Kojeni na etapy

inke29
18. srp 2018

Dobrý den, prosím o radu ohledně kojení. Mám 2 měsíčního syna. Od zacatku krasne pil. Poslednich nekolik dni pije na etapy. Nejdřív pije krasne treba 5-10 minut, pak se zacne odtrhavat a vztekat az propukne řev, tak mu dam odkrknout a uklidnim ho. Když mu chci dat napit znova tak začne řvát uz kdyz vidí prso. Tak ho zase uklidnim a nechám ho být ale tak za 15-20 minut začne brecet a ma hlad. Tak kojim znova. Buď se to cele opakuje nebo usne u prsa. V noci to je vetsinou v pohodě. Kojeni se mi tak protahne na cca hodku. A za hodinu ma třeba zase hlad. Dekuji moc za rady.

myjusiatko
19. srp 2018

@carmenz ano, znam deti, u kterych se to projevilo i v 8-9m i pozdeji. Proste bojkot je plizivy a muze prijit kdykoliv. Nebo ma nekdo stesti a neprijde. Nebo nekomu prijde ok, ze se dite v 10m “odstavi”. Ale opravdovy vedomy samoodstav ditete prichazi az po druhem roku. Je kazdeho vec, co diteti da nebo neda a jak moc je pro neho kojeni dulezite a jak moc chce riskovat. Ale je fajn mit vsechny informace a dle nich se rozhodnout.

bayt
19. srp 2018

@inke29 To je normalni. Jednak kojeni co hodinu u takto maleho mimca (kojim tak i v pul roce) a jednak to otrhavani. Malej uz musi vic tahat a asi ti netece mleko samospadem, do toho spurt, vedro... Flasku s cajem bych nedavala.

linee
19. srp 2018

@inke29 jeste mne napadlo - jak to mas s nocnim kojenim? Jak casto kojis vecer a v noci?

linee
19. srp 2018

@inke29 jinak mne napadlo, ze muzes zkusit davat cajik nebo vodu strikackou. Ale caj a voda maji jinou chut, dite to brzy prokoukne.

slayc
19. srp 2018

tohle jsme měli několikrát v tomto období, spurt, bojkot, vedro, bolest břicha.. trvalo to vždy třeba týden, pak se to uklidnilo. Kojila sem na požádání, když chtěla dostala, když nechtěla, dala to hlasitě najevo a dělali sme něco jiného. Čaj bych nedávala, pokud má dost počůraných plen, zbytečný. Dítě samo sebe hlady trápit nenechá, neboj

inke29
autor
19. srp 2018

@linee nakojim ho mezi 20-21 kdy vetsinou uz ve 21 spi..pak se budi kolem 2-3 a pak na 5-6

linee
19. srp 2018

@inke29 tak to se ti budi hezky.Napadlo mne jeste zkusit nakojit kolem pulnoci.Obvykle u bojkotu jde lepe kojeni v noci.Ale treba nektere deti jsou rozespale a nechteji moc pit.Naopak jine se lepe chyti. v noci se tvori vice mleka. Jinak opravdu vydrzet.A treba podporit kojo cajema a tou manducou kuze na kuzi.Drzim palce!

nemlal
24. srp 2018

Hele, během kojení občas přijdou všelijaké krize.
Za pár dní se to spraví samo.
Takhle nám probíhal růstový spurt, chvíli pil, pak řval už jen při pohledu na prso, pořád byl neklidný. No, vědoma si toho, že Sunar je zlo a cesta do pekel, jsem mu ho nechtěla dát...
Inu, když už jsem ze stresu neměla mlíko vůbec, tak jsem šla pro Sunar a dala mu ho. Hele, krásně usnul, byl spokojený. Já si po pár dnech pekla oddechla.
Dala jsem mu pak ještě asi dvakrát, když mu moje mléko nestačilo. Často jsem ho přikládala a druhý den už jsem měla mlíka pro trojčata.

Jinak s dudlíkem bych se nestresovala. Měli jsme ho a malého kojím už rok a půl. Na mlíko to nemělo vliv.

Hodně štěstí, ať máte brzo mléčnou krizi za sebou. Pamatuju si, jak jsem to těžce nesla.

dddenisa
28. srp 2018

@inke29 mas dost mleka?

verusa110
20. říj 2018

@inke29 Tak u nás tohle bylo z počátku...Tedy pouze v noci...Vypila asi 70 z prsu (podle vážení), což se mi pro 2 týdny staré mimčo zdalo dost a pak se začala vztekat...V postýlce vydržela chviličku a zase řvala, že má hlad, ale přisát se nechtěla...A musím říct, že jediné, co nám pomohlo, bylo dokrmení flaškou (ještě asi tak 50)...A po par dnech se to ustálilo a už jen saje...Teď už se vzteká, jen když si chce odříhnout...Ale ještě jí nejsou ani 3 týdny, tak uvidíme...Snad bude pěkně pít i nadále...