Jak uspokojit 8měsíčního syna, když mi mléko teče velmi pomalu?

Zodpovězené
23. srp 2021

Dobrý den,

vždy jsem kojila na požádání a měla jsem dost mléka, které se rychle spouštělo.

Nyní má syn 8 měsíců a když pláče, nakojím ho, cucá, ale mléko mi neteče rychle. Syn pak velmi pláče. Na prsu hodně pláče. Teprve když nekojím 4 - 5 hodin, tak mi mléko začne téct. Tehdy je syn spokojen.

Pro jistotu mu dávám z obou prsů, ale stále se vzteká a pláče. Když ho dám pryč, dám dudlík a je klidnější.

Co mi doporučujete?

Máme přejít na lahvičku?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak jste zařazovala příkrmy, někdy se toto stává, když nahrazujete kojení příkrmem. Především trpělivost, při kojení často střídejte prsa, zkuste prokojit pár nocí, laktaci to pět nakopne. Dobré je společné spaní a tulení. Lahvičku bych doporučila jen pokud by neměl dostatečný váhový přírůstek. Pokud prospívá, dostává příkrmy, občas se nakojí a případně dostává tekutiny i z pítka nebo hrnečku - má min 6 počůraných plen denně, pak je vše OK.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová