Bojkot kojení. Kdo a za jak dlouho překonal? Co pomohlo?

surikata131
10. pro 2021

Ahoj, tak bohužel se nás asi týká bojkot kojení, malá skoro 4 měsíční se slušně nají jen v (polo)spánku, přes den hrůza, odtahuje se, vzteká,propíná, buď se ani nepřisaje, nebo se po chvilce pouští. Nasadila jsem včera byliny (benedikt,řecké seno), kojící čaj, hodně piju, vzala si malou na noc do postele, snažím se přikládat často. Trvá to 4.den a já si říkám, jak dlouho to asi tak můžu vydržet, protože to je furt něco, doma mám ještě dvouletou (u té nikdy s kojením nebyl problém). Dudlík nemá, flašku nechce (zkoušela jsem včera dát jí rozmražené MM). Zavinovačku nemáme, teď ji často doma nosím v nosítku. Doteď mi přišlo, že mám mlíka hodně, přibírá cca 1kg/měsíc (má přes 7kg). Ještě v pondělí jsem měla dopoledne nalité prsa, teď mám pocit čím víc to řeším, tím je toho míň.
Prosím, komu se toto povedlo úspěšně překonat, co konkrétně vám pomohlo a jak dlouho to trvalo? Neraďte dát UM, to je pro mě poslední možnost, pokud by se to aspoň do 3 týdnů nezlepšilo 🤦‍♀️😭 ale zas nemám úplně čas na nějaké psí kusy jako furt odsávat a krmit se suplementorem, ležet půl dne nahá s dítětem v posteli apod. Díky

zrzinda
10. pro 2021

Ahoj, my měli to samé. Jakmile jsem se k malé přiblížila s prsem, začala ječet jako blazen. U mě asi nejvíc pomohlo, když jsem si v hlavě srovnala, ze se svět nezboří, když nebudu kojit.
Mala z jedné flasky rozmrazene MM taky nechtěla, ale zkusila jsem jinou a z te to šlo.
Fakt jsme měli dny, kdy jsem jenom odsavala a dávala z flasky.
A pak ani nevím jak, najednou byl klid. Teď je ji 9 měsíců a kojim úplně v pohodě.
Drz se 🙏 Pamatuju si, jak jsem kvůli tomu strašně brecela, bylo to fakt na palici.

surikata131
autor
10. pro 2021

@zrzinda mě by se právě svět trošku zbořil, no 😀🤦‍♀️ Na palici to teda opravdu je. Nevzpomínáš si, jak dlouho to cca trvalo?

pexi
10. pro 2021

@surikata131 u nás proběhl už ve 2 týdnech a asi tě nepotěším, trval skoro 2 týdny. Ale překonali jsme a kojila se pak ještě dlouho.
Jinak dudlík nikdy neměla - nechtěla ho. A flašku jsem jí nedala... půjčila jsem si váhu a zjistila, že přibírá normálně, tak jsme bojovali dál a pak to ze dne na den přešlo samo.

mysh_me
10. pro 2021

Taky jsme si tim prosli, um jsem nechtela dat a ani jsem neodsavala, nezkousela flasku. Pri bojkotu jsem zkousela kojit ve vselijakych pozicich, v sede v leze na fotbalistu i na savce, menit i prostredi, napr misto v posteli jit do obyvaku na gauc, podeprit se jinym polstarem. Obcas jsem ji nechavala spat na sobe, treba jeden z dennich spanku jsem ji po uspani nepolozila a lezela s ni. Ale zadny svlikani a nonstop prikladani jsem nedelala. Asi nejvic pomohlo kojit v polospanku, jen se zacala budit hned jsem strcila prso a necekala az se rozkouka a probere. Trvalo to cca tyden, mozna deset dni a najednou to bylo zase dobry 🤷🏻‍♀️ Vydrz, urcite to zvladnete. Hodne stesti

jjasmina
10. pro 2021

@surikata131 zkoušet a zkoušet i přes vztekani a vydržet, do 2 týdnu se to srovnala, já si jen vyhrnula triko a byl hysterak jako blázen. Pevné nervy a zkoušet, nic jiného, Um byla pro mě taky až jako poslední možnost

palja
10. pro 2021

@surikata131 u první dcery byly tyhle bojkoty pravidelně a rustovymi spurty. Nejdelší bojkot u ní trval 3 týdny. Kojit se jí dalo jen ve stoje, nacpala jsem jí dudlík ikdyz ho nechtěla a jak si dudlala, tak jsem jí za chůze vyměnila dudlík za prso a tak se nakojila. Tohle jsem dělala každý ten bojkot prostě mi to přišlo správné a že to tak má být. Jinak by se nenajedla a ujecela by se snad. Všechno jsme zvládli a kojena byla téměř do 3 let.
Teď mám druhou dceru, ta má 11 dní a už 2 dny sleduju že taky něco začíná. Chce hrozně prso, ale odtahuje se, olizuje ho, zobe jak slepička, ale správně se neprisaje a cucka na prázdno. Tahle dcera není vztekaci, dudlík nemá. Chvíli jí nechám a pak se zaměřím na správné přisátí, aby se napila. Ona se nakojí a je spokojená. Každé dítě to má jinak.
Přeju pevné nervy ať tohle období zvládnete ❤️🍀

zrzinda
10. pro 2021

@surikata131 Já to měla stejně. Brecela jsem manželovi na rameni jak blazen 😅 No, tak 2 měsíce to trvalo 🥺

kosi_cek
10. pro 2021

@surikata131 pokud tam nebyl ten vnější důvod (dudlík a tak), tak jsem zažila s 3tirozenou cca 4 týdny bojkot, už je to teda dost let zpět, přišel vlastně někdy hned po vážení u lékaře, za měsíc jsme šli znovu, ale to už cca týden malá pila v pohodě a za ten měsíc teda měla dost podobnou váhu, dr. naštěstí neřešil. Jinak jsem nedělala nic moc, uklidňovalo mě, že se to běžně stává, že jsem k tomu nezavdala důvod, ale bylo to i tak dost náročné. V tu dobu jsem ani raději nechodila z domu tak, abych kojila mimo a snažila se mít během kojení co největší klid, být sama s dítětem, zkoušela jsem ještě různé polohy, samozřejmě hodně střídat prsa a hlavně jsem se snažila toho co nejvíc nakojit v noci, fakt to bylo o nervy, nejen to nespokojené odtrhávání, ale když jsem chtěla přebalit a našla plenku úplně suchou. Každopádně, když už jsem z toho byla úplně na dně, tak bojkot odezněl stejně náhle jak dorazil..I starší děti mi bojkotovaly, ale ty měly dudlík a tam to bylo horší, jedno skončilo na UM a s prvorozeným mě zachránily přílrmy od 5ti měsíců, to se mi hodně ulevilo a kojení pak nějak fungovalo i s dudlíkem .U nejmladších dvou dětí naštěstí bojkot nedorazil, možná díky tomu, že cyklus u noch mi dorazil až později (ale nevím jestli to souvisí, navíc o moc později to zase nebylo).

surikata131
autor
10. pro 2021

@pexi 2 týdny jsou ještě Ok, horší, kdyby 2 měsíce, to už bych nejspíš nezvládla 🤦‍♀️😅

surikata131
autor
10. pro 2021

@mysh_me díky, změny poloh právě nepomáhají, jedině krmit když usíná/spí/hned jak se vzbudí, kéž by to u nás trvalo taky max 10 dní 🙏

surikata131
autor
10. pro 2021

@jjasmina ty ji holky, dáváte mi naději, 2 týdny nezní tak špatně 😅 to by se snad dali nějak vydržet ještě pár dní…
@palja ona dudlík hned plive, ale můžu zkusit…
@zrzinda no manžel to moc nechápe, že jsem z toho totálně na nervy 😅 že jsou horší věci, což samozřejmě jsou, ale mě aktuálně pořádně nejí ani jedno dítě a je to teda stres 🤷‍♀️ Teda ale 2 měsíce bych asi nedala

surikata131
autor
10. pro 2021

@kosi_cek my taky nikam nechodíme, teď by to ani nešlo…taky se snažím mít na krmení klid, ale nejde to ani v ložnici v posteli, když je bdělá…cucat si naprázdno ruku nebo nosítko, to Jo, ale prso ani za nic 🤦‍♀️ V noci jsi i schválně budila?

kosi_cek
10. pro 2021

@surikata131 ne nebudila, to si ani neumím představit, jen jak jsi psala, dítě by se nemělo úplně probrat a prostě jak sebou ve spánku trochu zašije, hned strčit prso, ovšem tak nějak to dělám běžně během společného spánku, jen jsem asi byla přirozeně ještě aktivnější v tom nabízení, když se dítko takhle zavrtělo a neměla snahu kojení třeba nijak zkracovat (což jinak někdy udělám a zkouším, jestli mi to projde, když už se cítím nepohodlně). Každopádně hodně sil a snad to brzy přejde.

llenka1
10. pro 2021

@surikata131 u nas od cca 4 mesiaca tvrdy bojkot asi 2 tyzdne, ja na prasky, kazde kojenie boj. Najlepsie polospanok. Nakoniec sa kojila len v leze, ale nesmela som sa jej ani dotknut, len vystrcit prso :D a toto trvalo asi dalsieho pol roka, nechodili sme fakt nikam, lebo vsak nelahnem si v parku na lavicku aby som nakojila :D spatne sa cudujem ze som to vydrzala.

malytlustyhroch
11. pro 2021

U nas pomáhal bílý šum (prostě jakékoli monotónní hučení - z youtubu, vysavač, větrák...), u prvního syna taky kolem 4 měsíců - to přešlo do týdne (a byl to nejdelší týden v mým životě). U druhého to bylo opakovaně a déle, ale ten to měl podmíněný zjevným zdravotním problémem + extra cholerickou povahou.

moni_12
11. pro 2021

@surikata131 mam zrovna celkem čerstvou zkušenost, u nas bojkot trval 3 tydny, uz jsem taky byla zoufala, kojila jsem v polospanku, nejlepe ve stoje a pohupovat🙈mesic byl klid a bojkot prisel znovu, opět 3 tydny boje... Ale vydrzely jsme a dneska ma dcerka 7 měsíců a koji se normalne. Dejte se do klidu, kojte v polospanku, to pujde.. A vydržet!

surikata131
autor
11. pro 2021

@moni_12 teda po měsíci zase? To bych už asi nedala…se to tak střídá, chvilku jsm odhodlaná, že to zvládnem, pak zas přijde beznaděj…chtěla bych vydržet aspoň do toho půl roku (ještě 2m), ale zas aby to nebylo na úkor zanedbávání starší dcery. A nedokážu si představit, jak zvládnem Vánoce (návštěvy u babiček), pokud to ještě bude trvat

surikata131
autor
11. pro 2021

@llenka1 půl roku nééé 🤦‍♀️😅 proto se snažím udržet kojení, protože mi to přijde praktičtější na výlety apod., je prakticky neomezené množství vhodné teploty stále s sebou 🤷‍♀️

surikata131
autor
11. pro 2021

@malytlustyhroch díky, šum jsem ještě nezkoušela
@palja tak jsem zkusila dudlik, ten vesele dudlala, jak jsem ho vyměnila za prso tak hysterák 😭

moni_12
11. pro 2021

@surikata131 chápu, ja premyslela stejně. Zkuste vydrzet, zlomi se to!! Nabizejte prso, ale nenutte.. A prostě kojit pri uspavani, v polospanku, pred uplnym probuzením... U nas byl asi problém dudlik, i kdyz ho mela minimalne, asi ji to zmatlo. Bohuzel se to pak vratilo zpět, ale to nemusí být vas případ 🙂 pritom starsi syn dudlik mel a kojil se do 15 mesicu, kazdy dite je fakt jiný. A uvidíte, kdyz se date do klidu, zlepší se to. Vim, lehce se to rika... Zkuste.

surikata131
autor
12. pro 2021

@moni_12 díky 🙂 tak nějak to praktikujeme, tak snad se to zlepší...

surikata131
autor
12. pro 2021

@malytlustyhroch díky za tip na bílý šum, dnes docela fungovalo krmit v posteli při zaplém vysavači 🤦‍♀️🙏

zrzinda
13. pro 2021

Já si ještě vzpomněla, že nám fungovalo, když na malou během kojení mluvil manžel. Ona na nej koukala a vesele se kojila. Chápu, ze to nejde úplně přes den, ale třeba občas 🙏

surikata131
autor
13. pro 2021

@zrzinda díky, je to teď o něco lepší, po každé zafunguje něco jiného…někdy se nají normálně v náruči, někdy v posteli při zaplém vysavači, někdy až jak se unaví a usíná…