Přerušovaná soulož. Neplodnost?

tinaponik
8. dub 2020

Ahoj, vrtá mi hlavou, cca pět let praktikujeme s přítelem přerušovanou soulož + trochu hlídám plodné dny. Za celou dobu jsem neotěhotněla. Nyní přemýšlím nad miminkem a vrtá mi hlavou, zda je s námi všechno v pořádku, zda nejsem neplodná. Nebo že je přítel tak šikovný?
Je tu někdo, kdo takovou metodu úspěšně praktikoval a pak přirozeně otěhotněl?

barunka1408
8. dub 2020

My to takto praktikovali asi 7 let. Po prvním dítěti zase a Teď čekáme druhé. Takže jo u nás to funguje. Rikam ,ze manzel je proste sikovnej. 🤷🏻‍♀️

martt
8. dub 2020

@tinaponik Take tuto metodu praktikujem cca 10 let. Mimo dvou plánovaných těhotenství nám to, také funguje. A první ditko se nám "povedlo" hned na poprvé.

vladienka
8. dub 2020

Tak prerusovanu suloz praktikujem uz asi 12 rokov a dve deticky sa nam podarili na prvykrat ked sme si povedali ze ted 🙂 takze jo funguje to, ja navyse spolahlivo spoznam ovulaciu na presnost par hodin

martiniquest
8. dub 2020

@tinaponik Prerusovani plus kondom v dobe ovulace jsme praktikovali 6 let. Otehotnela jsem chtene a napoprve. Podobne to tak praktikovalo i nekolik mych kamaradek. Myslim, ze prerusovana souloz je takovym strasakem jen proto, ze spousta lidi (hlavne treba v nizsim veku) k ni muze pristupovat nezodpovedne. A pak samozrejme nechrani. Ale to je tak s kazdou antikoncepcni metodou. Z logiky veci - kdyz nedojde k ejakuaci, tezko se tehotni 🙂 nekdo bude argumentovat tim, ze spermie muzou byt i v predejakuacni tekutine. Uprimne, pokud tam jsou, tak je jich tak malo, ze na otehotneni prilis neverim. A propo, na toto tema existuje skvela prednaska. Dohledam odkaz.

hanahana
8. dub 2020

Taky praktikujeme a děti byly vždy na první dobrou ☺️. Až nám bylo trochu líto, že jsme se nemohli snažit tak bezstarostně dýl 🤣

veronika8808
8. dub 2020

Za 11 let jsem přerušovanou souloži neotehotnela ani jednou.Miminko se nám zadarilo na potřetí

eviicka
8. dub 2020

Přidávám se k ostatním, přerušovaná vždy fungovala (dokonce se dvěma různými partnery), otěhotněla jsem 4x přirozeně. A ex počal děti taky hned.

aselluska
8. dub 2020

Mám opačnou zkušenost. Po vysazení HA jsem nechtěla jiné hormony, bývalý kondom. Tak nám nic jiného nezbylo. Když jsme chtěli dítě, nešlo to. Pak mi byly zjištěny srůsty a i po operací to docela trvalo, ale to už bylo s jiným. Ovšem to neznamená, že to bude i tvůj případ.

dejvitka
8. dub 2020

@tinaponik praktikovali jsme 5 let, mimco se povedlo 2x na prvni pokus, kdy jsme si rekli, ze to zkusime na ostro 🙂 ale mela jsem stejne myslenky jako ty, ze prerusovana nemuze byt tak spolehliva a co kdyz jsme neplodni a proto tak funguje 😀

vladienka
8. dub 2020

@hanahana presne 😂😂 teraz pri druhom zase na prvu dobru a manzel ze “hmm to sme si zase uzili” 😂

jjasmina
8. dub 2020

Jj praktikovali sme několik let, otěhotněla jsem normálně, Ted jedno dítko v postýlce, druhé už nechceme , tak to pujdu pojistit nějakou antikoncepcí radši 🙂

neomenia
8. dub 2020

Taky několik let u nas a obe děti na první pokus.

jjasmina
8. dub 2020

@aselluska A to vám řekli, že je to důsledek přerušované soulože?

aselluska
8. dub 2020

@jjasmina co že? Psala jsem, že nám to nešlo ani po nepřerušené. Nějak nechápu tu otázku. Zakladatelka se bojí, že to pak nepůjde, protože to praktikují a vychází to. Já odpovídám, že jsme to taky tak praktikovali a když jsme dítě chtěli, nešlo to. Právě kvůli srůstům, což byl problém. Jaký důsledek přerušované soulože? Já jsem přece nenapsala že nám to kvůli této metodě nešlo. Tudíž mu to sice vycházelo, ale zřejmě kvůli tomu, že jsem měla problém s neplodností, čehož se zakladatelka obává.

jjasmina
8. dub 2020

@aselluska Pardon 😀 Špatně jsem přečetla, to asi ta hodinka spánku v noci 🙂

orchidis
8. dub 2020

Tohle bohužel předem nejzjistíš... ta otázka je irelevantní.
Za sebe můžu jen napsat, že osobně znám dva páry, které roky nadšeně mluvily o výhodnosti metody PPR v kombinaci s přerušovanou souloží a nechápali/odsuzovali ženy, které braly antikoncepci. Závěrem bylo, že byly oba ty páry neplodné a i po léčbě tito lidé zůstali bezdětní...
Uvidíš až otěhotníš, do té doby nemáš žádnou jistotu.

jjasmina
8. dub 2020

@orchidis jj je to tak, u mě 5 potratů celkem, ale nakonec to mělo šťastnej konec

barcachejn
8. dub 2020

My take praktikovaly prerusovanou souloz a vzdy se zadarilo na poprve 🙂 jednou tedy SP a podruhe tak ze pristi patek mame TP 🙂

mamio
8. dub 2020

@tinaponik prerusovanou souloži, když se chlap do tebe neudělá je minimálni pravděpodobnost otěhotnětni... Většinou to tomu chlapovi uteče a pak se všude vykládá jak měli prerusovanou souloz. Jinak těhotenství napoprvé když jsme chtěli mimi.

tensorflow
8. dub 2020

Taky jsem mela podobny obavy. U nas prerusovana souloz jako jedina forma antikoncepce 8 let. Obe tehotenstvi se podarily na prvni pokus. Zbytecne se tim netrap.

sobist
8. dub 2020

My to tak měli jen rok, ale fungovalo to a podruhé jsem otěhotněla hned na první pokus. :D Ale je fakt, že první těhotentví bylo po 10 letech braní HA a na cca na druhý pokus. :D

suzief
8. dub 2020

Ano, u nás stejně tak. Přirozeně dvě děti, manžel je také tak šikovný. Praktikujeme nadále.

vendelinka08
8. dub 2020

@tinaponik ano, pokud si hlidaš plodne dny, praktikujete to zodpovědně, tak to funguje jako antikoncepce, praktikovali jsme a praktikujeme. Nehoda se nikdy nestala.

zavodnice
8. dub 2020

Přerušovaná asi 12 let a když jsme chtěli dítě, vyšlo to hned druhý měsíc. Já bych se hlavně nestresovala 😉.

slayc
8. dub 2020

praktikovali jsme skoro dva roky, plodne dny jsem nehlidala, ted asi pul roku to same, vzdy sem otehotnela na prvni planovanej pokus🙂

aselluska
8. dub 2020

@jjasmina já si zase myslela, že ten měsíc, co jsem doma zavřená už je taky znát 🤐

klea81
8. dub 2020

Asi jak kdo, známá se taky chlubila, jak jsou šikovní a pak se roky léčili s neplodností. Já teda znám jen páry s neplanovanymi dětmi 😇Však to brzy zjistíte 😉

tinaponik
autor
8. dub 2020

Díky moc všem, držte palce.

barumat
8. dub 2020

@tinaponik Já, vlastně skoro celý dospělý život, skoro dvacet let. Mám dvě plánované děti, obě po několika měsících "snažení".