Je možné začít kojit 11týdenní dítě?

Zodpovězené
23. zář 2022

Dobrý den,

můj syn má 11 týdnů, narodil se sekcí. Po porodu byl 6 dní v jiné nemocnici než já, protože se narodil ve 35. týdnu. Zkoušela jsem kojit, ale malý se nedokázal přisát. Odsávala jsem si mléko, ale neutvořilo se mi.

Syn pije umělé mléko Nutrilon AR kvůli refluxu.

Myslím si, že šlo spíše o psychoblok. Porod a události po něm nebyly pro mě dobře. Včera jsem si při sprchování musela masírovat prsa, protože mě pobolívala a z pravé se mi vytlačila žlutá tekutina.

Může jít o mléko?

Je možné i ve věku 11 týdnů miminka začít kojit?

Děkuji

Dobrý den,

začít kojit samozřejmě můžete - prostě to zkuste. Nečekejte zázraky, ale občas to vyjde. Pokud se syn začne přisávat a bude se snažit sát, zkuste místo lahvičky dávat příkrm UM cévkou přímo na prsu. Naučíte tak miminko sát z prsu a zároveň podpoříte opět laktaci a mléko se může začít opět tvořit. (Info o dokrmu cévkou na www.infookojeni.net).

Každá kapka dobrá a nyní, když už jste v pohodě, proč to nezkusit. Případně je možné kontaktovat dobrou LP v okolí, aby Vás navštívila a ukázala možné polohy, probrala rizika, co je ok, co ne apod.

Velmi také doporučuji web www.prirozenekojeni.cz, kde najdete velmi zajímavé info o kojení v savčí poloze a další.

Moc a moc držím palce, je skvělé, že o kojení uvažujete.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová