Občasný pláč u kojení. Máte zkušenost?

mvagnerovaa
12. led 2021

Dobrý večer, prosila bych o radu, mám 2m dcerku a kojím, většinou u prsa usíná... ale někdy se vzteká až pak lehce pláče..
Kojím z obou prs, protože v jednom se mi mléko tolik netvoří, tak aby nezmizelo úplně. Následně dám po kratší pauze druhé a papá, papá a najednou se odpojí a začne sebou házet jak kapřík, tak ji dam zpět bradavku a začne ji cucat jak o život, jak kdyby nejedla 3 dny snad, začne se zase odpojovat a začne se celá kroutit, kopat a začne plakat... tak ji vezmu do ruky, ale to řve pak úplně... tak ji zpět zkusím přiložit k prsu a pije zas jako o život, ale po chvilce se opět pustí a začne plakat... tak ji pak dám odříhnout a zkusím ji uspinkat... přijde mi, jestli není prostě unavená nebo zda to nejsou prdíky, ale proč by pak pila jak blázínek... nevím.. máte někdo zkušenost?
Děkuji a přeji krásný večer. 🙂

lenka421
12. led 2021

To mi pripomina jak to bylo u nas. Takto to zacalo, placem protoze to mleko po chvili uz neteklo tak rychle a ona se musela vic snazit. Po par dnech to prerostlo v bojkot kojeni a problemy s kazdym prisatim, pak uz neslo kojeni pres den a jen v noci v klidu a pak uz se neprisala ani v noci - to bylo ve trech mesicich. Starsi jsem pritom zvladla kojit asi 10 mesicu a to jsem mela mleka urcite mene. Snad nekdo poradi vic ale urcite si najdete vse o bojkotu kojeni a snazte se to zachranit dokud to jde, at nedopadnete jako u nas.

anett1309
12. led 2021

@mvagnerovaa dobrý večer, zkuste zabaly na prsa ze salátů a nebo potom před kojením teplou sprchu na prsa aby se mléko více uvolnilo. Potom ještě mohu poradit masáž prsou před kojením, tím by se také mělo uvolnit mléko, každé prso aspoň dvě minutky pořádně promasírovat. Měla jsem to samé a sprcha s promasírování vždy pomohla 🙂

mvagnerovaa
autor
12. led 2021

@lenka421 jéje, tak moc děkuji za radu.. tak snad o nej nepřijdu.. 😔

mvagnerovaa
autor
12. led 2021

@anett1309 moc moc děkuji!

chumlee71
12. led 2021

@mvagnerovaa mě to malý začal dělat od dvou měsíců u pravého prsa a jak píše lenka421 odmítal prso přes den a pak i v noci a od té doby kojim pouze z jednoho prsu. Malý bude mít rok a zatím pořád kojim. A dělá ti to jen u jednoho prsa nebo u obou?

anett1309
12. led 2021

@mvagnerovaa potom ještě mohu poradit, ale to by byla spíše ta poslední varianta. Kdyby nic nepomáhalo, tak zkusit odsát do flašky a dat z flašky, lépe se jí bude tahat a třeba to pro ni bude lepší. Ale potom zase to bude náročnější na čas, než to odstrikate a potom s ohříváním.

mvagnerovaa
autor
12. led 2021

@chumlee71 no dělá to u obou, ale pokaždé úplně jindy... ne ve stejný čas a ne každý den... tohle mi začala dělat asi i 2-3 týdny po porodu a ještě furt naštěstí kojím, ale 2 dny teď byla naprosto v pohodě... a dnes už zase začala u těch prsou se vztekat... a hlavně je to jak kdy.. někdy to dela jen přes den a večer dobrý, dnes prave přes den úplně v pohodě, ale teď k večeru začala.. tak nevím 😔

mvagnerovaa
autor
12. led 2021

@anett1309 no.. než bych odstrikala, tak už by měla 5 měsíců 😂 mě to nejde vůbec.. mám strašně slabý proud a ruční odsávačku jsem si nekupovala na radu, ze prý nikomu moc nefungovala, tak nevím 😔

mvagnerovaa
autor
12. led 2021

@chumlee71 a hlavně z porodnice pila z obou prs a pak už jen spíše z levého, prave moc nechce a taky je o číslo snad menší, plní se mi jednou- dvakrát za den a mléko je ale silnější než v tom druhým prsu, které se plní snad 3x a je úplně plné, to taky moc nechápu

misak48
13. led 2021

@mvagnerovaa zkusím nabídnout trošku jiný pohled - jestliže to nedělá nijak pravidelně, tak by to třeba nemuselo ani souviset s mlékem. Může se jí třeba začít chtít čůrat nebo kakat. Nám se to občas stalo a stačilo rozbalit plenku, podržet malou chvilku v klubíčku nad miskou nebo umyvadlem, ona se vyprázdnila a pak spokojeně pila dál...

merope
13. led 2021

@mvagnerovaa Já si z ruční odnesla náběh na zánět šlach - hned jsem přecházela na elektrickou. Jinak odsávání a ohřívání a vše kolem je opravdu velká otrava. Já to vzdala po pár měsících s tím, že buď se mlaďoch začne přisávat sám nebo končíme. Naštěstí se teda přisával líp a líp (nedonošenec - v porodnici se ani nezvládl přisávat, malá pusa na velké bradavky) a pak jsem kojila další skoro rok.

Co mě ještě napadá je, že i s tou odsávačkou pomohlo ji trošku posouvat, při různých pozicích "tahala" různé prsní žlázy. Tak jestli vždy nevypije třeba jednu a pak nepotřebuje pro jinou změnit polohu.

mvagnerovaa
autor
13. led 2021

@misak48 Děkuji, také mě toto napadlo, protože ona třeba když už se začne lehce vztekat, tak si ji dám do polohy aby si krkla.. prostě aby si odpočinula, dam ji druhé prso a pokračuje v pohodě dál... dnes večer třeba pila úplně ale úplně v pohodě i v noci a žádný problém, proto jak říkám, je to jak kdy no.. nebo zda si mám zavolat laktační poradkyni, ale oni si zase za to účtují peněz🤦🏽‍♀️ Aby to nebylo zbytečně no nevím😁🤦🏽‍♀️

mvagnerovaa
autor
13. led 2021

@merope zkusím děkuji 🙂

terezanovotna30
13. led 2021

U nás tohle začalo taky tak v šesti týdnech. Teď ve třech měsících to pomalu ustupuje. V noci vždy úplně v pohodě, přes den tyhle stavy. Já si myslím, že to bylo bříškem, bolestí. Takže správně dáváš v průběhu krknout a většinou se jede pak v klidu dál 😁. Jinak zkoušej co nejčastěji přikládat i tomu druhému prsu. Čím větší poptávka, tím víc se bude mléko tvořit, ještě určitě není nic ztraceno, laktace se přizpůsobuje podle potřeby miminka. A ještě zkus před kojením vypít teplý (klidně horký) čaj nebo vodu, po tom teče mléko jedna radost 😁. To tady radila jedna maminka a za mě super 😁. A hlavně pevné nervy, někdy je to opravdu očistec 😁, ale určitě nic nevzdávat a na flašku ani nepomyslet, to by mohl být definitivní konec kojení.

mvagnerovaa
autor
13. led 2021

@terezanovotna30 děkuji moc, piji prave weledu pro kojeni 🙂 alespoň, ze se Vám to upravilo,dekujiii 🙂

levandule_k
13. led 2021

@mvagnerovaa Ono je lepší dát peníze za konzultaci s kvalitní laktační poradkyní a vyvarovat se chyb, než přijít o mléko a kupovat UM, to také něco stojí.

mvagnerovaa
autor
14. led 2021

@mvagnerovaa tak moc ženy děkuji za rady, měla jsem tu laktační poradkyni a je vše v naprostém pořádku. ☺️ Děkuji všem za rady!