Předčasně narozené miminko ve 34. tt. Jak dlouho bylo v porodnici?

majla63
15. pro 2019

Ahoj maminky, máte někdo zkušenost s předčasným porodem? Malá se mi narodila ve 34+5, ale jen s porodní váhou 1400g. Dneska je to 6 dní po císaři malá je ještě na JIPce, ale bude tam už den maximálně dva, pak půjde na oddělení nedonošenců. Zajímalo by mě jestli má někdo podobnou zkušenost a jak dlouho jste miminka měli v porodnici. Děkuji všem 🙂

zelenaesmolda
15. pro 2019

@majla63
ja jsem se narodila predcasne,mela jsem 1600g.V inkubatoru jsem byla asi dva dny,pak asi tri tydny v nemocnici nez jsem nabrala do 2kg.Jinak jsem naprosto zdrava a nikdy jsem zadne zdravotni problemy nemela.
Me nejak nesedi ten tyden tehotenstvi a vaha ditete.Ja jsem udajne 28.tt a podle mamky se museli splest protoze jsem byla na tenhle tyden dost vyvinuta.Dcera se narodila 37.0 presne a mela 2900g takze se mi nezda,ze bys tvoje dite melo jenom o dva tydny driv o 1500g mene...

emamaira
15. pro 2019

Já jsem rodila 33+5 A nebýt komplikací, které s předčasným porodem nesouvisely, tak by nas pustili v 36+0. At vam to rychle utece a jste brzy doma🙂

majla63
autor
15. pro 2019

@zelenaesmolda já jsem měla preeklapsii v těhotenství a při císaři se zjistilo že i placenta byla odtržená a malá byla špatně vyživována. Tak proto tak nízká porodní váha.

xvitko13
15. pro 2019

@majla63 pridejte se na fb do skupiny Nedonosenatka, je nas tam spoustu... Ja mam holky dvojcata ve 32 tt (vahy 1110 g a 1360 g) , nyni temer 2,5 roku a vse ok, az na to, ze jsou male a drobne . Urcite bude vse v poradku ☺️

zelenaesmolda
15. pro 2019

@majla63
ok,tak to pak dava smysl 🙂
ale jestli ti to pomuze tak ja jsem se narodila v drivejsim tt a jsem v poradku,navic to bylo pred 30 lety

eva_sam
15. pro 2019

@majla63 dcera je narozena 30+5 s porodní váhou 1170g. Předčasný porod kvůli help syndromu. V nemocnici jsme byly 1,5 měsíce. Podmínky pro propuštění byla váha, aby se samostatně bez sondy najedla a samozřejmě celkový zdravotní stav.

zuzita15
15. pro 2019

@majla63 dcera narozena 34+0, porodni vaha 2.34kg, spontanni porod bez priciny. Podoli ma podminky na propusteni 2kg, 36+0 a jist bez sondy, cekaly jsme na tech 36+0, pod 2kg nespadla a sondu nikdy nemela, takze jsme v porodnici byly 2 tydny, celou dobu jsem tam byla s ni. Na zacatku problem s kojenim, neumela sat, ale z flasky sosala jak diva, takze jsem odstrikavala. Prakticky v den sveho puvodniho terminu narozeni se rozkojila. Asi je malinko pohybove opozdena, ale jinak uplne ok

siocka
15. pro 2019

@zelenaesmolda proč by ne? Dcerka se narodila 37+5 a vážila pouze 2040g. Poslední 2 měsíce jsem byla sledována, přibírala velmi pomalu a v týdnu se díky IVF určitě nespletli. Naštěstí od začátku byla v pořádku a váhu do 3 měsíců srovnala se stejně starými dětmi.. Domů jsme šly po týdnu váhou 1940g. @majla63 držím pěsti, aby malá rychle přibírala, neměla žádné problémy a pustili vás brzy domu 🙂

pe_tu_ss_ka
15. pro 2019

@majla63 malý se narodil 32+6 s váhou 2050g, v nemocnici byl měsíc, ale to kvůli operaci.. Pouštěli nás po měsíci, kdy sám vypil moje odstříkané mléko, připouštěli ho s váhou 2550g.

majla63
autor
15. pro 2019

@xvitko13 děkuju moc určitě se přidám ☺️☺️☺️

majla63
autor
15. pro 2019

@siocka děkuji za reakce. Pěkně věřím že vše půjde dobře a půjdeme brzy domů. Zatím z ní má oddělení radost, že na to jak je malinká je strašně šikovná

moni_12
15. pro 2019

@majla63 náš malý narozený 33+6, císařem, 1830g, čekalo se do 36+0 a až nabere váhu, aby nás pustili. Byli jsme v porodnici 16 dní, kojeny, naprosto bez komplikací 🙂

jarmarca
15. pro 2019

Mne se mala narodila podle ms 35+3, ale podle utz 34+6...mela ale teda 2680, v inkubatoru byla 4 dny, domu jsme sly 6.den s vahou neco pod 2500, cekali jen az zacne pribirat...drzim palce, at jste brzo doma🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru