Zlé výsledky z cytológie po šestonedelí

lolinka2701
26. okt 2020

Ahojte boli ste na tom niektorá podobne prosím vás? Od pôrodu syna takmer 6r.som nemala bohvie aké výsledky z cytologie ale vždy v norme bola som sledovaná každého pol roka a stále tak isto. No ako sa narodila dcérka čoskoro 1rok po šestonedeli som mala zle výsledky, Dr mi robil podrobnejšiu cytologiu poisťovňa pre platila. Aj tam výsledky neboli dobre poslal ma do nemocnice na kolkoskopiu a biopsiu. Bola som, dnes som mala volať na výsledky aj som volala ale nič mi nepovedali že nie cez telefón objednali ma teraz do indikacnej ambulancie. Viete mi povedať čo má čaká? Ako som čítala tak tam sa riešia operácie... Ďakujem mám strach strašný

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 povedal mi ze bunky siahajú až po okraje, potom mi to aj kreslil v ambulancii 😂 ja som zvedavá jak to dopadne.

lienocka2808
29. okt 2020

@noami12 nejde mi pridat ten obrazok. Ale v podstate je tam napisane a makreslene ze CIN 1 je displazia do 1/3 vrstvy, CIN2 je do 2/3, CIN3 je takmer cela vrstva okrem povrchoveho epitelu a CIS je zasiahnuta cela vrstva.

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 ja asi viem ktorý myslíš. Ďakujem krásne, práve včera som volala druhému gynekológovi, chcem si prehodiť kartu, lebo po týchto výsledkoch mi lekár prvé povedal nech sa idem poradiť do nemocnice a za 2 min si to rozmyslel že budeme dúfať ze sa to nezhorsi, tak to je taky prístup že budeme dúfať

lienocka2808
29. okt 2020

@noami12 ja mam sice iba LSIL cytologiu, biopsiu mi robili v maji ta bola negativna bez dysplazie a CIN. Teraz zase LSIL a moja onkogynekologicka na krcku nevidi kolposkopicky ziadne zmeny tak mam z toho nervy, kde teda mam tu leziu, co mi robi taku cytologiu? Uz som precitala snad vsetko na internete, ze cytologia byva falosne negativna a podobne, tak som tiez volala kade tade, lebo chcem ist este k inemu gynekologovi na kolposkopiu dokonca si to zaplatim za priamu platbu, pisala som maily do sukromnych ambulancii a nikto mi ani neunuval odpisat. A do dvoch som priamo volala a ani nezdvihli. Neviem, ci nikto neordinuje teraz, alebo co si mam mysliet, ale uz ma to zacina vytacat. Riesime tu koronu a zatial sa zanedbavaju ine vazne ochorenia....

20erika07
29. okt 2020

Zienky vsetkym vám drzim palce, je inak na druhej strane super, ze chodite na preventivky, lebo vraj sme najhorsi v preventivkach v eu, ludia na to kaslu. Ale druha vec je aj to ,tu mame zivy priklad, v septembri mala autorka Lsil a tento rok január ascus co je este lepsie ako lsil a zrazu potom toto ,dost rychlo sa to zhorsilo , co teda vseobecne by nemalo, takze ani cyto nie je záruka ze je vsetko takmer ok :-/

20erika07
29. okt 2020

@lienocka2808 bohvie ci to nebudes mat vo vnutri krcka a to je horšie, mrzi ma ze sa nevies nikde dostat sakra ☹

lienocka2808
29. okt 2020

@20erika07 konzultovala somnto s Mudr. Spankom, tym znamym gynekologom cez platene forum (uz mi trosku sibe, ja viem), ze za 24 rocnu prax mal 3 taketo pripady iba, kde bola lezia vnutri krcka, ze to nebyva caste, take umiestnenie. Tak dufam, ze to ja prave nebudem 😔😔. K autorke tejto temy, myslim, ze prave toto bol pripad, kedy cytologia dlhodobo ukazovala, ze nieco neni ok, pisala, ze od porodu prveho syna (tusim 6 rokov) mala zhorsenu cytologiu, cize nebolo to iba posledny rok. Myslim, ze uz skor ju mali poslat minimalne na kolposkopiu. Ale na druhej strane, mozme si iba domysliet ako by to skoncilo, keby nechodila vobec....

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 ja som bola súkromné na biopsii u kocha v Bratislave, dalo sa tam prísť bez objednania na konzultáciu, no hneď tam mi vykonali biopsiu a kolposkopiu. Na výsledky som čakala 2 týždne 😊 50 euro sa tam platí 😊

lienocka2808
29. okt 2020

@noami12 super dakujem, akurat do kocha som nevolala, zajtra tam volam. Dakujem krasne za info. A 50 eur aj za kolposkopiu a hiopsi si platila? To je celkom dobre

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 áno áno to keď tam prídeš dáš občiansky preukaz na recepcii oni ta zaregistrujú, ty povieš ze ideš na konzultáciu a oni ti vytlačia hneď tvoje osobne číslo. S ktorým budeš čakať na poradie, ak sa ne objednáš na čas. Ja som bola 3 v poradí no od 8 som tam čakala do pol 1, aj keď sú tam 3 ambulancie, medzi tým berú objednaných aj ne objednaných, je to tam nadlho, tak keď tak skus sa opýtať koľko by stalo objednanie na čas, lebo naozaj musím povedať že kocky co boli objednane tak naozaj na čas ich brali. Daj potom vedieť co a ako. Robili mi to hneď, dokonca zavolali primára Mareša ktorý mi to ambulantne robil 😊

lienocka2808
29. okt 2020

@noami12 dakujem, zajtra tam volam, lebo naozaj asi do 5tich sukromnych ambulamcii som este v pondelok posielala maily, ze sa chcem dat podla cennika samoplatcu vysetrit a nikto mi neodpovedal. Skusim sa objednat na presny cas, aby som tam nemusela tak dlho cakat, lebo chodim uz do prace. Dakujem este raz za tip. 😉

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 není začo, majú u kocha 2 adresy kde ich môžeš navštíviť bud v Ružinove alebo nedaleko prezidentského palácu, na internete sú obydve adresy, ja som bola pri tom paláci

lienocka2808
29. okt 2020

@noami12 ano viem presne kde sidlia, ale ze su aj v ruzinove som nevedela, ja som z ruzinova, takze to by bolo este lepsie. Ale pojdem uz hocikam mi povedia. Chcem to absolvovat a mat uz pokoj.

noami12
29. okt 2020

@lienocka2808 ahááá tak potom super áno keď si pozrieš stránku tak je tam aj Ružinovská 10 GPN

lolinka2701
autor
2. dec 2020

Ahojte tak ja som už dnes po operácii ,zatiaľ sa cítim úplne fajn uvidím ako to bude zajtra . Musím volať o 10dni na výsledky tak verím že budú v poriadku.

lienocka2808
4. dec 2020

@lolinka2701 tak super, ze to mas uz za sebou. Dalo sa to prezit? Bolo to v celkovej anesteze? Daj potom vediet vysledky. Drz sa 💓

lolinka2701
autor
4. dec 2020

@lienocka2808 jasné áno v celkovej narkoze a klop klop klop je mi úplne dobre žiadne bolesti ani nič najradšej by som už ficala normálne no ešte mi doma nechcú dovoliť ale dnes som sa už viac hýbala aj čosi upratala tak verím že to bude naďalej oki

lienocka2808
11. dec 2020

@lolinka2701 ahojky ako si dopadla? uz mas vysledky?

lolinka2701
autor
11. dec 2020

@lienocka2808 ahoj dnes som práve volala ale že mi nepovedia že to pošlú môjmu Gyn.a o týždeň mu mám zavolať či tam už prišli že on mi už povie ...na hlavu úplne

noami12
11. dec 2020

@lolinka2701 ahojky a kde si nakoniec dávala si to robiť?

lienocka2808
11. dec 2020

@lolinka2701 ano, to je uz uplne na hlavu. A ty sa mozes aj zblaznit dovtedy. Ach. Tak dufam, ze to bude ok. Drzim velmi palce.

lolinka2701
autor
11. dec 2020

@noami12 ahoj u nás v nemocnici

lolinka2701
autor
11. dec 2020

@lienocka2808 ďakujem veď to úplne na hlavu a môj dr ak bude mať dovolenku vôbec nebudem tak skoro vedieť ale sa mi zdá že som v tel.zapocula ako sa tam s niekým rozprávala že o 6 mes.kontrola tak tým pádom som v kľude 😁

noami12
11. dec 2020

@lolinka2701 ahoj a to kde prosím ta? 🙂

lienocka2808
11. dec 2020

@lolinka2701 tak potom je to ok. Inak by uz bol iny poprask. Asi maju take pokyny, nedavat informacie cez telefon. Mne takto raz vysledky cytologie nechceli povedat do telefonu objednali ma az o 5 dni do ambulancie a zatedy som schudla 4kg co som nic nejedla a v podstate vsetko bolo ok. Oni si asi neuvedomuju, ze toto zatajovanie vlastneho zdravozneho stavu moze priniest este nieco horsie ako samotne ochorenie. A to trvale nasledky na psychike...

lolinka2701
autor
11. dec 2020

@noami12 v Martine

lolinka2701
autor
11. dec 2020

@lienocka2808 och bože to áno na hlavu to je úplne .

lolinka2701
autor
11. dec 2020

Ďakujem za srdiečka veľmi pekne ❤️❤️❤️
A musím povedať že ako som sa bála operácii a hlavne toho zotavovania tak fakt to není také zle ,po oblbovacej tabletke som na chvíľu zaspala keď ma dali na sálu dostala som zimnicu klepalo má na totalku celú úplne ale príjemné dr tam boli uspali má ani neviem ako a keď som sa zobudila bolo mi uplne ok nič má nebolelo . Len ma mrzí že keď prišiel dr na izbu mne a jednej pani povedal že môžme špiniť to je v poriadku a odišiel žiadna otázka ani nič viac nepovedal .... Pobalila som sa a išla som domov . V ten deň som bola ešte taká ospala ale nebolelo nič a ani na ďalší deň a vlastne do teraz ja ani neviem že by mi niečo robili naozaj žiadna bolesť podbruška ničoho dva dni som sa šetrila a potom už normálne fungovala doma nákup a podobne . Začala som síce krvácať vo štvrtok ale žiadna bolesť ani nič a ešte krvacam ale už menej no neboli má nič len sem tam podbruško keď sa náhle moc zohnem ale uz som niesla aj dcéru na rukách a všetko možné a je mi fajn . Mám dostať menštruáciu teraz o pár dní tak som zvedavá či bude tie takáto úplne fajn bez bolesti .

lolinka2701
autor
21. dec 2020

@lienocka2808 ahoj tak volala som min.tyzden aj dnes môjmu dr že ako čo ale výsledky stále nemali tak dnes som zas volala do nemocky a že je to preskrtnute že dr Višňovský si to rozmyslel že sa mám objednať a prísť tak som sa objednala a zajtra tam idem ide má jebnuuut och

lienocka2808
21. dec 2020

@lolinka2701 boze, to je fakt na prasky, sucitim s tebou. Ale zase , keby to bolo vazne, tak by to uz asi riesili a nerobilil tento kolotoc.