Kojení bez kloboučků. Jak na to?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

při kojení bych se chtěla zbavit kloboučků. Když zkouším kojit bez nich, tak můj čtyřtýdenní syn je nervózní a neumí se přisát, takže mu to jde těžko. S kloboučky mu to jde jednoduše. Vím, že by měl být bez nich.

Co mi doporučíte?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je to tak, jak píšete. Váš syn se naučil přisávat a sát z kloboučků. Miminka mají pusinku velmi citlivou a nyní, napřímo mu to dělá potíž, už to jako neumí. Nebojte se, prostě přikládejte, vydržte, zkoušejte nové polohy, samopřisátí. Zkuste tzv. savčí polohu (viz. www.prirozenekojeni.cz). Každé miminko to nakonec zvládne, je to jen o trpělivosti.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová