Ktorý kočík je podobný Bebettu?

Zodpovedané
14. sep 2022

Ahoj,

pri dcérke (3 roky) som mala kočík Bebetto Luca a bola som s ním relatívne spokojná. Teda až na pár vecí:

  • Po čase začal trochu vŕzgať.
  • Dvakrát sme dostali defekt.
  • Meriam 158 cm, manžel 193 cm a jemu ten kočík bol mierne malý. Občas do neho pri prechádzke zakopával.
  • Zmestiť kočík do auta bol problém. Väčšinou sme museli dať preč aj kolesá a to máme Opel Insigniu, hlboká časť išla automaticky na zadné sedadlá. To však čakám, že bude pri každom inom kočíku.

V súčasnosti čakáme druhé bábo, malo by prísť na svet vo februári. Pokukujem po druhom kočíku. Nemôžem si pomôcť, ale tvarovo a výzorom sa mi najviac páčia opäť kočíky Bebetto. Je to hlavne kvôli ich oblým strieškam.

Konkrétne ma zaujal Bebetto Bresso Premium Class Stella, hlavne teda tá kombinácia ako keby so “zlatým” kovom. Obávam sa, že vyššie spomínané problémy by sa nám opakovali.

Aký kočík teda vybrať?

Máme ísť do Bebetto Bresso Premium Class Stella?

Ďalšie naše podmienky sú nasledovné:

  • Rozpočet 800 - 900€, s prižmúrenymi očami do 1000€.
  • Aby zvládol aj nerovný terén, čiže žiadne kolieska typu Cybex.
  • Oblá strecha, rozložiteľná, s vetraním. Nie “zosekané” striešky typu ABC Design Salsa 4, Joolz Day, Easywalker Jimmey.
  • Čo najväčšia hlboká vanička, polohovateľná (dcérku som v hlbokom kočíku mala do 10 mesiacov).
  • Veľký nákupný košík a dobré odpruženie.

Ak by vyššie spomínané problémy s Bebettom pri ďalšom novom kočíku neboli, to bolo by to fajn.

Momentálne hľadám len hlboký kočík. Športový mám po dcérke. Nevadí však, že by sa Tebou navrhované kočíky predávali iba v dvojkombinácii.

Ďakujem

Ahoj,

kočík Bebetto Bresso je za mňa ťažký model kočíka, ktorý navyše unesie iba 15 kg dieťa, čiže vydrží málo. Spomínaná Premium trieda, čize Bebetto Bresso Premium Class sa funkčne neodlišuje. Jej odlišnosť spočíva v dizajnových farbách konštrukcií a poťahov.

Defekt môžeš pri nafukovacích kolesách dostať pri všetkých značkách kočíkov, preto ich výrobcovia nahrádzajú za tzv. bezúdržbové. Tie sú plnené penou, gélom alebo majú vzduchové komory. Ich povrch však stále tvorí gumový plášť.

Hŕkanie a vŕzganie konštrukcie, či inej časti kočíka je vo väčšine prípadou spôsobený neprávnou manipuláciou vlastníkom.
Ak kúpiš mestský kočík, chodíš s ním denne po dedine, nerovnom povrchu, po štrku, tak je samozrejme, že začne vŕzgať a hŕkať.

Ak Bebetto, tak Bebetto Holland. Tento kočík má zaujímavý dizajn, výborné jazdné vlastnosti a hlbokú vaničku s oblou strechou. Rozmery hlbokej vaničky sú podobné Bressu - 79 × 36 cm.

Ak dizajnovo zaujímavé zo zlatou konštrukciou, tak potom Bebetto Pascal Premium Class. Má výborné jazdné vlastnosti a hlbokú vaničku s oblou strechou. Rozmery hlbokej vaničky sú 79 × 33 cm. Tento model bude skvele vyhovovať tebe, ale manželovi bude vaničky veľmi nízko položená. Rozpätie rodičovskej rukoväte je vo výške od 76 do 113 cm.

Ako alternatívu ponúkam podobné modely s oblou strechou. Tvoje kritéria najviac spĺňa Tutis Uno3+, Tutis Sky alebo Tutis Viva4 Luxury. Zlatý dizajn konštrukcie u nich nenájdeš. Polohovanie hlbokej vaničky nájdeš iba u Uno 3+.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally