17denní synek byl dosud v nemocnici. Jak rozjet kojení?

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně kojení. Synek má 17 dní, ale dosud byl v nemocnici. 11 dní beze mě, mlíčko jsem mu nosila. 5 dní jsme byli spolu v nemocnici, ale už jsme od pátku doma.

V nemocnici mi kojit ještě nechtěli dovolit, protože měl zápal plic a aby se naučil správně dýchat při papání. Takže dostával a i nyní doma dostává přes lahvičku umělé mléko + já stále odsávám.

Beru pískavice, i Benedikt 3x3, piji dostatek vody, ale mlíčka odsaji jen kolem 40 ml z obou prsou.

Proč mi jde jen tak málo mlíčka?

A jak správně rozběhnout kojení?

Od soboty ho přikládám, co to jde, sice se už tolik nerozčiluje na začátku, ale i tak pocucká trošku a začne se odtahovat a byt nervózní.

A jak zjistím, že mu z prsou něco jde?

Jak dosáhnu, aby byl už jen kojený?

Je možné, že se mi kojení už nepodaří rozjet?

Děkuji

Dobrý den,

měli jste těžký začátek, ale nyní je miminko už zdravé a nic nebrání kojení. Doporučuji především co největší blízký kontakt kůže na kůži. Udělejte si pelíšek a buďte tam spolu klidně celé dny a noci. Zkuste kojení v savčí poloze - www.prirozenekojeni.cz. Dále můžete zkusit dokrmovat cévkou přímo při přisátí miminka k prsu viz. www.infookojeni.net. Zbavíte se tak lahvičky, která je potenciálním velkým rizikem rozkojení a spokojeného kojení.
Nebojte se, to, co odsajete není to, co miminko dokáže vypít. Odsávání je mechanika, kojení je vztah, hormony, chemie a láska. Kojte co nejčatěji, často střídejte prsa, hodně kojte v noci - velmi doporučuji společné spaní. Postupně se tak dostanete k výlučnému plnému kojení.
Netlačte na pilu a nechejte tomu volný průběh, kojte přirozeně a užívejte si to. Není důvod, proč by to nemělo jít.
Velmi držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová