Zlyhanie vaječníkov a hormonálna liečba

janulka2307
3. okt 2018

Zdravím vás ... chcem sa opýtať, či sa tu nájde nejaká osôbka, ktorá pri zlyhaní vaječníkov nemohla podstúpiť hormonálnu liečbu...

milus777
3. okt 2018

Ahoj. Zlyhanim vajecnikov myslis predcastne ovarialne zlyhanie (predcastna menopauza)? lebo ja ju mam diagnostikovanu... Aku hormonalnu liecbu mas konkretne na mysli?

janulka2307
autor
17. okt 2018

@milus777 áno mam ovarialne zlyhanie ... (predčastna menopauza)
liečbu zatiaľ nemam, caka sa na vyjadrenie lekarov

milus777
18. okt 2018

@janulka2307 ja mam tiez ale uz od 27 rokov.... Ja momentalne uzivam hormonalnu antikoncepciu na doplnenie hormonov....

jenna333
5. nov 2018

@milus777 aj ja mám takú diagnózu, mám 30.....kde všade ste s tým boli a čo všetko ste už podstúpili?

jenna333
5. nov 2018

@janulka2307 ahoj, už vieš, co ti lekár odporučil a aku máš vlastne hladinu amh?

milus777
5. nov 2018

@jenna333 v podstate nikde. Riesili sme babetko tak len u gynekologa kde mi to zistili z hormonalneho profilu. Ja som navaly tepla mala uz asi 2 roky predtym ale hormonalny profil bol okey. Az ked vysiel zly tak sme hned isli do centra asistovanej reprodukcie kde sme podstupili ivf s darovanymi vajickami.... Otehotnela som a narodila sa mi dcerka. Po porode mi moj gynekoloh vzhladom na moj stav odporucil uzivanie hormonalnej antikoncepcie aby som si doplnala hormony... Beriem ju asi 2 roky a citim sa dobre. Chystame sa na dalsie babetko. Nikde inde som s tym nebola..... Vy ste s tym niekde boli na nejake specialne vysetrenia?

jenna333
5. nov 2018

@milus777 mám jedno ivf s krátkym.cyklom za sebou, neúspešne, dokonca žiadne vajíčko tam nebolo, prosím ťa ako si sa vysporiadala s darovanym vajíčkom?

milus777
5. nov 2018

@jenna333 aj my sme podstupili ivf soft ci sa nahodou nenajde aspon jedno vajicko ale pri odbere len prazdne folikuli... Ja som sa s tym vysporiadala velmi dobre. Dieta som chcela a to bola jedina cesta. Od okamihu ako mi ju vlozili do maternice a ked som zacitila prve kopanceky som ju milovala najviac na svete a to ze je s dv som zabudla. Dcerka je cely manzel a to najlepsie co ma stretlo v zivote. Jedno embryo mame zamrazene tak sa chystame po vianociach na KET... Samozrejme nikoho nepresviedcam len pisem svoj nazor na ktory si sa pytala 🙂 su aj studie ze matka ktora dieta nosi mu cez placentu predava nejake DNA a vie vela veci ovplyvnit aj ked dieta je z dv... Ty mas este menstruaciu a ake mas amh?

jenna333
5. nov 2018

@milus777 áno.mam. menzes,.čakám teda na neho, aby sme.mohli soft cyklus vyskúšať, amh mám 0.26 ....
Len stále mi chodí po rozume jedna vec, ktorá ma neskutočne štve, že prečo hormonálny profil nerobi doktor počas klasickej gyn.prehliadky, keď to môže veľa ženám zmeniť život a možno aj ich plány, nechápem, resp. Ja kým som.nesla do centra ani len som netušila, vo ten hormón vlastne je zač a čo to všetko pre nás znamená ...
.

milus777
5. nov 2018

@jenna333 jasne suhlasim s tebou zeby to bolo lepsie keby to dr robili.... Ak mas menzes a hormonalny profil v poriadku, hlavne fsh a estrogen,tak si myslim ze ten soft by ti pri takej hodnote mohol este vyjst... Diagnozu predcastny prechod ti urcili len na zaklade amh? Ja som uz ani menzes nemala takze som vedela ze ten soft uz bude asi na nic... Do ktoreho centra chodite? Velmi drzim palce nech vam to vyjde...

milus777
5. nov 2018

@janulka2307 ahoj tak ako. Co ti povedal dr?

nellita
5. nov 2018

@janulka2307 skus este hormonalnu jogu

janulka2307
autor
5. nov 2018

@milus777 lekar mi oznámil že mam menopauzu, vzhľadom nato že som onko pacient :( a všetkým čím som si prešla, je dôsledok toho.

jenna333
5. nov 2018

@milus777 ďakujem, boli sme v Iscare, rozmýšľam, že či tam.ist znova alebo zmeniť centrum

milus777
5. nov 2018

@janulka2307 och tak to ma mrzi.... Mozem vediet kolko mas rokov? Kedze hormony asi brat nemozes tak aspon prirodnou cestou skus nieco... Vceliu matersku kasicku, pupalkovy olej, yam.....

milus777
5. nov 2018

@jenna333 my sme boli v reprogenesis v brne a maximalna spokojnost 🙂

jenna333
5. nov 2018

@milus777 zadarilo sa?

janulka2307
autor
5. nov 2018

@milus777 28rokov ...

milus777
5. nov 2018

@jenna333 s darovanymi vajickami nam vysiel hned prvy pokus 🙂 po novom roku chcem ist na KET..... Kedze mame este jedno embryo zamrazene...

milus777
5. nov 2018

@janulka2307 mne to zistili ked som mala 26 rokov... Ja to mam z laparoskopickych operacii ked mi vyberali cysty na vajecnikoch.... Menstruaciu uz nemas? Zistili ti to z hormonalneho profilu? Neviem ci sa tvoja diagnoza tyka zenskych veci ale mozno sa ti to este rozbehne sam... Prajem vela zdravicka

janulka2307
autor
5. nov 2018

@milus777 jj z krvi zistené...
menštruáciu už nemám rok. Onko nie je po ženskej stránke

flower24
6. dec 2018

Ahojte, pripajam sa k vam a prosim o radu. Bola som dnes 2x. v CAR, dg: znizena ovarialna rezerva, predcasne ovarialne zlyhavanie. Lekarka mi nasadila pred tyzdnom letrozol, robila dnes UZV a folikuly nikde 😔 Teraz mi chcela dat duphaston. Priznam sa, ze sa v tom este nevyznam, je toto standardny postup? Najskor vravela, ze sa musime poponahlat, teraz ze mesiac neriesenia hore dole... Nemam myslim vela casu, tak sa bojim akykchkolvek postupov stylu pokus-omyl. Dakujem za kazdu radu.

milus777
6. dec 2018

@flower24 ahoj. Zalezi od hodnot ake mas v hormonalnom profile. Amh, fsh a estrogen. Na zaklade akych hodnot ti bola stanovena diagnoza? Ak chodite do car tak predpokladam ze sa snazite o babo a ked mas tuto diagnozu tak neni naco cakat.ale cim skor zacat zo stimulaciou vhodne zvolenou k tvojej hormonalnej situacii,idealne nizke davky stimulacnych hormonov, ivf soft... Preco ti dr nasadila tie lieky? Chce odsledovat ci prebieha este ovulacia? Ten prvy liek nepoznam ale duphaston som uzivala aj ja. Ked je zena v prechode tak v kombinacii s estrogenmi na doplnanie hormonov a indikaciu menstruacie...

flower24
6. dec 2018

@milus777 U mna je to z HP jednoznacne, ze treba stimulaciu. Okrem toho mam 38r. Len po dnesku neviem, ci verit lekarke, ktora nasadzuje liecbu...Tak som sa chcela poradit, ak ste niektora mala podobny stav, ci vam letrozol a duphaston zabral.

because
6. sep 2023

@milus777 ahoj. Mozemsa spýtať na tu horm. Liečbu, ake mas skúsenosti a ako sa ti dari?

because
6. sep 2023

A vy žienky ostatné, ako ste na tom? Práve som to zistila 😔

milus777
6. sep 2023

@because ahoj beriem antikoncepciu mistra a v pohode 😉ak niečo pýtaj sa ....

because
7. sep 2023

@milus777 zlepšilo sa to? Stratili sa príznaky? Hned prvá antikoncepcia ti sadla?

milus777
7. sep 2023

@because príznaky prechodu sa mi takmer úplne stratili.sadla mi asi až 3 v poradí 😉

duratlicka
29. okt 2023

@because Chcem sa opýtať, ako vyzerali tie posledné cykly, kým vám to zistili? Lebo ja som mala dlhé anovuláky, sem tam ovulka a teraz krvácam každých 19 dní. Cykly bez ovuliek, teplota stále nízka.