Novinky
danica2207
Včera o 23:34
Musí ten magor z reklamy na Old Spice tak revať? Otrasný dabing. :person_facepalming_tone1:
Zobraz celú správu
oriesok
Správa bola zmenená Včera o 23:20
Keď sa o našej výhre dozvedela neterka, musela prísť pomôcť s testovaním :slight_smile: #test_kvido
Zobraz celú správu
Hashtagy
#test_kvido  #odlicovacie_tonikum  #cistiaci_gel  #recenzia  #phrasalverbs  #srdiecka(213)  #recenzia(158)  #magio_tv(130)  #navrh(92)  #billa(89)  #test_dm17(89)  #test_pampers2(87)  #tuki_tv(84)  #test_billa3(83)  #zenskeveci(68)  #test_crayola(63)  #korunny(61)  #starajmesaoseba(56)  #test_bupi4(55)  #ketodiet(53)  #test_rajo5(50)  #test_fisherprice(48)  #babydove(48)  #pampers(46)  #hipp(44)  #test_milva(44)  #test_rajo4(41)  #test_nutrilon(39)  #liga_za_dusevne_zdravie(39)  #inspiracia(38)  #tip_na_vylet(35)  #test_samsung(34)  #dovera(33)  #test_manufaktura2(31)  #test_curaprox2(31)  #test_dm18(30)  #spopradskenekoncime(30)  #pepco(28)  #dm(27)  #popradske(27)  #essence_catrice(26)  #test_kvido(25)  #test_klarstein(25)  #sutaz(24)  #test_excimer(24)  #vylev(21)  #motivacia(19)  #recepty(19)  #konik_testuje(19)  #test_dm16(18)  #test_bioil2(17)  #test_siklienka(17)  #fit_do_plaviek(16)  #prevencia(16)  #laboratornadiagnostika(16)  Zobraz ďalšie»
skylarr
Včera o 23:15
Už 3 roky manzelia, to letiiiiiiiiii, o takomto case sme prave sa prezliekali na prekvapenie pre hosti, este pred cepcenim. konecne sa mi podarilo schudnut po porode, dokonca mam este menej ako na svadbe !! a vlastne po 1x som vytiahla neglize a cakam kym sa muzik vrati z prace, burciak sa chladi a kolac upeceny. uz len dufat, ze dieta sa nezobudi aspon kym zozerem ten kolac :clap:
Zobraz celú správu
luciabenkova
Včera o 23:08 Čítané 71x

Neľahká situácia nás prinútila zmeniť pohľad na výchovu. Prostredníctvom rozprávok sme dokázali nadviazať komunikáciu so synom

Panovačnosť u detí. V dnešnej dobe sa čoraz viac rodičov stretáva s panovačnosťou u detí. Objavuje sa vo veľkom od 80. rokov 20. storočia, a to najmä vplyvom technokratickej spoločnosti. Dnešný životný štýl postavený na technike môže poskytnúť mylnú predstavu o tom, že všetko sa dá ovládať. Pre dieťa majúce záľubu v rozkazovaní, môže byť náročné zvládnuť situáciu, ktorá nevyšla podľa jeho predstáv, a na akýkoľvek neúspech môže reagovať neprimerane. Pri včasnom riešení v skorom veku dieťaťa je možné panovačné dieťa nasmerovať na požadované formy sociálneho správania, aby z neho vyrástol láskavý, ľudský, úctivý a slušný človek. Naopak, neriešená panovačnosť môže viesť až k závislosti od moci.

Ako prebieha normálne zdravé vzdorovanie? Vzdorovanie u malých detí je dôležité vývojové obdobie spojené s formovaním ega. Dieťa sa usiluje presadiť vzdorovaním, zlosťou namierenou proti predmetom, proti samotnému dieťaťu alebo proti rodičom. Jednou z ciest, ako nadviazať komunikáciu s dieťaťom aj v období vzdoru, je práve výchova prostredníctvom rozprávok. Dôležité je dieťa upovedomiť, že existujú určité hranice, ktoré treba rešpektovať. Rodič má tú moc, že čo povie, to platí. Dieťa by malo cítiť zo strany rodičia jednoznačnosť a následne bezpečie.

Ako to niekedy vyzerá v skutočnosti? V skutočnosti to však môže vyzerať aj takto – rodič si myslí, že je láskavý, milujúci, plniaci všetky túžby svojho dieťaťa, a preto ho dieťa bude rešpektovať. No myslí si to len on. Ak niečo povie a dieťa začne vzdorovať, tak mu ustúpi, rýchlo niečo sľúbi, len aby ho utíšil. Prípadne sa mu vyhráža, že ak to ešte raz spraví, tak ide domov, no v skutočnosti ide domov až na piatykrát, keď už sa rodič cíti v spoločnosti zazerajúcich rodičov nepríjemne. Dieťa rýchlo pochopí, že má väčšiu moc, stráca dôveru v rodičovské slovo. Vie, že keď zavelí, dosiahne si svoje. Ako sa potom môže dieťa cítiť bezpečne, ak vie, že preberá moc?

Ako to vyzeralo u nás? Po dlhom úsilí sme sa dočkali nášho vytúženého prvého synčeka, dali sme mu všetku lásku, všetko, čo sme mu videli na očkách. Pomaly prebral moc – platilo to, čo povedal on. Ak nebolo podľa jeho predstáv, reagoval neprimerane. Vzdorovité správanie sa u syna prejavovalo nesmiernym smútkom, prestal sa smiať a prestal prijímať potravu. Kedy sme sa dozvedeli, kde sme spravili chybu? Syna sme starostlivo pripravovali na príchod súrodenca, veľmi sa tešil. No keď sa braček narodil, tak nám prvorodený prestal prijímať potravu. Nejedol vôbec nič, pil len mlieko. Veľmi sme sa natrápili a naplakali, nasľubovali aj navyhrážali, no nepomáhalo nič. Dostali sme sa k odborníkovi na detskú dušu, ten nám našťastie diagnostikoval len výchovný problém a oboznámil nás s panovačnosťou.

Ako sme sa s detskou panovačnosťou popasovali? Lekár nám odporučil nadviazať komunikáciu so synom prostredníctvom rozprávaných príbehov. Oboznámiť ho so správaním ostatných v podobných bežných životných situáciách. Keď sa dieťa stretáva so situáciou, ktorú pozná, cíti sa bezpečne a vtedy sa mení aj jeho celkové sociálne správanie a postoj. Ale hlavne nám lekár podal iný pohľad na výchovu. Pomohol nám rodičom uvedomiť si, že nie to, že dieťaťu splníme všetko, čo mu na očkách vidíme, z nás robí láskavých a milujúcich rodičov. Že aj napriek tomu, že dieťaťu venujeme všetok čas a lásku, a že dieťa pozná už od dva a pol roka všetky farby a to aj v anglickom jazyku, z nás ešte nerobí ukážkových rodičov. Dieťa treba pripraviť na situácie skutočného sveta. Nedožičiť mu všetko len preto, aby nevzdorovalo. Učiť ho farby života a nie poučky. Ukázať dieťaťu, že rodič má tú moc poskytnúť mu bezpečie. Rozprávkové príbehy sa stali námetom pre knižné spracovanie s názvom Úsmev na dobrú noc.

S akou spätnou väzbou sa stretáva edukačná kniha a kde všade šíri úsmev? Knižná publikácia zaznamenáva úžasné ohlasy od rodičov, pedagógov a lekárov, ktorí odporúčajú knihu ako pomôcku pri podpore a rozvoji emocionálnej inteligencie detí predškolského veku. Kniha sa predáva celosvetovo v anglickom jazyku a už čoskoro aj vo viacerých svetových jazykoch. K literárnemu dielu vznikla aj krásna pieseň.

Čítaj celý článok
jikol18
Včera o 22:43
Vzdávam úctu všetkým učiteľkám. Môj malý prvák marodí a už týždeň trénujeme 6 písmen a aj tak ich furt pletie. Veď to je normálne na antidepresíva toto.
Zobraz celú správu
danica2207
Včera o 22:34
Chcem poprosiť o radu. Chcem kúpiť strojček na vlasy, nie lacný, určite nič pod 30 eur. Hlavne žiadne zbytočné nadstavce, čo najnižšia dĺžka vlasov. Dajte tip babenky. Vďaka.
Zobraz celú správu
ingush
18. aug 2018
Láska mojho života :heart::heart::heart: 18 fotiek 5 nových fotiek
anciemmamirko
Včera o 22:10
Grecce/Corfu :blush::whale2::palm_tree::sun_with_face::tropical_drink::heart_eyes::octopus::wink:   Nový 14 fotiek
anciemmamirko
12. feb 2018
Mirko :heart_eyes: 20 fotiek 2 nové fotky
lejluska22
Správa bola zmenená Včera o 22:04
Dnes sme s dcérkou vyrobili takúto šikovnú vecičku do kuchyne z toaletnych roliek :slight_smile:
Zobraz celú správu
sympa
Včera o 22:01
Ten Imro aký týpek :grin: hra na všetky strany :joy:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
Včera o 21:51
Zdieľam z FB :thumbsup:

Nejaký chlap vám pošle žiadosť o priateľstvo.Nepoznáte ho, no na profile má sympatickú fotku a tak sa rozhodnete žiadosť prijať.

Napríklad:

Dnes vaša dcéra išla prvýkrát do školy.Vyzerá tak roztomilo, že si ju jednoducho musíte odfotiť a fotografiou sa pochváliť aj na Facebooku, aby ju videli všetci vaši priatelia aj rodina.

Ste tak nadšení, že keď ju idete odprevadiť do školy, k fotografii pripíšete niečo ako: „Nemôžem uveriť, že už je taká veľká!Čas neskutočne letí!Som hrdá/ý na svoju dcérku!“

Medzitým si tajomný cudzinec, ktorého ste nedávno prijali ako priateľa na Facebooku, si fotku vašej dcéry v novej školskej uniforme uložil do svojho mobilného telefónu a rozpošle ju 60 mužom po celom svete s týmto popisom:

● Dievča. Vek 6 rokov.

● Hnedé vlasy. Hnedé oči.

● 5000 eur

Nielen že ste dali fotku vašej dcéry priekupníkovi s deťmi, uverejnili ste aj meno a adresu školy ako na zlatom podnose. O 15:00 prídete pre ňu, no ona tam už nebude.
Nemáte ani poňatia, že vaše krásne dievčatko bolo predané do otroctva 43-ročného pedofila, zatiaľ čo vy ste sa práve vrátili domov zo školy. Ona je teraz na ceste do Južnej Afriky s vrecom na hlave, plače, kričí, bije sa od zúfalstva, pretože nejaký podivný ujo ju odviezol zo školy a nevie, kde sú jej rodičia, kam ju vezú a čo sa s ňou stane.

Prestaňte si pridávať neznámych ľudí na Facebook a ukazovať na ňom všetky detaily vášho života!

Neviete si ani len predstaviť, koľko ľudí na svete je ochotných ublížiť vášmu dieťaťu. Každý deň sú unesené tisícky detí; mnohé z nich sa predávajú na čiernom trhu a tajne ich vyvážajú do zahraničia.

Môžeme tomu dať nadobro koniec, no táto téma sa musí dostať do povedomia čo najširšej verejnosti, aby všetci rodičia vedeli o bezprostrednom nebezpečenstve.

Prosím vás:

Neschvaľujte žiadosť o priateľstvo od ľudí, ktorých nepoznáte.

Neuverejňujte si na profile fotografie vašich detí.

Neoznačujte miesta, ktoré spolu s deťmi navštevujete
Zobraz celú správu
angie_l
Včera o 21:50
Tie čo ste chodili/chodíte na baby plavanie každé dieťatko sa naučilo potápať?
Zobraz celú správu
chilliscorpion
Včera o 21:47
Ako zvladate davat dietatko do skolky ak velmi place? :disappointed: nemozem mu tym nejako ublizit ? :disappointed:
Zobraz celú správu
duracelka13
Včera o 21:45
Baby, v piatok idem do Ba, ako je to s tou dopravou v rámci Európskeho týždňa mobility a zľavneného cestovného vo verejnej doprave. Bude mi stačiť len vodičák na tú zľavu, či ešte niečo potrebujem?
Zobraz celú správu
peterusoo
Včera o 21:40
Dvojičky sa vrátili. Juchúúú. :clap:
Zobraz celú správu
nataly3211
Včera o 21:39
Prosím vás neviete či už posielajú preplatok z ročného zúčtovania vo VŠŽP. Pred dvoma týždňami mi prišliel papier že mám preplatok a že mi ho pošlú na adresu ale zatiaľ nič.
Zobraz celú správu
angie_l
Včera o 21:37
Kojace ženy a teraz sa vás idem opýtať mám 7m dcéru spi pri mne na manželskej posteli,manžela sme odsťahovali zatiaľ do obývačky ale už tomu je mesiac má pri našej posteli postieľku presunu ale vždy sa prekutala aj tak ku mne,a teraz sa sa chcem opýtať ako ju naučiť spat v postieľke a ako ste hlavne naučili zaspávať samu keď kojite ďakujem za odpoved
Zobraz celú správu
nickym
Včera o 21:37
ITALIA BELLA :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: a moja najväčšia láska
Zobraz celú správu
niikkuska
Včera o 21:35
Poradte co toto moze byt? Je to ta sladka chrasta? Mame to na nose. Naskor boli sopliky takze mal nostek cerveny lebo sme fukali a obcas si fukal aj sam tak sme na zaciatku mysleli ze to ma doskrabane zosuchane.a potom zrazu toto.
Zobraz celú správu
adel1410
Včera o 21:18
Ružový klokan :ok_hand::grin::grin::grin: Som mama :grin:
Zobraz celú správu
3dominika3
Včera o 21:08
Neviete niekto o nejakej praci v zahranci pre muzov ? :blush:
Zobraz celú správu
veronicka1991
Včera o 21:08
Bašta pri prameni (Bojnice) :sparkling_heart:
Zobraz celú správu
vlcatask
Včera o 21:06
Čo tak si zahrať hru s príbehom, kde síce bojujete o prežitie, ale so žiadnym explicitne vyjadreným násilím sa nestretnete? A k tomu si nacvičíte, ako prežiť v skutočnej prírode :slight_smile: http://vlcata.sk/the-flame-in-the-flood/
Zobraz celú správu
roxy2015
Včera o 21:00
Čo poviete?
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia