Zlé výsledky z histológie - cin3

karibeatka
19. mar 2022

Ahojte baby,chcem sa s Vami poradiť,ktoré máte skúsenosti...pred 3tyzdnami som podstúpila konizaciu+kyretaz..v októbri minulého roka som bola na kolposkopii a primár usúdil,že to nieje také strašné na krčku maternice a bude stačiť konizacia ..No kvôli covid sa potom prerušil plánovaný zákrok,ktorý som mala podstúpiť v novembri,nakoniec som ju absolvovala až pred 3tyzdnami...teraz som si bola pre výsledky histologie-tazka dysplazie krčka HG síl CIN3,musím ísť v utorok znovu na kontrolu,zrejme zasa na kolposkopiu ..Strašne sa bojím,Mám hpv16,aj potvrdený proteín ki-67.Strasne rýchlo sa to zhoršuje ..Neviem,čo do mnou budú robiť,či mi vezmú maternicu,??Bola by som aj rada,keby mi všetko zobrali..Mam 3deticky a stále len problémy zo spodkom...Ďakujem za vaše skúsenosti ♥️

ejsanps
19. mar 2022

@karibeatka ahoj ja som dva mesiace po konizacii výsledky ťažká dysplazia z histologie ,no ale všetko zle dali preč takže budem častejšie na kontrolu no moja prvá má byť po troch mesiacoch,takže nieaki skoro ideš na kontrolu ,hislologia dopadla ako myslím dali všetko zle preč ?ak áno postačí kontrola po 3 mesiacoch.

ejsanps
19. mar 2022

@karibeatka podľa toho čo píšeš keď ideš tak skoro sa mi zdá že nevyberali všetko zle .

karibeatka
autor
19. mar 2022

@ejsanps Ahoj,neviem,v správe z histologie mám uvedene-epitel transformačnej zóny zachytený -takmer v celom rozsahu konizatu prítomné ložisko High hrade dysplazie dkazdicoveho epitelu,atď..Neviem,som z toho voľajako zmätená a doktorka sa tvárila vážne,že má musia prekontrolovať teraz

karibeatka
autor
19. mar 2022

@ejsanps Inak Tebe držím palce,nech je všetko už v poriadku,ďakujem za Tvoj príspevok♥️

ejsanps
19. mar 2022

@karibeatka ďakujem aj tebe prajem ❤️ takže keď je celom konizatu tak línia nebola čistá a ostalo tam moja drz sa 🍀❤️

magdalenkad
19. mar 2022

@karibeatka v októbri som po kolposkopii podstupila konizaciu tiež s tým, že vraj celé ložisko mi vybrali...
Ale aj napriek tomu sa preistotu rozhodli maternicu vybrať. Následne som musela ísť na onkológiu, kde mi stanovili prehliadky u gynekológa každé 3 mesiace...

lucia55111
14. feb 2024

MUDr. Nikoleta Tóthová