Ktorý 4-kolesový kočík má otočné sedenie a dostatočný priestor na sedenie?

Zodpovedané
4. okt 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť, lebo mám dilemu. Rozhodujem sa medzi bazárovým Britax Strider M a novým Zopa Move Cross 2.

Najdôležitejšie parametre pri porovnaní sú priestrannosť na sedenie, kvalitná pevná konštrukcia, rýchle skladanie. Ostatné parametre majú podobné, avšak bohužiaľ nemám možnosť ich vidieť naživo.

Budem rada aj za nejaký ďalší podobný návrh s podmienkou štyroch kolies a otočným sedením.

Privítala by som, ak by mal kočík aspoň nejaké príslušenstvo (nánožník a držiak na pitie) a zároveň by mal zvládnuť hrozné dedinské chodníky. Momentálne máme lacnú variantu 3-kombinácie Kinderkraft Moov, čiže nie som náročná na hrkanie a iné veci, ale chcela by som už niečo kvalitnejšie.

Páči sa mi aj Petite&Mars Royal a Britax B-agile R, avšak nie sú otočné. Videla som ich naživo, sú veľmi bohaté priestorom a celkovo šikovné.

Ďakujem

Ahoj,

pozor na správny výber kolies a odpruženia, pretože tým sa kočíky odlišujú prejazdom rôznymi terénmi.

Britax Strider M je cenovo dostupný kočík určený pre nenáročných rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Tomu zodpovedá tvrdšie odpruženie, ktoré je veľmi málo citeľné. Má ľahkú, kompaktnú a robustnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou.

Zopa Move Cross 2 je oproti Stride M práve mäkkšie odpružená a zvláda aj prejazd nerovnejším terénom dediny, trávou, rovnejšou lesnou a poľnou cestou. Jej nové funkcie Ťa skutočne očaria. Ide najmä o výškovo nastaviteľnú a perforovanú chrbtovú opierku, ktorá rastie spolu s dieťaťom. Tento model je cenovo dostupný a skutočne vybavený funkciami, preto ho aj ja veľmi často v poradni odporúčam.

Podobnými modelmi v rovnakej cenovej kategórií sú Kinderkraft Nea a novinka Muuvo Quick 4.0 či Petite&Mars Trails. Trails sa však dá zakúpiť iba v dvojkombinácii.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally