Do akého veku by deti mali používať detské šampóny alebo detské sprchové gély?

Zodpovedané
7. mar 2021

Dobrý deň,

chcela som sa poradiť ohľadom šampónu.

Od akého veku môže dieťa používať normálny šampón na vlasy?

Do akého veku by deti mali používať detské šampóny alebo detské sprchové gély?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka sprchovacieho gélu, je mnoho prípravkov (najmä dermatokozmetické prípravky z lekárne), ktoré sú odporúčané od babätkovského veku až po dospelosť, sú dobre tolerované všetkými vekovými skupinami, preto ich kľudne môže používať celá rodina. Dajú sa kúpiť vo veľkom balení, takže nakoniec finančne výjdu i úspornejšie, ako by mal mať svoj sprchovací gél každý člen rodiny.

Detské, nedráždivé šampóny by som odporúčala používať aspoň do veku 8 - 10 rokov. Ak má dievčatko dlhé vlasy a ťažšie sa rozčesávajú, do dĺžok môžete použíť kondicionér/výživný olejček na vlasy.

Prajem príjemný deň!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo