• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
Novinky
ifka1411
Správa bola zmenená Dnes o 05:20
Darujem knižku Kuchyňa lidla pre malých kuchárov, poprosím správu
Zobraz celú správu
ifka1411
Dnes o 05:09
Idem si k vám po radu ohľadne vianočného vypekania, keď nemám plechové dózy ani papierové krabice, môžem dať trvanlivé suché pečivo aj do plastových krabíc, pokiaľ ich pevne nezatvorím ale len položím veko alebo keby ich utierkou prikryjem?
Zobraz celú správu
Hashtagy
#test_nuance3  #vianocnytalent_pepco  #hlienovazatka  #navrh  #abriela  #navrh(249)  #srdiecka(222)  #billa(158)  #tekmar(142)  #magio_tv(127)  #ketodiet(103)  #tuki_tv(102)  #popradske(100)  #test_bupi3(100)  #sutaz(96)  #inspiracia(94)  #test_stonelegend(92)  #perlicky_najmensich(89)  #test_yvesrocher3(88)  #curaprox(85)  #riofresh(77)  #test_nuance3(73)  #samsung(71)  #test_billa(70)  #liga_za_dusevne_zdravie(66)  #test_sunlight(61)  #urobsisam(60)  #test_billa2(59)  #vianocnytalent_pepco(57)  #test_popradska_kava(56)  #hipp(52)  #zivotpreddetmi(47)  #test_mobilna_platba_shell...(45)  #test_cewe(44)  #vianoce(43)  #dm(43)  #najhorsinapad(41)  #druzina(41)  #test_yvesrocher2(40)  #test_rajo2(38)  #zivotsdetmi(34)  #test_liftactiv(33)  #anketa(31)  #test_mollers(31)  #test_profimed(29)  #rajo(28)  #dekoracia(28)  #hera(25)  #billa_u_nas_doma(25)  #naj_tycinka(23)  #test_bioil(20)  #test_roomba(20)  #test_larocheposay(19)  #srdiecko(18)  #konik_testuje(17)  Zobraz ďalšie»
miadi
18. júl 2016
Canada home sweet home 206 fotiek 1 nová fotka
petusik01
Správa bola zmenená Dnes o 03:46
Zachvílu 5 mesiacov... strašne rýchlo to letí keď si predstavím že nedávno som bola v pôrodnici a ani sa nenazdam a malý bude mať pomaly pol roka:slight_smile: čas spomal trochu :heartbeat::heartbeat::two_hearts::heartpulse:
Zobraz celú správu
(1 fotka)
zdenkam
1. feb 2011 vybrali sme
Tvorime z odpadu s nasimi detmi a vsetkymi, ktore maju zaujem 313 fotiek 1 nová fotka
zakoolinko
Dnes o 02:09 Čítané 52x

Dnes sú to 3 roky, čo sa narodil môj chlapček. 3 roky, ktoré priznám sa, neviem kedy a ako ubehli. Možno preto, lebo už tri roky nepozerám TV, nečítam dennú tlač, nenosím hodinky, nemáme doma pravidelný režim. Tie roky ubehli rýchlejšie, ako som myslela, dúfala a chcela. Nestihla som takmer nič z toho, čo som plánovala. Dlhé a pokojné prechádzky so synom, vzorne uprataný dom, upravenú záhradku, každý deň vlastné voňavé pečivo, smoothies, poobedné kávičky v meste. Nestihla som spraviť ani vyvýšené záhony na zeleninu. Zarámovať jeho obrázky. Urobiť mu fotoknihu. Nestihla som mať takmer nikdy nalakované nechty, vlasy bez odrastov, nestihla som sa maľovať, nestihla som precestovať svet. Nerozbehla som podnikanie, ani som sa nenaučila šiť, háčkovať. S mužom sme prestali tancovať, chodiť do mesta, rozprávať sa, aj zdieľať svoje pocity. Nestihla som sa starať o mojich rodičov. O mojich troch psov, ktorí boli 10 rokov mojimi deťmi. Nestíhala som ich hladkať, strihať im prerastené pazúriky, ošetrovať rany. 

Prestala som čítať knihy.

Moje. 

Počúvať hudbu.

Moju. 

A z mojich snov, ako sa každý deň budem intenzívne venovať synovi aspoň 4 hodiny v duchu montessori, zostali len útržky. Skláňam sa pred každou slobodnou matkou, aj pred každou, čo zvláda niekoľko detí, prácu, mať vypulírovaný dom a popritom stíha fitko, kaderníčku, kávičku, aj partnera.

Netuším, ako to robia. Fakt nie.

Nevadí. Teda..., snáď nevadí...

Ja som sa naučila iba vychystať sa do mesta a práce za neuveriteľných 15 minút. Aj s umytím vlasov. Naučila som sa chodiť von aj s mokrými vlasmi. Lebo v aute vyschnú. Ignorovať fľaky na mojom oblečení. Naučila som sa spávať maximálne 5 hodín. Prvý rok a pol po dvoch hodinách s presnosťou švajčiarskych hodiniek. Po dvadsiatich rokoch dokážem vyjsť na ulicu bez make-upu. Ja, čo sa maľujem od svojich 14tich rokov. Naučila som sa separovať odpad. Domácnosť čistiť bez chémie. Variť bez cukru. Aj bez soli. 

Aj to zjesť.

Nosiť dieťa v nosiči, tlačiť pred sebou plný kočík s nákupom a zároveň venčiť troch senilných psov v meste. Držať dieťa celú noc posediačky na rukách, len aby sa vyspalo. Takmer rok. Čítať 30x za deň tú istú knižku a potom aj 30x za noc. Každý deň. Každú noc.

Naučila som sa uvariť kompletný obed za 30 minút. Akceptovať bordel v dome, v aute, na záhrade, v taškách. Bordel všade. Ja, predtým chronická upratovačka. Naučila som sa konečne počúvať svoju intuíciu a telo. Na prahu 40tky. Dokázala som dojčiť 3 roky. Neodísť od syna ani na jedinú noc. Nenechať ho vyplakať. Počítať jeho chĺpky na tvári a rátať jeho nádychy, keď som mala spať. Čítat MK, keď som mala spať.

Pochopiť, čo je bolesť. Strach. A láska. Hlboká, nekonečná, všetko presahujúca. 

Pochopila som, že som dostala najväčší dar. Že nie ja som učiteľom, ale som pokorným žiakom svojho syna a všetkých detí. Že som dostala jedinečnú šancu, znova pochopiť podstatu života, pretože som na ňu zabudla.

Že nie ja som dôležitá.

Že aj na modrom koníku sa dajú nájsť ženy, ktoré ma nadchýňajú, inšpirujú a dojímajú. Že som medzi nimi našla jednu, ktorá zostane v mojom srdci do konca môjho života.

Je toho žalostne málo, čo som stihla a čo som sa naučila. Snáď aspoň niečo z toho bolo podstatné.

Ďakujem ti, chlapček môj, za každú sekundu s tebou. Za všetko, čo ma trpezlivo a s láskou učíš. Za čistotu tvojej duše. Za láskavosť, s ktorou prehliadaš moje nedostatky a pochybenia. Za tvoj neuveriteľný smiech, voňavé bozky, teplé ručičky v tých mojich a studené nôžky pod mojim paplonóm.

Za pocit, keď mi zaspávaš v náručí. Ešte stále.

Ešte chvíľku, prosím ťa.

Ďakujem ti @lenkald za tvoje priateľstvo.

Čítaj celý článok
lenocka1984 AMBASÁDORKA
Dnes o 01:43
Milujem ju :heart:
Zobraz celú správu
(1 fotka)
matka1984
Dnes o 01:27 Čítané 4x

NUANCE .... krásne znejúce slovo z francúzštiny, ktoré znamená "jemný rozdiel". Niečo, čo si možno na prvý pohľad ani nevšimnete.  Taká je aj naša príroda, niekedy pre nás neviditeľná a pritom veľmi dôležitá. Ja som si cestu a lásku k nej našla až rokmi, ako som "dozrievala". Teraz mám 33, a kedysi mnou najväčšmi milované mesto, dnes rada  vymením za pobyt v prírode. Za kľud, oddych, ale najmä za tú krásu a čistotu, ktorú nám ponúka. Ale aj plody, ktoré nám dáva. Veľa o liečivej sile prírody vedia aj producenti kozmetickej značky NUANCE.  Keďže kozmetika NUANCE je založená na prírodnom zložení, a obsahuje viac ako 50 účinných látok prírodného pôvodu a niekoľko patentovaných extraktov.  

A tak som sa veľmi potešila, keď ma spomedzi mnoho žien vybrali na testovanie tejto kozmetiky, ktorú som doteraz vôbec nevyskúšala. Navyše išlo o testovanie luxusného radu, zlatej masky od NUANCE a micelárnej vody pre suchú pleť.

Hovoriť žene o úžasných - z prírody pochádzajúcich - účinkoch masky a micelárnej vody je jedna vec, ale navyše potešiť oči tejto ženy krásne luxusne vyzerajúcim obalom je vec druhá. Takže pre mňa toto spojenie znamená ako silné DVA V JEDNOM. Luxus v spojení s prírodou.

Základom každej krásnej pleti je určite dôkladné odličovanie. Na to som už vďaka svojej kozmetičke prišla dávno. Keď som bola mladšia, občas sa mi stalo, že som šla spať neodlíčená. Poznáte to, keď máte za sebou ťažký deň a večer vám padá hlava pri knihe alebo telke, a tak sa zmôžete maximálne na umytie zubov. Moja pleť bola suchá a nikdy som netrpela akné. Ako však rôčky pribúdali a moja suchá a citlivá pokožka, ktorá nikdy nepotrebovala žiadnu špeciálnu starostlivosť, zrazu začala na seba upozorňovať.  Zrazu sa začali tvoriť prvé vrásky, drobné vyrážky na lícach, podkožné mílie. Vyhľadala som kozmetičku, ktorá mi dovtedy stačila na úpravu obočia. Moja suchá a citlivá pleť vyžadovala starostlivosť. Vzala som si k srdcu rady kozmetičky. Ochraňovať pokožku pred slnkom, prachom, nečistotami z ovzdušia, pravidelne používať krémy, nechodiť spať neodlíčená, a až na dokonale čistú odlíčenú pleť si nanášať živiny vo forme masky či krému. Práve ona mi poradila vymeniť aj micelárnu vodu za pleťové odličovacie mlieko a tonikum. A tak, pri testovaní tejto dvojice, išlo naozaj o TEST PREŽITIA, keďže som moju vernú dvojku vymenila za jednu fľaštičku magickej micelárnej vody pre suchú pleť.

Micelárna voda ma na prvý pohľad zaujala svojím krásnym flakónikom. Ako každá žena milujem krásne veci, ktoré potešia aj oko. V tomto prípade ma očarila jemnosť spojená s eleganciou. Bledomodrá farba, ktorá evokuje vodu a čistotu spojená s luxusnou zlatou. Dizajnéri, ktorí navrhovali obal, si dali naozaj záležať. Tie, ktoré by ste sa rozhodli micelárnu vodu niekomu dôležitému (mame, sestre, najlepšej kamarátke) darovať, určite sa nebudete hanbiť za takú nádheru.

Čo ma však samozrejme zaujímalo najviac, bol obsah tejto fľaštičky. Micelárna voda pre suchú pleť obsahuje extrakt z goji, ktorý je silným antioxidantom. Suchej a poškodenej pleti sľubuje naštartovať regeneračné procesy. Ak máte suchú pleť, určite pochopíte, o čom píšem. Suchá, šupinatá pleť potrebuje regeneráciu ako soľ. Ja momentálne šupinatou pokožkou netrpím, lebo ju pravidelne hydratujem. Ale počas používania micelárnej vody pleť bola krásna a šupiny sa netvorili. Ďalšia dôležitá zložka - extrakt z nechtíka lekárskeho - je vynikajúci pomocník, keď sa vám na tvári objaví vyrážka. Má totiž hojivé a protizápalové účinky. Možno ste niektoré také ako ja, a do jednej či dvoch vyrážok na tvári si budete chodiť toľko, kým nemáte na tvári chrastu :slight_smile: Na sebe som si teda otestovala, že chrastičky alebo iné nedokonalosti na tvári, sa mi rýchlejšie hojili, vysušili sa a odlúpili. A tak som na tvári behom troch dní už nič nemala. No a veľmi dôležitá zložka pre suchú pleť je glycerol a alantoín, ktoré pleť hydratujú.  Pri hydratácii sa trošku pozastavím. Ako som si nanášala na tvár micelárnu vodu, počiatočné osvieženie pleti neskôr prerástlo do jemného pnutia. To ma trošku zarazilo a hovorím si, že najlepšie pre mňa bude vrátiť sa k svojmu mlieku a toniku. Dala som však vodičke šancu a vyskúšala som si jej nanášať viac. Vatový tampón som dostatočne "namáčala" micelárkou a najskôr pleť očistila. Potom ešte na ďalší čistý tampón som opäť naniesla viac micelárnej vody a vklepala som si ju do pleti. Takto som cítila dostatočnú hydratáciu. Na takúto odlíčenú pleť som si potom naniesla krém.

Čo sa týka odličovania, odstraňovania nečistôt, nánosov make-upu a mascary, hodnotím micelánu vodu známkou dobre. Hlavne čo sa týka odstraňovania mascary. Stávalo sa mi, že aj napriek tomu, že sa mi zdalo, že mascara je dokonale odstránená, ráno som sa zobudila s menšou machuľou pod okom z mascary. Tu opäť pripomeniem, že treba používať väčšie množstvo micelárnej vody a treba sa s odstránením mascary viac "vyhrať".

Pre dokonale odlíčenú pleť je ako čerešnička na torte kvalitná maska. Zlatá maska od NUANCE je určená najmä na vypnutie, oživenie pleti a vyplnenie hlbokých vrások. Ak toto vaša pleť zatiaľ nepotrebuje, maska nie je určená pre vás. Ale kľudne ňou obdarujte vaše mamy, staršie sestry či kamarátky, ktoré toto pre svoju pleť potrebujú. Poviem vám prečo?

Ja už žiaľ menšie hlbšie vrásky mám. Nijak špeciálne s nimi zatiaľ nebojujem. Občas nejaká maska, krém s kyselinou hyalúronovou či nejaké to sérum. A tak som sa maske, ktorá sľubovala vypnutie pleti, vyplnenie vrások a pozdvihnutie povädnutých kontúr, skutočne potešila. Navyše, ako som si začala "študovať" príbalový letáčik so zložením masky, som zostala príjemné prekvapená, akého "ZLATA" sa mi to dostalo do rúk. Maska obsahuje patentovaný extrakt z kališných lístkov bieleho ibiša a dužiny baobabu. Toto spojenie sľubuje účinne spomaliť procesy starnutia pleti. Šetrne znižuje kontrakcie tvárových svalov, čím aktívne vrásky vypína. Zvyšuje množstvo podkožného tuku v lipo-atrofických zónach, ktoré sú typickým prejavom starnutia pokožky, čím zabezpečuje pleti prinavrátenie objemu a vyplnenie vrások. Podporuje syntézu proteínov, ktoré sú zodpovedné za súdržnosť buniek, vďaka čomu sa stáva pleť pevnejšou.  Ďalším dôležitým prvkom je extrakt z listov červeného viniča, ktorý je bohatý na fenolové zlúčeniny, ktoré podporujú mikrocirkuláciu tak, že redukujú vačky pod očami. Extrakt z listov ginkga má významné antioxidačné účinky. Chráni kolagénové vlákna a zabraňuje starnutiu kože. Aktivuje mikrocirkuláciu, čím pomáha zamedzovať tvorbe tmavých kruhov pod očami. Maska obsahuje aj extrakt z rumančeka, ktorý pleť zjemňuje, zvlhčuje a regeneruje. Extrakt z kukurice pokožku tiež zjemňuje a regeneruje. A čomu som sa ja začudovala a potešila, že tento extrakt z kukurice je vhodný aj na citlivú pleť  a okolie očí. Keďže väčšina masiek sa má väčšinou vyhýbať očnému okoliu. No a posledný významný extrakt z jantáru, ktorý táto maska obsahuje, má silné antioxidačné účinky, vďaka čomu spomaľuje procesy starnutia pleti.

Okrem tohto úžasného obsahu ma potešila tá nádherná zlatá farba s jemnými trblietkami, nádherná vôňa a super jemná konzistencia.

Výrobcovia odporúčajú masku nanášať jedenkrát za týždeň. Pre lepší efekt som sa rozhodla používať ju dvakrát do týždňa.

Masku som si naniesla na dôkladne vyčistenú pleť. Krúživými pohybmi (nekrúžila som však dlho) som si ju vmasírovala do tváre. Naniesla som si ju v takom množstve, aby mi po vmasírovaní zostala jemná vrstva na tvári. Takto som si potom nechala masku pôsobiť 20 minút na svojej tvári. A snažila som sa vždy si pritom odpočinúť.  

Po troch týždňoch poctivého používania sa mi jemne vyplnili vrásky okolo úst a tiež povädnuté líca a povädnuté očné okolie sa mi vyplo. Klamala by som, ak by som nespomenula, že maska prinesie výsledky, aj ak budete ponocovať, vyhýbať sa vode oblúkom a podobné experimenty.... NIE. Skrátka, k tejto čarovnej maske je dobré dopriať si aj kvalitný spánok a pravidelný pitný režim. Toto podľa mňa patrí ako doplnok k tejto maske, týmto len podčiarknete jej účinky. Ja som badala rozdiely, keď som išla neskôr spať a málo som pila. Používaním masky aj farba pokožky bola živšia, nie sivá a mdlá.

Výhody zlatej masky by som zhrnula do nasledovných bodov:

- jemná konzistencia a krásna vôňa,

- podvihnutie povädnutej pokožky na lícach a očného okolia,

- čiastočné vyplnenie vrások,

- živšia farba pleti.

Spoločnosť NUANCE sa snaží ponúknuť ženám niečo špeciálne s prihliadnutím na daný typ pleti. Ja som na svoju suchú a citlivú pokožku s už začínajúcimi vráskami dostala správnu kombináciu. A odporúčam to aj vám ostatným, vybrať si správne, to, čo vašej pleti vyhovuje najviac.

Ďakujem modrému koníku a tiež spoločnosti NUANCE, že ma vybrali na testovanie tejto dvojice kozmetických vychytávok, a mala som tak možnosť dopriať svojej pleti niečo špeciálne. Vyživiť ju kvalitnými extraktmi prírodného pôvodu a pritom potešiť aj moje žensky náročné a vyberavé oko.

#test_nuance3

Čítaj celý článok
mirstan
27. júl 2014
Naše princezničky 361 fotiek 4 nové fotky
michaile
Správa bola zmenená Včera o 23:40
Pamätám si ako som v deppe čakala muža po pretekoch s Lilkou v brušku jak vždy kopkala keď jej tatino hovoril aký mal čas a aký pohar vyhral . Vždy vravel že bude po ňom že to cíti a mal pravdu no :joy:
Zobraz celú správu
(1 fotka)
patimirqa777
Včera o 23:33
Neviete prosim poradit, či v Ikei zozeniem nahradne nozicky k stoliku LACK? Vdaka za skusenosti:heart:
Zobraz celú správu
swiete
Včera o 23:22
Tak moj milacik ma uz 1rocik:hugging::heart_eyes:Amaterska torticka podla predstav maminky a s pomocou babky a sestry dopadla celkom fajn a Samik slusne ochutnal z kazdeho ovocia a ani si nezababral slavnostny odev:joy:Dakujem #abriela za doplnky na torticku...:kissing_heart:
Zobraz celú správu
(2 fotky)
michaile
Včera o 23:10
Milujem tento pohlad :heart:
Zobraz celú správu
(1 fotka)
kulinan
Včera o 23:07
Dievčatá poradte prosím, neviem ako sa to vola a teda neviem to nájsť. Naši to hrali na dovolenke v hoteli Sitno. Bola obrazovka, oni stáli pred nou a vlastne ako keby boli na obrazovke, rozne hry tam boli. Napríklad jazdili po vode na clnoch a podobne . Ako to hladať, pod čím? Rada by som to kupila pod stromček,len neviem čo hladať. Máte skúsenosť? Dakujem
Zobraz celú správu
anelap
3. okt 2017
Ide to aj zdravšie 33 fotiek 1 nová fotka
myrca_m
Včera o 23:03
Dakujem za :sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart:
Zobraz celú správu
monillia
Včera o 23:02
Zobraz celú správu
(1 fotka)
zabka1611
Včera o 22:57
#materska_demencia Zohrievam v rure mäso,sem tam mrknem ockom ci uz šťava buble....stale nic,no po pol hodine mi uz prislo divne,že sa nič nedeje....baby...zabite ma,sak ja rozmrazujem :joy::joy::joy::joy:
Zobraz celú správu
janocka84
Včera o 22:55
Milujem :heart::heart:
Zobraz celú správu
(6 fotiek)
penelope159
Včera o 22:29
Ahojte
Ja som.uz zúfalá. Dcérka má strašne husté,dohe, vlnité vlasy a strašne sa jej zamotavaju, viete mi odporučiť nejakú kefu,šampón, kondicionér ? Žeby jej lepšie ako rozceaat vlásky ? Ďakujem pošlem srdiečko :slight_smile:
Zobraz celú správu
simonaskundova
Včera o 22:29
Dobrý večer veľmi vás prosím o poradenie ako dám dole žuvačku z trička ? Stretol sa už niekto stym ? A čo Vám pomohlo prosím vás aby ste tu žuvačku dali dole ďakujem za odpovede :blush:
Zobraz celú správu
kattarina1983
Včera o 22:10
Ludia ja uz fakt nechapem.pred dvoma mesiacmi sme bojovali zo vsami.po troch tyzdnoch isli decka do skoly s cistymi hlavami a dneska zase najdem zive vsi u dcery.uz fakt neviem co s tym.skusali sme paranit,octovu vodu,tea tree sampon
Na nervy som uz.to sa toho nikdy neda zbavit?
Zobraz celú správu
zanka29
Včera o 22:08
Mamicky,rozmyslam kupit na vianoce hovoriace knizky.viete mi poradit ci albi alebo iris? Dakujem za kazdy nazor
Zobraz celú správu
vierazik
Včera o 22:07
Práve som dostala neskutočne veľa srdiečok a neviem komu za ne poďakovať. Dovolím si aspoň touto cestou. Veľmi pekne za ne ďakujem. Som z nich úplne vykolajená :slight_smile:
Zobraz celú správu
simona199
Včera o 21:49
Ahojte, prosim Vás máte skúsenosti s týmto mikroskopom z Lidla? Oplatí sa? Dakujem
Zobraz celú správu
(1 fotka)
boris_tpd
8. dec 2017
Už zajtra 9.12.2017 Farmárske trhy ŠPECIÁL na parkovisku pred TPD v Bratislave .
Tešíme sa na Vás !
od 9:00 – do 14:00
Zobraz celú správu
(1 fotka)
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia