Fleky od příkrmů - jak je vyprat?

foxanne
25. dub 2019

Ahoj maminky! Jsem uz zoufala :( moje dcerka 9 mesicu rada ji a jidlo mame vzdycky uplne vsude a nejde mi to vyprat. Uz jsem zkousela vazne snad vsechno- vanish, neflek, z dmka ty dabliky na skvrny i babske rady jako jedlou sodu a citron. Co pomohlo vam? Uz mame znicenou pulku satniku a jsem z toho na vetvi. Jde hlavne o mrkev a rajcata.
Vsem moc dekuju. A.

miba10
25. dub 2019

Flek namocim, potru Jelenem a vyperu. Jednou jsem měla taky fleky co fakt držely (něz jsem přišla na Jelena) a namocila jsem to to kýble se směsí Merkura a Vanishe (myslím že jsem tam dala ještě něco, ale teď hned si nevzpomenu) přes noc a pak vyprala s ubrouskem z dm, myslím že to bylo na bílé prádlo. A vše pustilo

kata267
25. dub 2019

@foxanne zdravim, pouzivam na takove fleky agenta z eurony a diky tomu nemusim furt menit detem satnik 😀 poslu vam kdyztak odkaz 😉

kata267
25. dub 2019

@foxanne jo a jelen (kostka) taky vetsinou funguje akorat si u toho drhnuti trochu strouham klouby na ruce 😀

foxanne
autor
25. dub 2019

@kata267 zdravim kamaradka mi dala vzorek ale asi nevim jak se pouziva. Jak ho pouzivate vy? Diky ;)

foxanne
autor
25. dub 2019

@kata267 jelena zkusim hned co navstivim dmko. Diky! 🙂

foxanne
autor
25. dub 2019

@kata267 mimochodem myslite jadrove mydlo?

kata267
25. dub 2019

@foxanne aha tak uz to ctu 😀 takze date ten prasek do kyble (tak 30ml treba), zalejete to vrouci vodou z konvice (musi byt fakt vrela z konvice nestaci horka z kohoutku) zamichate ono to trochu bude penit a pak tam nacpete to obleceni (bodycka atd.davam do te horke a bez problemu, pokud jsou to nejaky jemnejsi veci tsk je potreba nechat trochu zchladnout) no a nechate to tam treba pres noc a druhy den klasicky vyperete....takhle mi pustilo fakt vsechno

kata267
25. dub 2019

@kata267 jo jen pozor na barvy a obrazky, pokud jsou to barevne veci co muzou pustit tak radsi delat zvlast at se vam neobarvi od sebe, a taky to muze znicit takovy ty nazehleny obrazky a trpytky na to taky pozor 🙂

snahnah
25. dub 2019

@foxanne Používám žlučové mýdlo z DM. Namočit, omýdlovat, vyprat. Peru v prášku Persilu sensitive, gely nebyly tak účinné. Fakt odolné skvrny (např. mrkev z kupovaného příkrmu) pustila po 2 vyprání, vždy jsem před praním omýdlovala. Ta mýdla beru vždy v obchodě po 2 ks, mám děti čuňata 🤣

lolam10
25. dub 2019

Zkuste zlucove mydlo,tekute z DM.ale musi se dat na skvrnu hned.a pak taky slunicko krasne vytahne skvrny😏

foxanne
autor
25. dub 2019

Dekuji vsem... vyzkousim 🙂))

patmouse
25. dub 2019

@foxanne Mne temer na vsechny fleky pomaha zlucove mydlo (cca za dvacku z DM)
Namocim,nasmudlam,smeju,nasmudlam znova a necham to klido par hodin a pak dam vyprat s ostatnim pradlem nebo kdyz je “agresivnejsi” spina, tak nasmudlam jeste jednou a dam vyprat. Nekdy jeste prisypu sanytol na skvrny. Vetsinou se vseho zbavime.

krasna_neznama86
25. dub 2019

Pouzivam agenta, dam trochu do te odmerky, zaliju vrouci vodou, bubla to a tu smes/kasicku dam primo na flek a necham cca pul hodky pusoobit a hodim do pracky.
Jo a hodne vytahne slunicko, pokud mas moznost, poves pradlo ven na slunko.

dominikaanovakova
25. dub 2019

Já používám žlučové mýdlo . Prostě flek namočim pomatlam tim a hodim do prádla. Pak až někdy třídní prádlo tak vyperu

leilinka1234
25. dub 2019

Mrkev se sama vypere na sluníčku 🙂 ještě nějakou zeleninu jsem takhle na sluníčku vyčistila, ale už nevím jakou... Snad papriku 🤷‍♀️ je krásně, dejte věci ven a máme to jak nový 🙂

hezz17
25. dub 2019

Zlucove mydlo z dm. Za pár korun a je bílo

bayt
25. dub 2019

@foxanne SANYTOL...

blahoska
25. dub 2019
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

taky jsem prala fleky ve žlučovém mýdle, ale ne všechny šly bohužel dolů ☹

copinka
25. dub 2019

Jelenem kostkou namocim a namydlim a nechám uschnout a při praní vše zmizí

zelenaesmolda
25. dub 2019

@foxanne jednoznacne nejlepsi je jelen a pak zlucove mydlo ale jelen je lepsi

muhehehe
25. dub 2019

Mám doma Domol z Rossmanna (tuším že to je prekarbonát sodný? asi... ), je to takový kyblík 🙂 Trochu odsypu, přidám vodu že vznikne kašička, tou pak potřu fleky a nechám působit pár hodin, pak vyperu. Funguje to i na takový ty fakt starý milionkrát praný skvrny, což je dobrý, protože člověk nemusí nabíhat s nějakým přípravkem hned a pokaždé jak na sebe dítě něco kydne... takže já dělám jednou za čas odflekování všech zapráskaných triček a je to, průběžně by mě to otravovalo. A že by to třeba nějak žralo barvy, to si nevybavuju (moc to neřeším, já nemám pro děti nějaké nóbl oblečení), takže spokojenost.

jade85
25. dub 2019

Předperu ve žlučovým mýdle, normálně vyperu v pračce a dám sušit na sluníčko.

foxanne
autor
29. dub 2019

Ahoj tak dekuji vsem 🙂. Povedlo seee. Kombinace zlucoveho mydla- namydlit nechat chvili a vyprarlt s pridavkem sanytolu a nechat hezky na slunicku- zazrak 🙂. Dekuji moc! 🙂

waloiss
29. dub 2019

Ja treba nedam dopustit na flektiko od dedry

petramana
29. dub 2019

@waloiss flekito

kaaacaaatkooo
5. lis 2022

AGENT a BioStain z Eurony. Ekologické, účinné, úžasné 🙂 Vlastně úplně všechno od Eurony je úžasné. 🙂 Poradím, pomůžu, pomůžu s nákupem bez 20% marže. Stačí napsat SZ.