Ktoré dva kočíky sa dajú spojiť tak, aby vznikol kočík pre dvojičky?

Zodpovedané
20. aug 2022

Ahoj,

po novom roku sa nám majú narodiť dvojičky. Viem, že je to ešte skoro, ale už si robím nejaký ten prieskum.

Moje požiadavky na kočík by mali byť:

  • Chcela by som dva kočíky, ktoré sa dajú spojiť. S kočíkom, ktorý má vedľa seba sedenie neprejdem napríklad k doktorovi. A sedenie za sebou sa mi vôbec nepáči.
  • Musí byť veľký - muž má 198 cm a ja 176 cm. Nech nevyzeráme, že ideme s hračkarskym kočíkom.
  • Hlboká vanička by mala byť priestranná a veľká, aby sa tam zmestilo bábätko aj s fusakom bez problémov.
  • Športová časť (predtým som mala Britax B Motion Plus a bola som nadmieru spokojná takže niečo na ten štýl.)
  • Ccenový rozpočet bol cca 500 - 550€ na každý kočík, keďže tých výdavkov budeme mať 2x viac.

Aká vanička by bola najvhodnejšia na ten Britax?

Ďakujem

Ahoj,

stačí si zakúpiť dva kusy Inglesina spojky pre dvojčatá. Spojkami je možné spojiť dva kočíky, ktoré ich premenia na dvojičkovský, čí súrodenecký kočík. Na spojenie dvoch kočíkov je potrebných minimálne 2, ideálne 3 spojky. Pripevnenie je možné použiť iba u kočíkov, ktoré majú trubkovú konštrukciu (rúrka môže byť guľatá aj hranatá).

Pre efektívne kombinovanie dvoch kočíkov je nutné ich upevniť spojky na 2 body (1 – 2 bod spojky na časť rámu pod madlami a nad zadnými kolesami a ďalšie na časť rámu nad prednými kolesami).

Na trhu je už dostupných viac druhov spojok. Nemusíš kúpiť iba tieto od Inglesiny.

Takto môžeš spojiť napríklad kočíky Tutis Sky. Majú sedadlá vyššie položené a otočnú rodičovskú rukoväť nastavíš do výšky 113 cm. Vnútorný rozmer hlbokej vaničky je 80 × 38 cm. Navyše je kočík cenovo dostupný, takže sa zmestíš do Tvojho rozpočtu.

Podobnými modelmi na spojenie sú Moon Style alebo Moon Relaxx Edition. No tento kočík je už cenou trošku vyššie nad Tvojím budgetom. Môžeš však kúpiť jeden nový a druhý bazárový. Poprípade obidva z bazára.

Taktiež takto spojíš aj Cybex Balios S Lux.

Pri spojení dvoch kočíkov platí jedna dôležitá zásada - typovo podobná konštrukcia. Čiže ich konštrukcia musí byť podobná aby sedeli body na spojenie. Najlepšie je kúpiť spojky a ísť do predajne, kde sú kočíky vystavené a vyskúšať si to priamo na predajni.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally