Chodítko nebo ne?

nock
4. zář 2023

Zdravím, chtela bych se zeptat zda máme kupovat choditko malé je 8 měsíců a vím ze to choditko jak je od 6 měsíců jak se v tom jakoby sedí je nezdravě pro vývoj miminka a chtela jsem se zeptat jak se to s tím jak se toho jen drží a jakoby jedou sami? Ze se chytí jako za rukojeť a chodí sami? To by nemělo kazit pater ne? Je to jako kdyby chodili o nábytek jen to má kolečka. Vypada to trochu jako takový kočárek. Je to vyhovující nebo je to stále na prd a k ničemu?

pe_tu_ss_ka
4. zář 2023

@nock kouknete na ig detska_fyzio_mama má to tam pěkně vysvětlené.. pro představu

me_druhe_ja
4. zář 2023

Zbytečné pro zdravé a normálně vyvíjející se dítě. 🙂 tenhle typ chodítka není taková hrůza jako to sedící, ale je to fakt k ničemu. 🙂

cherie24
4. zář 2023

Malá ho dostala v roce a docela s tím lítala, ale ona už v podstatě normálně chodila. Už od 8. Měsíce obcházela nábytek, za ruku chodila ukázkově, fyziologicky byla ready a úplně normálně uměla chodit, ale hrozně se bála pustit. Do prostoru se pustila až v roce a čtvrt. Mladší to ani moc nezajímalo, nachodila fakt minimum s tím. Občas jezdily holky spolu, že jí starší pomáhala, ale sama o to vůbec zájem nejevila. Nemít to darem, tak to doma ani nemáme 🙂

moonulka
4. zář 2023

Zbytečné, syn si takové chodítko udělá z jakéhokoliv předmětu v domácnosti. Koš na prádlo, stolička, židle.... 🙈

lenatko91
4. zář 2023

Každá pomoc zvenčí je pro zdravé, správně se vyvíjející dítě zbytečná

prejeta_zaba
4. zář 2023

@cherie24 za ruku ani obcházení nábytku ale taky není chůze. Za samostatně chodící se považuje dítě, které samo dokáže vstát v prostoru, rozejít se, otočit, vstát když spadne atp. A ne, že vangluje za ruku, to taky úplně mění těžiště těla, viz obrázky v prvním komentáři. Jako každý at si své dítě vodí jak uzná za vhodné, jenom bych to neprezentovala dál, jako ukázkovou podporu chůze.

krisstina93
4. zář 2023

Měli jsme ho a bylo to spis nebezpečné, dceři to vždycky ujelo a pleskla sebou o zem. To už bylo lepší, když před sebou tlačila židli.

te_reza
4. zář 2023

Doma jsme to neměli, zbytečný. U babičky bylo chvíli dovoleno to, jak se v něm sedí. Sama od sebe bych to domů nepořídila.

martulka88
4. zář 2023

@nock Syn udělal první krůčky sám od sebe den před 1.narozeninama. Za 3 týdny přešel byl bez spadnutí. Za další 3 týdny už měl tendenci běhat. Netahali jsme ho zaručičky, jen jsme ho motivovali, aby za námi šel. Když chodil cca 3týdny, od ségry jsme dostali dřevěné chodítko s krtečkem po jejích dětech. Malý s tím občas šel, ale nijak ho to netankovalo - hlavně mu vadilo, že mu s tím nejde zatáčet. Dneska si ho občas vytáhne a vozí v něm hračky (je mu 1,5roku). Za mne je nejlepší dítě motivovat. Začali jsme 1m od sebe a po pár dnech už přešel celý pokoj. A když chtěl za ruku, aby chodil, byla jsem u něj skrčená tak, abych mu nenatahala ručičky nahoru.

cherie24
4. zář 2023

@prejeta_zaba psala jsem, že byla fyzicky připravená na to. Vstát v prostoru uměla, za ruku chodila a to jsme jí ani nedrželi, stačilo, že se drží jednoho prstu, šlo čistě jen o ten pocit, že nejde sama bez držení 😉 zas se tady akorát překrucuje realita v nejhorší domněnky. Je celkově velmi bojácná ve většině fyzických aktivit i teď, nikde za mnou za ruku opravdu nevlála. 🤦🏼‍♀️

aselluska
5. zář 2023

Je to zbytečný. Dělej si samozřejmě se svým dítětem co sama uznáš za vhodný, ale my měli trochu jiný a jak už tu někdo psal výše, bylo to spíš nebezpečný, protože to ujíždělo. Používali jsme to spíš jako hračku zepředu (měli jsme dřevěné se vkládacím tvary) ale účelově jsem to nepochopila. Dole šuplík na kostky, takže dítě ani neměli kam pohybovat nohami. To co posíláš je aspoň dole prostorný, ale za mě taky zbytečný