Menstruace. Používáte látkové vložky nebo kalíšek?

editule86
31. led 2020

Dobré odpoledne, dámy, mám na vás otázku...Je tu některá z Vas, která používá látkové vložky při menstruaci nebo menstruační kalíšek? Už delší dobu zvažuji tyto produkty zakoupit, tak bych ráda věděla váš názor, zkušenost. Děkuji. 😊😊

olga_
31. led 2020

@editule86 Používám obojí a můžu jedině doporučit 😉

editule86
autor
31. led 2020

@olga_ a možná mám hloupý dotaz, ale jak to máte s čištěním/praním. Namáčíte vložky s mýdlem / práškem do lavoru nebo kbelíku a potom vyperete nebo jak. Tohle si asi hlavně neumím moc představit. Jinak jsem k nim kladně nakloněna 😊

olga_
31. led 2020

@editule86 Popravdě používám spíš ten kalíšek a někdy na první dny (noc) k tomu látkovou vložku. Dávám normálně vyprat s prádlem, případně s látkovými plenami od dvojčat. Po použití vložku přepláchnu ve vodě se žlučovým mýdlem a hodím do prádla nebo rovnou do pračky. Peru max do druhého dne.

nelinecka1
31. led 2020

Používám látkové vložky na doma a na noc(díky bohu za ně). Pořádně vyplachnu a hodím do prázdné pračky. Peru max 3.den. Ale na ven je nepoužívám, to jsou pro mě pohodlnější klasické-tampony ani kalíšek nemůžu.

editule86
autor
31. led 2020

@nelinecka1 @olga_ DĚKUJI MOC! 😊

krupka3
1. únor 2020

Ja jsem pred tehotenstvim zacala pouzivat morskou houbu, do te doby jsem pouzivala tampony (vlozky nesnesu). Nebe a dudy! 100% doporucuji 🙂

kmarie81
1. únor 2020

@editule86 já používám kalíšek, moc teda nekrvacim to je fakt, ale za ně super vynález. Vůbec ho necítím a žádné vysušování pochvy jako při tamponech. Jen člověk musí přijít na fígl zavádění

katule1990
1. únor 2020

Já používám už několik let kalíšek, je to super vynález. Mám to i docela silné a v pohodě. Už bych nikdy neměnila. Žádný odpad, nic se nemusí prát, většinou stačí umýt 2x denně. Geniální. Látkové vložky jsem nezkoušela a vůbec mě to neláká.

nnnadja
1. únor 2020

Cca tři roky jen kalíšek a nedám na něj dopustit. Opustila mě i různa "svědění". Předtím jsem používala jen tampony. Menstruaci mám docela silnou, vylivam ale výjimečně 2xza den, spíše jen ráno a večer.

klea81
1. únor 2020

Přes den kalíšek, na noc rozlozitelne eko vložky. U látkových jsem neměla dobry pocit, že se fakt dost vyperou. Kvasinku zničí až 70 st.

lizzie02
1. únor 2020

@editule86 používám oboje, většinou kalíšek, ale na noc spíše látkové vložky 😊 ke kalisku jako pojistku slipove latkovky a je to úplně něco jiného, nechápu, že jsem nezačala dříve, takže obojí mohu doporučit 😁 látkové vložky hned predpiram zlucovym mýdlem a poté vyperu 😊

aklin
1. únor 2020

Pouzivam oboji. Vlozky cca 3 roky, kalisek cca 6 mesicu. Vlozky na noc a kalisek hlavne na sport.

gruyerre
1. únor 2020

@editule86 používám jedině kalíšek, to je super věc. Vložky považuji za ohavnou věc, ať už látkové nebo jednorázové.

legelata
1. únor 2020

@editule86 Pouzivam oboji, spise kalisek. Vlozky jen jako jisteni nebo kdyz uz to mam fakt slabe. V zivote uz se k jednorazu nevratim, neda se to srovnat. Jinak vlozky teda nepredpiram, tim ze to pouzivam na ty slabe dny tak to proste normos vyperu... Drzi mi uz dlouho🙂

legelata
1. únor 2020

Jinak teda mam klasicky tvar kalisku. Zkusila jsem ten "disk" Ziggy cup a vubec mi to neslo zavest 😌

blabloblu
1. únor 2020

látkuju už několik let, nechávám na sucho v kbelíku, po 2-3 dnech nejsilnějšího krvácení namočím přes noc do studené vody, pak několikrát propláchnu a peru na 90 s octem v normálním prášku, dřív jsem i předpírala v ruce s Jelenem, ale nebavilo mě to; značky mám různé; do práce je ale nenosím, to mám z DM nebo z ROSMANNU papírové BIO, nechemické; a nehod jsem tedy za ty cca 4 roky měla mnohem méně, než předtím s klasickýma vložkama + si myslím, že jsem i lépe naladěna na svoje tělo; cítit není nikde nic, ani na těle, ani na wc z kbelíku (kbelík po použití vyplachuji horkou vodou s octovým čističem)

drep
1. únor 2020

Vložky jsem nesnášela vždycky, po porodu jsem přestala snášet tampóny (mykóza po prvním dni, neustálý dyskomfort). Mám teď houbu a je to super! Uz jsem do ní zlanařila i kamarádku a i ta je moc spokojená. Kalíšek jsem vyzkoušela jeden, nesedl mi a na další zkoušení už nemám chuť.

editule86
autor
1. únor 2020

Děkuji všem za milé a uklidňující odpovědi. Přesvědčilo mě to a zkusím obě varianty. Kalíšek i vložky. Do práce přece si pořídím spíše eko vložky a uvidím jak mi to půjde. 😊😊👍🏽

eviicka
1. únor 2020

Já používám kalíšek. A spokojenost.

@katule1990 @nnnadja co máte za značku kalíšku? Zarazilo mne, že obě píšete, že to máte silné a vyléváte 2x za den. Já měla vždycky hodně silnou MS a v nejhorším půldni mi kalíšek vydrží tak 2-3 hod (vložka či tampon ani to ne). Takže jen jestli nemáte inspiraci 🙂.

katule1990
2. únor 2020

@eviicka Já mám ICare. Většinou mi to stačí umývat 2x za den, ale když to mám opravdu silné (což většinou trvá max. jeden den), tak vymývám 3x-4x. Myslím si ale, že to nebude kalíškem, ale tím, že to můžeš mít ještě silnější. Každopádně díky bohu za kalíšky, vložka nebo tampon by v tuhle dobu vydržely tak hodinu.

klea81
2. únor 2020

@editule86 mám značku eco by naty

editule86
autor
2. únor 2020

@klea81 na ty jsem na webu také narazila a připadají mi i cenově příjemné 😊

klea81
3. únor 2020

@editule86 tak spíš jsou tak 3x dražší než obyčejné, ale mně balení vydrží 4 měsíce, když používám jen v noci, tak se to dá.