Jak překonat laktační krizi u 7týdenního syna?

Zodpovězené
25. kvě 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně zatím výlučně kojeného 7týdenního miminka, které má laktační krizi. Krize trvá už asi týden. Miminko přikládám tak často, jak se dá, i každou hodinu.

Problém je, že syn je stále hladový. Vždy, když si trochu z prsou vytáhne a více už nejde, tak začne mávat s ručičkama, odtrhává se a hned přisává k prsu. Následně to vyústí do hrozného pláče a není možné ho uklidnit.

Kojící polohy i přisátí máme správně - zkontrolováno laktační poradkyní asi ve třetím týdnu. Spíme spolu v jedné posteli a také si ho přikládám na holé tělo. Po kojení jsem si vždy zkusila ještě něco odsát, ale absolutně nic se mi nepodařilo. Piju hodně vody, kojící čaje a snažím se dostatečně jíst.

Jak se dá takový stav překonat?

Jak mám syna nasytit?

Děkuji

Dobrý den,

ano, podobné krize občas nastanou a lze je ideálně tzv. prokojit. Zkrátka kojte a kojte. Kojte v různých polohách, často střídejte prsa, hodně kojte v noci. Prso nenuťte, jen nabízejte, pokud nechce, nevadí, zase později. Velmi doporučuji tzv. savčí polohu viz, www.prirozenekojení.cz. Podobná reakce nemusí být nutně na tok mléka, ale třeba i na pohyb střev a potřebu vylučovat (bezplenkovací maminky velmi dobře znají), savčí poloha by mohla pomoci. Kojte miminko jen v plence, zkuste si udělat takový restart, jako po porodu.

Děláte vše správně, je možné, že procházíte prvním růstovým spurtem a krize bude brzy překonána.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová