Aký športový kočík pre 16-mesačného syna?

Zodpovedané
6. okt 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s pokračovacím kočíkom pre syna (16 mesiacov, 12 kg, 83 cm).

Rada by som, aby spĺňal tieto požiadavky:

  • otočné sedenie,
  • nenafukovacie kolesá,
  • aspoň nejaké odpruženie (máme Adamex Vicco a ten hojdá skvele),
  • čo najväčší a najpriestrannejší sedák,
  • ideálne úplný ľah,
  • výška rodičov 165 a 185 cm,
  • cena tak do 600 eur.

Máme ešte Baby Monsters Alaska, ale má veľa nedostatkov - malé kolesá, nohami zakopávam do zadnej nápravy, je tuhý, cítiť každý kamienok a nerovnosť na chodníku. Je teda len do auta na nákupy.

Chodíme väčšinou po malom mestečku, občas nejaká poľná cesta.

Páči sa mi Cybex Balios S, Lonex Sport a Zopa Move.

Ďakujem

Ahoj,

na začiatok vylúčim Cybex Balios S a Zopa Move, pretože majú najmenej priestranné sedadlá.

Model Lonex Sport má zase zadnú os kolies, ktorá Ti bude prekážať v dlhých krokoch.

Pozri si skôr novšie bratské modely Zopa Move Cross a Zopa Move Cross 2. Tie sú otočné, stavané aj na nerovnejšie povrchy. Ich konštrukcie sú ľahké a dobre sa ovládajú aj jednou rukou. Zároveň sú skladné a hlavne majú os kolies položenú vyššie, takže nebráni vyšším rodičom v dlhých krokoch.

Ak by si chcela niečo ešte mestskejšie, tak si pozri bratský model Zopa Quest. Pre viac informácií o Quest-e a iných vhodných modeloch pre Teba Ti prinem moju nedávnu odpoveď, aby som sa neopakovala:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally