Existuje univerzálny kočík pre väčšie dieťa a aktívnu maminu?

Zodpovedané
18. júl 2023

Ahoj,

potrebujem športový kočík pre 6-mesačné dieťa, ktoré váži 10 kg. Musí byť vhodný aj do ľahkého terénu, ale nesmie byť moc veľký a nespratný do auta. Suma maximálne do 350 eur.

Pozerala som Hauck 3, ale recenzie z rýchleho vŕzgania a nekvalitného poťahu ma odradili. Pri Baby Jogger ma odradila veľkosť kočíka. Bola som rozhodnutá pre Britax B-Motion 4, ale kúpila si ho známa. Má zlé skladanie, je s ním ťažká manipulácia. Taktiež by ma potešila xxl strieška a možnosť prateľného poťahu.

Momentálne máme Moon Style, ale už dožíva.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

hľadáš priestranný športový kočík, ktorý po zložení nezaberie veľa miesta v kufri auta. Ak ľahším terénom nazývaš rovnejší povrch, tak si pozri model ABC Design Avus. Je to pokračovací športový kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia. Športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Podobným modelom je Inglesina Maior. Jeho rodičovská rukoväť je však fixná vo výške 107 cm, preto je kočík vhodný pre vyšších rodičov.

Ďalšie podobné modely som spomenula v mnou nedávno zodpovedanej odpovedi, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu:

Ak však hľadáš niečo 3-kolesové, tak si určite pozri novinku v podobe modelu Kinderkraft Helsi.

Pokiaľ chceš skĺbiť ľahkosť a spratnosť, tak ponúkam aj o čosi drahší model Thule Spring. Ten zložíš systémom 3D do veľmi kompaktného rozmeru.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally