Nespavost 6měsíčního dítěte. Čím to může být?

Zodpovězené
26. lis 2019

Dobrý den,

mám syna 6 měsíců a už zhruba týden v noci velmi špatně spí. Pořád se budí, třeba i co 15 minut, klidně celou noc. Hrozně kope nožičkama a hází ručičkama. Bříško má měkké a nepláče. Občas vyjde nějaký větřík, ale vyloženě prdíky to nejsou. Doposud spal celkem hezky, budil se na kojení.
Do 4 měsíců měl stolici tak 2x za týden. Pak z ničeho nic začal kakat jako asi všechny děti tzv. furt. Od asi půlky října má stolici spíš jako obarvenou vodu, je tam minimum natráveného mlíčka. Jiný "problém" nemá.
Jsem z toho spaní nešťastná, přes den spí jen v kočárku a to maximálně 45 minut.

Děkuji předem za odpověď.

Hezký den

Dobrý den,

noční neklid může mít různé důvody. Při náhlém vzniku v tomto věku by se mohlo jednat např. o bolestivost dásní při prořezávání zoubků - zkuste mu na noc podat Nurofen čípek. Také mne napadá, jestli nemá hlad - možná by pomohla k lepšímu spánku kaše před usnutím.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová