Předčasný porod, kdy jste rodily?

mabi
8. čer 2017

jaké máte maminky zkušenosti s předčasným porodem, kdy jste rodily, miminko bylo v inkub.? první jsem měla 36+6 , uvidíme jak teď, zase mne straší, že to bude dřív...děkuji za info🙂

martyina
8. čer 2017

Já rodila před týdnem v 37+2 měli jsme 2.96 kg a 49 cm. A krom toho že jsme blinkaci zatím vše v pořádku.

tymothy
8. čer 2017

Rodila jsem v 36+5, do papírů mi napsali 37+1 a za 3 dny jsme šli domů. Ten den se mnou rodila paní v termínu, dítě o váze 3,5kg jí dali do inkubátoru (vypadalo to dost komicky) a nechali si je tam přes týden.
Takže buď v klidu, nemá smysl to nijak hrotit. 🙂

lucije66
8. čer 2017

Rodila jsem 37+2, malá se narodila po vyvolání. Váha 2,280 g a 48 cm. V inkubátoru byla jen 5 hodin kvůli teplotě. Domů jsme šly za tři dny klasicky 😊 dokonce i se žloutenkou. Je to hodně individuálně o miminku. Kdy budete přesně rodit a jestli bude prcek zdravý. Každopádně přeji, ať vydržíte co nejdéle 😊

tera87
8. čer 2017

36+1tt vše v pořádku 😉 2900g a 47cm
Akorát ho přes noc zahřívali.

ladyhacek
8. čer 2017

Syn nebyl vyloženě předčasně, ale vyvolávali mi porod 38+2? Takže termínově, ale zase celé těhotenství byl o 14 dní menší 🙂
Byl 2,74kg a 47cm vůbec nic s ním nedělali - tyhle ,,míry´jsou i menší než předčasně narozené koukám 😀.
Krásně přibíral a pusitli nás standartně po 3 dnech domů a to měl mírnou žloutenku - hodnoty sice nebyli vysoké, ale na obličeji byla znát odlišná barva.
odně záleží na nemocnic, přístupu a ,,velikosti´´ miminka a zda přibívá na váze. ,,spolubydlící ´´ na pokoji měl holku termínově a měla 3,5 kg ale vždy před vážením se jí pokakala a váhově nepřibávala byli tom o dva dny déle

fallingstars
8. čer 2017

Já rodila 37+5tt, malá 2,82kg a 46 cm, Algar 9-10-10, v inkubátoru nebyla,, ale dali ji vyhřívaví podložku, podle nich spíš preventivně. Šli jsme domů čtvrtý den ráno (rodila jsem pozdě večer), když jsem začala přibírat.

fallingstars
8. čer 2017

Teda malá když začala přibírat, samozřejmě 😄 Mě naštěstí nikdo nevážil 😅

pekuka1989
8. čer 2017

Za me je 36 plus cokoliv uspech🙂🙂 nas malej spechal a vydrzeli jsme diky kapackam jen 34+1 a i kdyz jsme si tam polezeli cca tyden kvuli zloutence, tak nastesti vse ok🙂 ale nerikam, ze zacatky nebyly tezky:-! Ale nechtela jsem strasit, me tehdy vuuubec nenapadlo,ze uz jako rodim...😂

mabi
autor
9. čer 2017

No ja s prvni dcerou lezela na kapackach odc30tydne..pak jsem pisla reverz a di dvou dnu byla msla na svete;)

verulevrtule
9. čer 2017

Ja v rozpeti od 35+2 do 37+2 😂 Syn mel 44cm, 2250gr. Pousteli na po 14 dnech, kvuli tezke infekci

terinda
9. čer 2017

První dítě 36+1, 3 dny v inkubátoru, bylo koncem pánevním (akutní císař), narovnávalo si nožičky.
Další dítě 33+1 (3 dny zastavovali porod), týden v inkubátoru, celkově 3 týdny v porodnici.

verunka_korunka
9. čer 2017

25+6tt, hospitaliza od 22+1tt, dcera byla v inkubatoru 2 mesice a mesic v postylce, po 3 mesicich, 10 dni před puvodnim terminem porodu jsme si ji vezli domů 🙂

adelinkkaa
9. čer 2017

První narozen 37+0 - od 28tt jsem ležela s kontrakcema v nemocnici.Narozen s váhou 2,7/47cm.az na žloutenku to bylo v vpohodě.ted mám 4m dcerku narozenou 38+3 a těhotenství v pohodě.kazde tehu je jiné😉

mabi
autor
9. čer 2017

jj prave si rikam, ze nemuze mudr posuzovat dle meho prvního těhu , že tohle bude tez dřív🙂 jsem ráda za vaše komenty...děkuji🙂👍

papucka_27
9. čer 2017

První 33+6tt, teda veliký na tento týden (2830g, 48cm), týden v inkubátoru, pak ještě týden v postýlce, dřív domů nepouštějí než 36+0. No, a druhá vyvolávaná až v 40+3tt, takže opravdu se podle prvního těhu nedá odhadnout nic😀

laurinka2016
9. čer 2017

31+6 1490 gramů a 42 cm 8 dní na jip, 19 dnů na intermediaru 🙂 malá byla hrozně šikovná, jak se s tím vším tak rychle posrala v nemocnici a to mě strasili že půjdeme až kolem termínu porodu

laurinka2016
9. čer 2017

,,poprala " omlouvám se T9 si píše co chce

sarahxa
9. čer 2017

U nás 28 tt- 960g, a 33tt - 1490 g , takže posun k lepšímu. V inkubátoru byli oba, starší asi 2 měsíce, mladší necelé 3 týdny, přidaly se nějaké komplikace. Držím palce ať to dáte alespoň do 38tt 🙂

mr_falko
9. čer 2017

mam 36+6, naprosto ok, jen jeden den na vyhrivanem luzku, 2080gr a 44 cm

druha je 37+2, ta mela 2960 a 48 cm, ale mela dlouho zloutenku

obe holky jsou uzasny

sonislavab
10. čer 2017

První porod byl nečekaně ve 33.tt, děti měsíc v nemocnici, i když bez komplikací. Teď už jsem 37.tt a nikdo se v současném stavu nad prvním předčasným porodem nepozastavoval. Záleží, jaké jste měla důvody ( u mě nezjištěné), nebo proč vás teď straší, zda máte komplikace. Další porod vůbec nemusí být opět předčasný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru