Aký športový kočík pre väčšie dieťa do 600 eur?

Zodpovedané
2. sep 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s kúpou športového kočíka. Tu je niekoľko základných parametrov, ktoré by mal spĺňať.

  • Cena do cca 600 eur (nie je problém aj s kúpou z bazára).
  • Musí byť pre väčšie dieťa. Syn má 3 mesiace a váži 7,5 kg, meria 67 cm.
  • Musí byť otočný aj v protismere jazdy, keďže by sme ho chceli využívať už čoskoro.
  • Ľahký a skladný, máme menšie auto.
  • Musí ísť do úplneho ľahu.
  • Čo sa týka terénu, tak najmä mesto, ale mohol by zvládnuť aj horší terén.
  • Na počte kolies nezáleží.

Počula som, že s tromi kolesami je kočík ovládateľný lepšie.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

vo všeobecnosti sa ľahšie manipuluje s kočíkmi, ktoré majú len tri kolesá. Štvorkolesové sú vraj stabilnejšie, no dalo by sa o tom polemizovať. Všetko je to o zvyku, teda o manipulácii.

Lonex Sport je na pohľad robustný športový kočík. Vďaka svojim veľkým gélovým kolesám prejde aj náročnejšie povrchy v meste a aj na dedine. Je určený skôr pre nenáročných rodičov, ktorí ocenia dostupnú cenu a pekný dizajn.

Zopa Quest je kočík, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestské modely, ktoré zvládajú aj trávnatý terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí. Určený je pre osoby okolo 165 cm a menej.

Prečítaj si o skvelom kočíku Kinderkraft Nea. Je to funkčný a nielen mestský kočík, ktorý Ťa tiež prekvapí.

Podobnými modelmi sú Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, ktoré majú o čosi mestskejšie a tvrdšie odpruženie, no prejazd miernym terénom s nimi hravo zvládneš.

A pripájam aj trojkolesovú novinku Kinderkraft Helsi, keby si sa rozhodla pre niečo terénnejšie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally