Šetrná odsávačka při každodenním provozu

anni89
1. únor 2016

Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem už tři měsíce v nemocnici s malou. Narodila se předčasně a protože má zdravotní problémy, lékaři mně upozornili, že nebude moct být kojená.
Už tři měsíce odstříkávám mléko ručně. Sice mám odstříkáno za 15 minut i když mám mléka dost (po 3 hodinách odstříkám 120-150 ml), ale začínají mně neskutečně bolet ruce. Jsem jak pepek námořník. Už jsem z toho unavená a nechci se smířit s představou každodenního odstříkávání po třech hodinách ručně.
V nemocnici je Medela elektronická. Zkoušela jsem ji dvakrát. Když jsem měla méně mléka a když už jsem ho měla jako teď. Bolí mně to. Mám z toho napuchlé bradavky, rudé části dvorců. Nevytahne tolik kolik odstříkám ručně i při regulaci tlaku. A když jsem chtěla odstříkat ručně, tak mi to strašně bolelo.
A to pomíjím fakt, že jsem měla bradavky jako korky od vína.
Vyzkoušela jsem ruční Medelu dvoufázovou, ale výrobce uvádí,že je na občasné použití.
Máte prosím někdo zkušenost s hodně šetrnou odsávačkou?
Děkuji.

brokovich
1. únor 2016

Ja mam tu ruční od Medely taky. Je hodně šetrna, takže radši odsavam elektronickou, protože mlíčko moc nemám a ta elektronicka mi i tu trosku vysaje. Myslím, že na občasné odsávání je to právě proto, že to trvá dlouho a člověka by bolely ruce, jiný důvod v tom nebude. Určitě ale budou bolet min z te odsávačky, než kdyz budes odsavat úplne rucne. Kdybys byla z Prahy, tak bych ti ji donesla půjčit, ale koukám, že jsi v Plzni. 😒 Jestli máš mléka dost, šla bych do te ruční. Ta tolik ty prsa "nezdime".

pav_la
1. únor 2016

Já mám dvojky narozené také předčasně, ani jednoho jsem nekojila. Odsávačka byla má nejbližší přítelkyně 6 měsíců, co tři hodiny, jak píšeš ... V porodnici mi dali na vyzkoušení elektrickou od Medely a el. od Aventu. Medelou mi to ze začátku vůbec nešlo, mléko neteklo, Avent mi vyhovoval více, pomocí té se mi rozjela laktace. Takže jsem zakoupila domů tu. Při plné laktaci jsem pak u kluků v nemocnici odsávala i tam zapůjčenou Medelou. Měli tam více typů a je pravda, že některou mě to také bolelo. Ale myslím si, že si prsa přivyknou, také jsem měla hodně červené a citlivé bradavky.
Chce to určitě vyzkoušet. V nemocnici, kde máš malou, není možnost vyzkoušet si více typů?

anni89
autor
1. únor 2016

@pav_la v nemocnici mi půjčili nástavec a poslali mně na tu Medelu elektrickou. Řekla jsem, že mi nevyhovuje, že budu raději odstřikovat ručně. Nikdo mi nic nenabídl jiného a pravda je, že mně to ani nenapadlo se zeptat. Zítra to zkusím.

dyndula
1. bře 2016

Avent, jde nastavit sila odsavani.

petrusew
1. bře 2016

@anni89 já měla medelu swing, díky ní sem se rozkojila i když to dlouho netrvalo. Při dceři jsem měla ruční avent a v porodnici ruční medelu. Ono je to těžké takhle radit, jde o to, že každé z nás může vyhovovat něco jiného.