ale vždy v norme bola som sledovaná každého pol roka a stále tak isto. No ako sa narodila dcérka čoskoro 1rok po šestonedeli som mala zle výsledky, Dr mi robil podrobnejšiu cytologiu poisťovňa pre platila. Aj tam výsledky neboli dobre poslal ma do nemocnice na kolkoskopiu a biopsiu. Bola som, dnes som mala volať na výsledky aj som volala ale nič mi nepovedali že nie cez telefón objednali ma teraz do indikacnej ambulancie. Viete mi povedať čo má čaká? Ako som čítala tak tam sa riešia operácie... Ďakujem mám strach strašný

lienocka2808
26. okt 2020

@lolinka2701 co su to nie dobre vysledky cytologie? Vies presne tie posledne vysledky z tej podrobnejsej cytologie? A ked si bola na biopsiu, pozerali ti predsa krcok pod mikroskopom, co ti vtedy povedali, v akom je to stave? Pravdepodobne mas vysledky z biopsie zle, ked ti to nechcu hovorit do telefonu, predpokladam, ze ta poslu na konizaciu, kratky zakrok pri ktorom ti odstrania postihnutu cast krcka maternice, nemusis sa bat, je to rutinna operacia, trva par minut, ak zmeny na krcku nie su rozsiahle, tak po operacii by si mala byt vyliecena.

nikpa
26. okt 2020

@lolinka2701 keďže si bola sledovana každého pol roka nestresuj sa, nemalo by to byť nič čo nevyrieši konizacia. Ako píše vyššie, je to pomerne rýchli a bezproblémovy zákrok, po ktorom ti odstránia časť krčku na ktorej sa vyskytli zmeny a malo by to byť ok. Mama bola na konizacii dvakrát, prvýkrát jej urezali malí kúsok, stále mala zlú citologiu. Na druhý raz sa to podarilo vybrať všetko, je to asi 10 rokov a je v poriadku. Držím ti palce, hlavu hore 💛

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@lienocka2808 dávala som aj foto ale ako kukám tak ich nedalo. Pošlem.
Áno pozerali a nepovedal mi Dr nič len ze vezme biopsiu zobral a čakať na výsledky tak som čakala. Myslela som ze mi to povedia normálne do telefónu keď mi kázal aj volať na výsledky už 3 dní som riadne nespala ako sa bojím a teraz zas čakať och... Ďakujem áno to som čítala na nete. Ono záleží aké sú presne výsledky teraz z biopsie však. Keby my dnes aspoň povedali stupeň viem na čo sa mám pripraviť ale nechceli nič povedať och.

lolinka2701
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolinka2701
autor
26. okt 2020

@nikpa ďakujem pekne a môže sa stať aj to ze by toho bolo veľa alebo by sa to rozrástol aj inam alebo keď je zhubné a tak? Nemusí sa to potom aj inak liečiť?

nelca0510
26. okt 2020

Vymaz tie fotky. Je tam tvoje rodné číslo. Odfot len časť so zaverom

zlostitko
26. okt 2020

Aspon rodne cislo si si mohla vymazat 🤦‍♀️ Su tam vsetky tvoje udaje.

lienocka2808
26. okt 2020

pozeram, ze vysledky cytologie neboli az take zle ASCUS a potom LSIL. LSIL su lahke zmeny iba na krcku maternice. Pozeram vysledky z kolposkopie, tam po naneseni kyseliny octovej sa im objavila lezia 10mm s prechodom az do HSIL co uz su ale tazke zmeny, z tohto miesta ti potom odobrali biopsiu a momentalne mas vysledky. Dufam, ze to bude vsetko ok. Ale vysledky cytologie za posledny rok nenasvedcuju, ze by to uz malo byt zhubne, skorej si myslim, ze treba konizaciu a nechcu ti to vraviet do telefonu, neboj sa o nic nejde. Dokonca ak by si mala aj vysledok karcinom in situ ( karcinom iba na krcku maternice ) aj to sa da krasne vyliecit iba konizaciou. Daj vediet ako si dopadla. drzim palce

lienocka2808
26. okt 2020

plus ti bola robena typizacia HPV virusu, nastastie tie najnebezpecnejsie HPV virusy 16,18 nemas, ale mas niektore z virusov, ktore tiez sposobuju rakovinu krcka maternice, ale tie nie su specifikovane, ze ktore konkretne mas.

lolinka2701
autor
26. okt 2020

Vymazala som vôbec ma to ani nenapadlo 🤦‍♀️

20erika07
26. okt 2020

@lolinka2701 ahoj taketo vysledky nie su indikacia na konizaciu, budes sledovana kazdych 6 mesaciov zatial . Posilnuj imunitu, zi a papaj zdravo 🙂

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@lienocka2808 ďakujem krásne áno toho prechodu do HSIL som sa zľakla.. Och mohli mi račej povedať aspon by som vedela na com som tento stres mi tiež extra neprospieva... Vezmem aj muža somnou v stredu lebo ja som slabá povaha na takéto veci... Ďakujem krásne dám vedieť

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@20erika07 ahoj to ako vieš? Prečo mi potom nepovedali dnes výsledky?

20erika07
26. okt 2020

@lolinka2701 mas mat este ine vysledky? Podla tychto co si tu dala som pisala 🙂 mne nechceli do telefonu povedat ani vysledok z mr kolena synovho a to mal vsetko ok, musela som sa trepat osobne .

lienocka2808
26. okt 2020

@lolinka2701 ja si myslim, ze az takto to hrotit nemusis. ved preto si chodila na pravidelne prehliadky predsa aby sa ti vcas zachytila pripadna rakovina. Tvoje vysledky cytologie nenaznacuju, ze by to mohlo byt take zle. Ja viem, je to tazke, nestresovat sa, ale karcinom krcka maternice rastie niekolko rokov cez rozne stadia, tie sa zachytavaju prave cytologiou. to, ze ti nechcu povedat nieco do telefonu, neznamena, ze ides zomriet. Podla mna ta poslu na konizaciu, ked to podstupis budes prakticky hned vyliecena. Avsak aj partnera by som poslala na urologiu nech mu zoberu stery na typizaciu HPV virusu a nech to u neho tiez riesia, lebo takto sa budete nakazovat aj dalej po konizacii a o par rokov mozes ist znova.

lienocka2808
26. okt 2020

@20erika07 vysledok z kolposkopie tam ale mala az HSIL a to uz je indikacia na konizaciu, hoci z cytologie boli vysledky ako tak uspokojive...

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@lienocka2808 ďakujem pekne ja viem asi si sama robím zle kokos na hlavu som už 🤦‍♀️😅
Ďakujem moc

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@20erika07 áno výsledky z biopsie ešte nemám nechceli povedať

20erika07
26. okt 2020

@lolinka2701 oki tak napis potom ake dosli vysledky z biopsie, a drzim palce, neboj este stale si aj tak dobre na tom 🙂 nic neriesitelne ,vsetko sa da setrne este kdyby neco

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@20erika07 ďakujem áno dám vedieť v stredu

lienocka2808
26. okt 2020

@lolinka2701 ja som mala podobne stavy vo februari, ked som sa na smrt vystresovala, po telefonate po vysledky cytologie. Mala som LSIL a lekarka mi do telefonu povedala, ze vase vysledky su "hrozne". Tak som mala dva dni nad cim premyslat, nespala som vobec dve noci, kym som k nej sla. Zalezi velmi ako vam to doktor poda. Urcite nam daj vediet, som zvedava. Drzime velmi palce. Ale tiez si myslim, nakolko mala pravidelne prehliadky, ze to nebude nic neriesitelne.

20erika07
26. okt 2020

@lienocka2808 presne ako to dr poda robi vela. Moj dr ma nestrasil ,ja som do vysledkov histologie z konizacie z jeho slov nepocula nic hrozostrasne okrem jednej vety ze o polroka uz moze byt neskoro, az po konizacii som sa dozvedela ze som uz mala karcinom in situ.
Ale jeden dr mojej starkej ked mala prvykrat rakovinu a povedal jej ze je jej ostavaju 3tyzdne zivota sa rozplakala a on na nu naziapal ze co revete mali ste prist skor.

lolinka2701
autor
26. okt 2020

@lienocka2808 boze to je na hlavu toto taky ľudia nemajú pracovať s ľuďmi...

noami12
26. okt 2020

@lolinka2701 ahoj, nič sa neboj ja som dostala 2 týždne dozadu výsledky z biopsie, HSIL CIN 2. Lenze ja som tehotná tak na konizaciu musím čakať, termín pôrodu mam až v marci... Takže Niekedy až v máji možno mi to budú robiť.. Ale dohovie v akom štádiu to dovtedy bude

lolinka2701
autor
27. okt 2020

@noami12 och to ma mrzí hlavne nech ste v poriadku a dieťatkom 🍀

lienocka2808
27. okt 2020

@noami12 da sa robit konizacia aj pocat tehotenstva, nie v prvom trimestri. Je to samozrejme riziko, ale radsej ho podstupit, ako v maji sa obavat o zivot.

noami12
27. okt 2020

mne lekár povedal ze mi to v tehotenstve neodporúča a co som bola aj na biopsii u kocha tak aj tam primár povedal ze oni to tam ani nerobia ale ani to neodporúčajú.

@lienocka2808

@lolinka2701 ďakujeme pekne, stres je ale povedala som si ze tehotenstvo si budem užívať a nebudem myslieť negatívne, samozrejme neberiem ani toto na ľahkú váhu, ale dúfam ze to dopadne dobre 😊
A nestresuj, bude dobre uvidíš 😊 hlavne daj vedieť ako dopadli výsledky, myslím na teba 💓

lienocka2808
28. okt 2020

@noami12 ano uzivaj si tehotenstvo, to je dolezite. Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 💓

lolinka2701
autor
28. okt 2020

@noami12 ďakujem krásne takmer nič som dnes nespala asi od strachu...
Áno užívaj si tehotenstvo je úžasné a verím ze potom dajú všetko na poriadok

lolinka2701
autor
28. okt 2020

Ahojte tak tu sú moje výsledky 2.12. Na operáciu že je to dosť rozsiahle a uvidi sa co potom