Aký súrodenecký kočík so sedením vedľa seba?

Zodpovedané
3. nov 2022

Aho,

začínam si pomaly robiť prieskum možnosti súrodeneckých kočíkov. Ten môj musí spĺňať nasledovné požiadavky:

  • určite do terénu, kamene, štrk, tráva (čiže pruženie a kolieska s dôrazom na toto) mesto (asfalt) vôbec,
  • sedenie vedľa seba, nie nad sebou,
  • možnosť kombi vanička a vedľa športiak,
  • ideálne otočný do oboch smerov jazdy,
  • možnosť spraviť z tohto dvojkocika už len jednokocik (návšteva lekára a pod.),
  • ľahko ovládateľný,
  • rukoväť výškový ideál pre človeka 170 cm,
  • podľa možnosti aj šikovno spratný do auta.

Existuje vôbec niečo také?

Cenové rozpätie zatiaľ nekonkretizujem.

Ďakujem

Ahoj,

takýto kočík je na trhu iba jeden a je to Bugaboo Donkey 5. Výškové rozpätie teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte od 86 do 106 cm by Ti ešte mohlo k Tvojej výške (170 cm) vyhovovať. Vaničku a športové korýtkové sedadlo má položené nižšie na konštrukcii. Sedadlo je priestorovo menšie a je určené pre deti do max. 22 kg. To však nie je také dôležité ako to, že výška jeho chrbtovej opierky je iba 48 cm, čo by väčšiemu dieťaťu nemuselo vyhovovať. Mamičky ho okolo 18. - 24. mesiaca dieťaťa menia za väčší športový kočík s neotočným sedadlom. A rodičia s predispozíciou väčšieho dieťaťa ešte skôr.

Nerozpojiteľným otočným je terénny kočík TFK Duo. Je dvojverziou jednomiestneho TFK Mono. Ide o všestranný športový model s možnosťou kombinácie už od narodenia. Je vhodný do skoro každého terénu. Hladkú jazdu vo väčšine podmienok zaručia okrem veľkých (na výber so gumové so vzduchovými komôrkami či nafukovacie) kolies aj odpruženie a ručná brzda.

Ostatné kočíky stavané do náročnejšieho terénu sú skôr s neotočnými športovými sedadlami. Napríklad Thule Urban Glide 2 Double, Baby Jogger City Mini GT2 Double alebo Mountain Buggy Duet V3.

Ak pozriem rozpojiteľné kočíky, tak tie sú skôr mestké a nie sú stavané do terénu. Sú nimi napríklad Baby Monsters Easy-Twin 3.0S Light alebo Bumprider Connect.

Existuje aj možnosť spojenia dvoch kočíkov spojkou. Túto možnosť som nedávno opísala v zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally