Chci si nechat auto na náhradní díly, proč to nejde?

klarisa6
4. pro 2015

Dobrý den, vím, že to sem vůbec nepatří, ale zkusím se zeptat - mám auto, které už mi neprošlo technickou. Na úřadě mi řekli, že se musí odhlásit a nechat zlikvidovat. Odhlásím ho, ale chtěla bych si ho nechat na zahradě na náhradní díly na další auto. A to mi nechtějí dovolit. Proč? Děkuji.

leniczka23
4. pro 2015

@klarisa6 To nevím, ale tak si vyndej všechny potencionální náhradní díly a auto nech zlikvidovat..

terez225
5. pro 2015

Jee taky jsme řešili. Bohužel opravdu to nejde, ale úplně přesně proč už nevím. S vytahovanim dílů opatrně, některé firmy pokud díly chybí chtějí doplácet nebo nevystavi papír o ekologické likvidaci. 😉

sara84
6. pro 2015

Presne tak, pokud bude chybet batetie, gumy atd.musite doplatit! Jinak me napada, pred par lety jsem prodavala staricke auto, dala jsem ho na avizo. Za snad 5tis a ozvalo se mi par zajemcu, ze za napr.2tis odkoupi jen papiry, a auto si muzu nechat (napr.nechat sesrotovat a za kov taky neco je, nebo ty nahradni dily) Nakonec jsme ho prodali cele, tak nevim jak to chodi.Kazdopadne by jste musela mit kupni smlouvu, ze jste "prodala" na odhlaseni na dopravce...

abcd987
7. pro 2015

Kdysi jsme auto taky potřebovali odhlásit a nechat si ho na náhradní díly. Tenkrát nám na úřadě poradila ať napíšeme prohlášení, že auto je ekologicky zlikvidováno, tzn. že baterie a oleje odevzdány k likvidaci, skla využity na skleník, karoserie ve šrotu. Ale je to asi 8 let zpátky. Pokud je auto dále neprodejné sešrotovat - dávají za výkup 1000,- dle stáří.