2 skúsenosti

Oddych s prekrásnym výhľadom je presne to, čo vystihuje Penzión Marko. Na úpätí Národného parku, kde rieka Váh pretína malebné pohoria Veľkú a Malú Fatru, sa nachádza rekreačný areál Penziónu Marko, ktorý ponúka skvelé gastronomické potešenie, komfortné ubytovanie a najväčšie wellness centrum v Turci. Nájdete tu multifunkčnú športovú halu s detským svetom rozprestierajúcim sa na 500 metroch štvorcových a altánok s jedinečným grilom s možnosťou organizovania spoločenských podujatí. Penzión sa rozprestiera v južnej časti pohoria Krivánska Malá Fatra, ktorá ponúka vyžitie ako v letnej, tak aj v zimnej turistickej sezóne. Oddych s prekrásnym výhľadom na slnkom zaliatu oblohu si môžete vychutnať na veľkej terase s ležadlami, v priestrannom wellness centre so siedmimi saunami, vírivkou a bazénmi. Zabavia sa tu aj deti na vonkajšom skákacom hrade.

Reštaurácia

Ak oceníte čerstvosť, kvalitu, domácu produkciu a lásku k vareniu, potom si v Penzióne Marko prídete na svoje. Kvalitná kuchyňa implementuje pod vedením šéfkuchára do jedálneho lístka prvky tradičnej a modernej gastronómie. Výsledkom je nezabudnuteľný zážitok plný chutí a vôní. Dodávateľov surovín si starostlivo vyberal a odskúšal samotný šéfkuchár, aby mohol pre pripravovať jedlá tej najvyššej kvality, ktoré okrem chuťovej vyváženosti sú aj oku lahodiace. K pripraveným jedlám si môžete nachať poradiť od obsluhujúceho personálu pri výbere vína pre komplexný zážitok zo snúbenia sa príjemných chutí jedla a vína.

Detský svet Marko

Najväčší detský svet v Turci ponúka vonkajší a vnútorný detský svet, v ktorom sa vaše dieťa zaručene nebude nudiť. Viacúčelová športová hala umožňuje celodenný pobyt detí v detskom svete rozprestierajúcom sa na 950 m2. Nájdete v nej trampolíny, autíčka, šmykľavky, lezecké steny, 5-poschodovú preliezku, a veľa ďalších zábavných atrakcií.

Súčasťou haly je vyvýšená terasa slúžiaca na občerstvenie i príjemné posedenie v rámci areálu pri zurčiacom potôčiku a nádherným výhľadom na zapadajúce slnko nad najvyššími vrcholmi Malej Fatry. Terasa umožňuje rodičom mať svoje deti pod dohľadom, počas ich veselého šantenia.

Detský svet Marko

Wellness

Wellness centrum Penziónu Marko sa nachádza na rozlohe 1130 m2. Oddych s prekrásnym výhľadom na hory a slnkom zaliatu oblohu si môžete vychutnať vo vonkajšom relaxačnom bazéne a rozplývať sa nad vôňou stromov budete na priestrannej terase s ležadlami. Zaplávať si môžete v 20 metrovom krytom plaveckom bazéne, ktorý je vhodný aj na vodné cvičenia. K dispozícii sú aj dva detské bazény s fontánkami, detskou šmýkačkou a vírivka pre 8 ľudí.

Penzión Marko

Dospelí hostia môžu navštíviť saunový svet, v ktorom sa nachádzajú 3 fínske sauny každá s inou špecifickou vôňou prírodného dreva, 2 parné sauny obohatené príjemnými arómami, veľkú soľnú saunu s inhaláciou slanej pary počas príjemnej relaxácie na ležadlách z exotického teakového dreva, infra saunu s blahodárnymi účinkami tepla na organizmus.

Ochladenie po saunovaní je možné v sprchách alebo ľadovou drťou z ľadopádu. Pobyt vo wellness centre si môžete spríjemniť masážou pod rukami kvalifikovaných odborníkov. Príjemnú regeneráciu tela a duše zavŕšite v oddychovej miestnosti s relaxačnou hudbou.

Kde si objednám pobyt v Penzióne Marko?

Hodnotenia a skúsenosti s penziónom Marko

Máš skúsenosť s penziónom Marko?
katika1984  5. jún 2023

Najlepší

Penzión Marko sme s deťmi navštívili 2x a pre mňa ako pre mamu nema na Slovensku konkurenciu hlavne co sa detského ihriska / kútika týka. Krásny veľký detský svet vo vnútri kde sa dieťa aj pol dna prehrá, veľké detské ihrisko vonku, wellness so saunami, solna jaskyňa, detský bazén... Strava skvelá, okolie vhodné na výlety
Navštívili sme vela hotelov / penziónov pre deti ale tu sa nám paci najviac 🙂

Raj pre deti, no na svoje si prídu aj rodičia

Komfort pre dospelých, nekonečná zábava pre deti. Komorná atmosféra malého penziónu, so službami, ktoré zahanbia nejeden veľký rezort. Už na prvý pohľad vás upúta majestátne pôsobiaca budova penziónu. Tehlové múry, ručne kované zábradlia, bohatú výsadbu kvetov, či reštauráciu s výhľadom na krásne hory si vaše deti, pravdepodobne, nevšimnú. Tie upúta v diaľke sa týčiaci mostík drevenej pirátskej lode uprostred pieskoviska a veže skákacích hradov. No vy s úžasom sledujete nepatrné detaily. Sochy, lampy, skalky, šum stromov, zurčanie vody opodiaľ.

Príjemná recepčná nám odovzdala kartu a čipové hodinky, informovala nás o otváracích hodinách detského sveta, wellnessu, kedy a kde sa podávajú raňajky a večere. Nakoniec nás osobne odprevadila do našej izby. Rodinný apartmán sa skladal z dvoch izieb. Honosné lôžka, nad ktorými by neohŕňala nos ani princezná, hneď uchvátili naše dcéry. Izba pôsobila v detailoch luxusne. Priestranná kúpeľňa vyhovovala potrebám veľkej rodiny. Postele boli pohodlné, spalo sa na nich ako na obláčiku.

Naše prvé kroky viedli preskúmať vonkajšiu časť detského sveta. Kým my sme kráčali pomaly a vnímali detaily krásneho areálu, deti si šli nohy polámať. Bez pátosu môžem povedať, že je to jednoducho raj pre deti. Uprostred „ihriska“ sa týči prekrásna drevená pirátska loď „uviaznutá“ na plytčine obrovského pieskoviska, s pieskom jemným a čistým ako na karibskej pláži. Loď priam nabáda na úžasné detské hry plné fantázie. Množstvo hračiek, vedierok, autíčok, formičiek, lopatiek.

Ak deti prestane baviť dobrodružná hra na pirátov, alebo máte skôr malé princezné, hneď vedľa majú rozprávkový ružový domček so šmykľavkou. Nechýba veľký komplex preliezok, šmykľaviek, tunelov, rebríkov. Idylku dotvárajú dva skákacie hrady, tubingová dráha či zipline. Deti vyskúšali všetky hojdačky, urobili stovky sált na trampolínach a športovú časť dňa sme ukončili hrou futbalu a basketbalu v malom zasieťovanom ihrisku, z ktorého nám nikdy neutiekla lopta!

Rodičia si zatiaľ môžu posedieť v areály, kde vám ochotne personál prinesie nápoje pre dospelých i deti.

Oba večery sme zakončili v nečakane veľkom wellness centre. Oceňujem príjemne teplú vodu v dvadsať metrov dlhom krytom plaveckom bazéne. Vo vnútornej časti dcéry neodolali detským bazénom s fontánkami a detskou šmykľavkou, aj keď sú už staršie. Vďaka plytučkej vode sme ich tam mohli nechať a sledovať ich s manželom z vedľajšej vírivky. Najviac času sme však strávili vo vonkajšom relaxačnom bazéne s úchvatnou scenériou do neba sa týčiacich hôr. S manželom sme vyskúšali aj bohatý saunový svet, ktorý ponúka 3 fínske, 2 parné, 1 infra saunu a úžasnú soľnú jaskyňu. Wellnes je otvorený až do desiatej a to aj v prípade, ak je tam čo i len jeden návštevník.

Druhý deň sme vyskúšali okrem vonkajšieho aj vnútorný detský svet, ktorý nám, ako ubytovaným hosťom, otvorila recepčná už doobeda a tak sme mali všetky atrakcie len pre seba. Deti zostali po vstupe do areálu v nemom úžase. Čakalo ich nekonečné „bludisko“, ktoré baby výstižne nazvali opičia dráha. Viacpodlažná preliezková konštrukcia plná tunelov, šmykľaviek, prekážok, sietí, guličiek, lán bola splneným snom pre naše dve divožienky. Zatiaľ čo sme si my s manželom pochutili na dobrej káve a koláčiku. Staršiu dcéru uchvátila lezecká stena a mladšiu aj drobnosti ako detská kuchynka, či autíčka. Nechýbali trampolíny.

V cene pobytu sme mali polpenziu, ktorá sa podávala nad reštauráciou. Veľmi príjemný salónik, elegantne zariadený, nie príliš veľký. Na raňajky je výber z teplých a studených jedál. Buď sú teplé jedlá servírované na švédskych stoloch alebo, ako sa to stalo počas našich druhých raňajok, sme si objednali priamo z jedálneho lístka, z dôvodu menšieho počtu hostí v penzióne. V priebehu chvíľky sme mali na stole vynikajúco pripravený „hamandegs“, párky a deti krupicovú kašu. Deti si pochutnali aj na vianočke, cereáliách. Nechýbal čaj, mlieko, citronáda, džús. A oceňujem naozaj chutnú kávu z „raňajkového“ kávovaru, pretože často býva v hoteloch káva na raňajkách nižšej kvality.

Na večeru bol výber troch jedál, počas nášho pobytu sme si pochutnali na rezňoch, šúľancoch, fantastickom teľacom perkelte, deti ochutnali aj špagety. Na večeru nechýbali ani polievky.

Obed sme si objednali v reštaurácii. Obsluha nám ochotne poradila s výberom. Vybrali sme si dubákovo šampiňónovú polievku a netradične pôsobiaci domáci langoš s trhaným hovädzím mäsom odležaným v zrecej komore. Bol skutočne gurmánsky zážitok. Staršia dcéra si pomaškrtila na domácom hovädzom hamburgeri a mladšia siahla po kuracích nugetkách z detského menu. Počas čakania na jedlo sme sa kochali krásnym výhľadom a popíjali fantastickú domácu limonádu.

Areál je príjemný, čistý, tichý a ponúka všetko, čo si len dokážete predstaviť pod pojmom rodinná dovolenka. Prekrásna okolitá príroda ohúri a ľahká dostupnosť poteší. Za redakciu Modrého koníka môžeme pobyt odporučiť všetkými desiatimi.
  • perfektný detský svet
  • možnosti zábavy v každom počasí
  • výborná strava
  • krásne prostredie a príroda
  • udržiavaný areál
  • príjemný personál
  • veľký a čistý wellness
  • široký výber sáun
  • menší penzión so službami veľkého rezortu
  • ľahká dostupnosť z diaľnice
  • atrakcie pre deti a wellness v cene pobytu
  • rodinné apartmány s oddelenými izbami
  • vyššie postele - dcérka nám spadla z postele, no na recepcii sa dá požičať zábrana
  • pri bazénoch by mohli byť plavecké pomôcky pre deti, ak si zabudnete tie svoje
3 ľudia považujú za užitočné