Test OGTT. Řešil někdo podobně?

beck90
10. srp 2022

Ahojky, chci se zeptat na zkušenosti. Dneska jsem měla jít na test na cukrovku, ale po prvním odběru mi řekli, že mám zvýšený výsledky a že test dělat nebudou. Vysvětlovala jsem že jsem nečekaně dostala noční, že sem nespala a naposledy jedla asi o půlnoci a jestli by test mohli třeba zítra udělat znovu, aby byl regulérní. Řekli že se mám poradit s doktorkou, ale ta mě rovnou posílá k diabetologovi.
Tak sem se na zítra objednala sama, že si to zaplatím a uvidí se.
Ale přijde mi divné, že když to mám jen o trochu zvýšené (tolerance je 5,1 a já měla 5,3) že mě hned žene k diabetologovi a ne na kontrolní odběr.
Řešila jste to některá?
Děkuju!

werumka
10. srp 2022

@beck90 Správně se má vždy dělat kontrolní odber a automaticky te na nej maji v laborce objednat. Cílila bych na den, kdy normálně spíš a nemáš nocni.

lenerka1
10. srp 2022

Měl by být kontrolní odběr, ale mě taky hned hnali na diabetologii i s hodnotou 5,13. Dostala jsem glukometr a jídelníček, který nebylo proč dodržovat, protože jsem žádnou cukrovku neměla a až do porodu hodnoty nejnižší v rodině.

msgracia
11. srp 2022

Já na testu včera. Hodnota 4,24 takže vypít ten hnus.
Jinak u prvního testu u dr hodnota 5,3 a pak další test 4,6.
A teď tato nízká hodnota 4,24. Jsem ráda že ji nemám. U staršího taky nebyla.

nina004
11. srp 2022

@beck90 Štandard je po prvom zlom výsledku objednať ťa na druhý ogtt a pokiaľ vyjde ,čo i len o desatinu horšie ,tak na diabetológiu. Pred testom by sa malo normálne jesť ,ale naposledy 8-12h bez jedla. Ja som šla na Dia s hodnotou 5,2 a skončila som na 50j inzulínu. Tak to netreba podceňovať. Držím prsty ,aby ti zajtra vyšiel výsledok ok.

optimistic
11. srp 2022

Měl by se dělat kontrolní odběr. Ale je mi divné, že musíte být jako samoplátce, lab by Vás měla vyšetřit ještě jednou na tu žádanku. Podle mě se na oGTT jako samoplátce nesmí, je potřeba žádanka z toho důvodu, že musí být indikace od lékaře, protože je to zátěžový test...v jaké jste byla laboratoři?

optimistic
11. srp 2022

Jinak je lepší vybrat lab, kde se nemusí objednávat dopředu, právě z důvodu případného nevyspání, nevolnosti apod. Prostě se dostavit podle momentální situace. A ještě jsem si vzpomněla, že se ty kontrolní odběry dělají obvykle po týdnu, ne hned další den. Nevím, zda je to pravidlo a nebo to není nutné po takovém časovém rozestupu, ale trochu smysl to dává...

alpakovo
11. srp 2022

Ja takto dopadla u tretiho syna, důvodem byla jablka den předem. Dr. konstatoval, ze pri dalsi návštěvě odebere krev a když bude v normě, není duvod to řešit, kdyz vím příčinu

beck90
autor
11. srp 2022

@nina004
@optimistic
Tak jsem byla dneska a z včerejší hodnoty 5,3 bylo dneska 4,7.
Test jsem normálně podstoupila jako samoplátce a vše v normě.

nina004
12. srp 2022

@beck90 Tak to je super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru