Čtyřměsíční dítě přes den odmítá prso. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
7. únor 2021

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu ohledně kojení čtyřměsíční dcerky. Kvůli silnému refluxu a horšímu prospívání jsme začali přikrmovat i umělým mlékem plus se snažím i kojit tak často jak se jen dá.

Zde nastává problém. Dcera se přes den odmítá přisát, odtahuje se a pláče. Kojit se mi daří pouze tehdy, když je v polospánku. I to ne vždy.

Existuje nějaký dobrý způsob nebo technika, jak děťátko v takové situaci uklidnit?

Jak donutit dítě, aby se přisávalo i během bdělosti?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemám více informací ohledně řešení refluxu a zda se potíže zlepšily, nicméně umělé mléko tento problém příliš neřeší, často stačí spíše úprava polohy u kojení, způsob manipulace s miminkem apod., záleží na konkrétních potížích.
Nicméně nyní problém souvisí spíše se způsobem JAK (nebo také ČÍM) dokrmujete. Pokud lahvičkou, je to velmi pravděpodobně důvod aktuálních potíží. Je velmi typické, že ve věku kolem 3-4. měsíce se miminka, která jsou kojena a zároveň dokrmována UM lahvičkou přikloní jen k jednomu způsobu krmení a sice k lahvičce. Je to pro ně snazší, méně namáhavé, jednodušší. Pokud se miminko ještě občas kojí, máte ještě šanci zvrátit hrozící odstavení. Zkuste přejít na dokrm cévkou přímo při kojení - viz. www.infookojeni.net. Přímo při kojení tak dítě dostane i dokrm, nezvyká si na lahvičku a máte také šanci postupně dokrm úplně zredukovat tím, že budete pomalu ubírat množství UM a tím častěji a déle kojit.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová