Chodítka, jaká jsou teď nejlepší?

annabolla
16. čer 2015

Chci poridit synkovi choditko ale nevim kde v Praze sezenu nejlepsi?
Nevite kde maji krasna a dobra choditka?🙂

missveru
16. čer 2015

Nejlepší chodítko je žádné chodítko!

andrrriiik
16. čer 2015

@annabolla Myslíš to klasické chodítko,nebo to,které dítko tlačí před sebou,jako kočárek?

annabolla
autor
16. čer 2015

To klasicke🙂 to co deti tahaji pred sebou k tomu nemam moc duveru☹

kajalka
16. čer 2015

Žádné chodítko není dobré. Je to cílené ničení pohybového aparátu dítěte.

annabolla
autor
16. čer 2015

Dekuji ale maminky ktere nechteji poradit o koupi ale rikat jak je to skodlive prosim nepiste.
Dekuji.

leniczka23
16. čer 2015

Pokud myslíš aktivní chodítko, které tlačí před sebou, tak se nám nejvíce osvědčil tenhle vozík z Ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4006...
Jestli myslíš chodítko kde to dítě ,,visí", tak si o tom zkus nejdříve něco přečíst, jelikož si myslím, že určitě svému dítěti nechceš ubližovat a tyhle chodítka ubližují hodně..

ninive211
16. čer 2015

@annabolla Kde mají dobrý chodítka, nevím, žádná chodítka totiž nejsou vyloženě "dobrá". Pasivní chodítka 100% ne, o aktivním chodítku možná bych pouvažovala u dítěte, které už samostatně trochu chodí (do prostoru, bez držení za ruce) Ale i tak se spousta odborníků neshodne ve prospěšnosti ani u toho aktivního chodítka.

Jinak pokud jsi rozhodnutá, že chodítko pořídíte, i přes to, že pro samostatně nechodící dítě není absolutně vhodné, tak bych mrkla na srovnávačku na heureka.cz a tam už si z toho nepřeberného množství chodítek snad nějaké vyberete. Nějaký e-shop, který má i kamennou prodejnu v Praze, kde byste to omrkli i fyzicky, tam určitě bude.

kajalka
16. čer 2015

@annabolla Doufám, že v tom případě se rady nedočkáš. Znamenalo by to velký pokrok ve smýšlení maminek o zdraví jejich vlastních dětí.

leniczka23
16. čer 2015

@annabolla Tak to se omlouvám, měla jsem rozepsáno a ještě jsem nepřečetla, že o to nestojíš..Pardón nenapadlo by mně, že svému dítěti ubližovat chceš..Ať se daří..

annabolla
autor
16. čer 2015

Leniczka23 dekuji za prispevek ale kazdy ma na to svuj nazor a jelikoz jsem maminka 3 uplne zdravych deti nemyslim si ze choditko skodi.

ninive211
16. čer 2015

@annabolla Škodlivost chodítek se bohužel neprojeví hned, ale až v dospělosti, za třeba dvacet třicet let. To pak v kombinaci se sedavým životním stylem, který už teď máme a v budoucnosti to nebude jiné, může být průser. Stačí se podívat, kolik z dnešních třicátníků "bolí záda" a jak často. Ale tak každý jak uzná za vhodné. Pokud jste přesvědčená o prospěšnosti chodítka, tak zřejmě ani 100 opačných argumentů vás o tom nepřesvědčí. Pak jak píšu, omrknout na heuréku a něco vybrat, ono ty chodítka jsou "na jedno brd", záleží, jaký máte cenový limit a jaké funkce očekáváte. Ale jaké je "to nejlepší chodítko" vám tady objektivně asi těžko někdo poradí.

annabolla
autor
16. čer 2015

Stejne tak skodlivost ecek atd..
Brat vse co reknou doktori vazne tak nase deti neji vubec nic a posledni dobou co je bum okolo vyvoje a rustu deti je tak strasny ze se divim jak ty deti vubec preziji!!

evaii
16. čer 2015

To vám opravdu nestačí takových argumentů od tolika mamin, že pasivní chodítko ne e?? už to tu bylo napsáno, ty děti nemají problémy hned, ale až za x let. To si s tím bohužel už asi nikdo nespojí, že?? Ono to je docela logické nechat dítě samostatně si vytvářet postupně potřebné svalstvo. Opravdu si o tom nejdříve něco přečtěte. Myslím si dokonce, že tato chodítka od 6.měsíce už jsou zakázaná prodávat........ Pardón, že neodpovídám kde přesně ho koupit, ale jak už jsem napsala, myslím, že jsou zakázaná, právě proto, že jsou zdraví škodlivá

annabolla
autor
16. čer 2015

Vite kazdy ma svuj nazor a ja mam svuj ibe vetsi deti ho take meli a jsou zdrave to same i netere a synovci.
Jde jen o dnesni dobu. Je jasne ze deti maji problemy s pateri a jine kdyz je nektere maminky nechavaji vysedavat u tabletu televize a jsou to panelakove deti bez normalniho zdraveho pohybu.

majkoz
16. čer 2015

pokud jde o to, dát dítě do chodítka s tím, že se v něm pět minut vyblbne a já si zrovna potřebuji odskočit, bo nandat myčku, bo cokoli jiného..tak tam asi takový problém nebude..Jiná věc je mít v něm děcko imrvére...Sama jsem chodítko nezažila ani jako dítě, ani jako rodič, ale pokud se jedná o pár minut denně..proč ne? Nosí snad všechny maminy své ratolesti na rukou úplně správně? A třeba i déle než pět minut denně...

jasminecek
16. čer 2015

Nejsem zastánce chodítek, ale spíš mi vadí takové to hobby dnešní doby, že se maminky slétnou na jednu další, co má na něco jiný názor. Pokud si maminka info zjišťovat nechce, tak to tu do ní můžete klavírovat celý den a stejně to bude k ničemu. Chodítka sice škodlivá jsou, ale je to každého věc.

berenika39
16. čer 2015

@annabolla no přesně to uděláš ty - jako panelákové dítě bez zdravého pohybu u tabletu a televize je batole v chodítku....úplně, ale úplně to samé. tak pokud odsuzuješ negativní vliv pasivitiy a špatných pohybových návyků u velkých, pak to použij i na chodítko. ty velké se můžou bránit a samy třeba mít víc rozumu a jít na kolo a brusle, to batole visí a jezdí a křiví si záda.

kvakuska
16. čer 2015

@annabolla píšete tady že problémy mají: "panelakove deti BEZ NORMÁLNÍHO ZDRAVÉHO POHYBU" ... správně, normální zdravý pohyb je důležitý ... a normální zdravý pohyb pro malé dítě je ten pohyb, který dokáže dělat samo ... jakmile má na to svalstvo přípravenmé, tak lozí ... jakmile má na to svalstvo přípravené tak sedí ... jakmile má na to svalstvo přípravené, tak chodí ... to je pro malé dítě NORMÁLNÍ ZDRAVÝ POHYB, ne to co ho nutí dělat dospělí taháním za ruce do sedu, posazováním do chodítka a voděním za ruce aby "jako chodilo" ... stejně tak jako starším dětem škodí sezení u počítače, tak malým dětem škodí ambiciózní rodiče, kteří je cpou do pohybu, na který ti prckové ještě nejsou připraveni ....... 😒

kvakuska
16. čer 2015

@majkoz dítě se dokáže vyblbnout i v ohrádce, je tam v bezpečí, ohrádka mu neškodí a maminka má volné ruce 😠

annabolla
autor
16. čer 2015

Je opravdu zarazejici jak se tady maminky sletnou na jednu ktera ma jiny nazor.
Dotaz byl myslim jasny a opravdu nechapu proc maminky stejne cpou ty jejich pocity a kde kdo napsal jak je to skodlivy.
Na to se nikdo neptal

annabolla
autor
16. čer 2015

Na ohradku mam svuj nazor uplne opacny..
Ale taky nerikam jak je to skodluvy atd..

majkoz
16. čer 2015

@kvakuska Hmm...ohrádka-klec..na tu mám taky názor, ale to by bylo od tématu...

pigpeppa
16. čer 2015

Žádný, žádný, žádný, žádný.

pigpeppa
16. čer 2015

Proč někdo ví, že je to špatné, a přesto to hodlá pořídit?

annabolla
autor
16. čer 2015

Asi tak nejak je na ni i muj nazor

kvakuska
16. čer 2015

@majkoz postýlka je také klec a spousta dětí v ní tráví celé dny ... ale to je opravdu jiné téma .....

annabolla
autor
16. čer 2015

Je mi lito ze i kdyz clovek poprosi aby jsem nepsali maminky co to odsuzuji stejne napisou!!

kija
16. čer 2015

@annabolla V tom případě si budeš muset asi poradit sama 😉

alcar
16. čer 2015

Obavam se, ze tady nejde dost dobre poradit. Kazda dobre minena rada je zbytecna. A ty spatne si nikdo na triko nevezme. 😉

sariky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz